Přejít na obsah

Zadný stierač


MaBi1

Doporučené příspěvky

Prave som sa vratil od auta. Nestaci len stocit klucikom do polohy 1. Treba aj nastartovat, a zdalo sa mi ze to hned stoci stieracom, nie ako pri spiatocke ze istu chvilku to trva. Co je ale zvlastne druhykrat po ked startujem auto za par sekund uz nezotre stierac, uz je vsetko okej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zadný stierač sa rozhodol, že sa nedá vypnúť a stiera a stiera. Po naštartovaní zotrie, počká stanovený čas a zotrie znova. Keď dám ostriekať zadne sklo, tak spraví niekoľko rýchlich zotretí a prepne sa na časovať, ale z časovača vypnúť nejde. 
Našiel som postup štartu, ak dám páčku do vypnutej polohy, pri zaradenej nie spiatočke, tak občas stierač nezačne sám od seba stierať.
Ale ak mu dám pokyn stierať, tak ho do vypnutia zapaľovanie nevypnem.
Domnievam sa, že je niekde prerušený vodič od ovládacej páčky sterača pod volantom a nedostáva signál a vypnutie.
Má niekto s tým skúsenosť a vie poradiť?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som včera zistil že mi nejde zadný stierač,už sa mi raz stalo ako som popisoval vyžšie,že mi nešiel no po zhasnutý motora a opätovnom štarte opäť funfoval,ale teraz prestal úplne fungovať.Neviem či to nemá nejakú súvislosť predvčerom som menil ledky v osvetlení ŠPZ-ky,žeby sa uvoľnil konektor?,moc sa mi tomu nechce veriť,asi skorej seknutý kábel v gumovej priechodke asi napravdepodobnejšia možnosť,vadnú páčku alebo motor skorej vylučujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

U mňa bol tento problém so samovoľným stieraním zadného okna, keď mi začal odchádzať akumulátor a mal nízke napätie. Po výmene batérie za novú to okamžite prestalo. Ak máte tento problém obzvlášť v zime, po dlhom státí, alebo po krátkych jazdách, resp. kombinácií týchto stavov, tak je to jasné.
Ak máte možnosť, skúste pred štartovaním auta premerať napätie! Inak môže pomôcť rekondičné nabitie batérie doma. V horšom prípade vás čaká výmena úplná batérie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...
  • o 3 měsíce později...

Zdar,

hľadal som v celej sekcií elektrika takúto tému a nenašiel som tak som založil novú. 

 

Mám F2 FL kombi 2011.

Bojujem už dlhšiu dobu s funkčnosťou zadného stieraču. Raz ide raz nejde. Buď po zapnutí nejde vobec alebo je počuť ako keby v ňom cvaklo (snažil sa rozbehnúť) ale nejde aj tak. Občas normalne ide. Už sa mi stalo aj to že nešiel aj keď som sa hral s páčkou a po asi 15min jazdy sa zrazu rozbehol urobil všetky cykly ktoré som mu nasetoval a potom išiel nromálne. Auto som odstavil 2dni stálo a zas nič. 

 

- Kontroloval som káble čo idú z karosérie do 5 dverý. Boli nejaké poškodené ako aj ochrana tak som všetko opravil a zaizoloval

- Kontroloval som poistku a tá je dobrá (aj merákom nie len vizuálne)

- Meral som na konektore motora napatie. Medzi Hnedym a Čiernym - 12V, medzi Čiernym a Zeleným - 12V, medzi Čiernym a Zeleno/Červeným - 12V. Medzi Hnedým a oboma Zelenými - 0V ale to bude asi tým že sa spína cez mínusový pól a nie plususový ( pri teste bola zapnutá páčka pre stieranie zadného stieraču ak ju vypnem všade sú mV)

- Kontroloval som konektor a ešte som ho aj pre istotu pripáskoval ku mechanizmu stierača či náhodou nestráca kontakt napríklad otrasmi

- Mal som dole celý kryt mechanizmu s motorom či nahodou tam niečo nieje zlomene ale nič aj mazivo je v pohode

 

Ja už fakt neviem. Ako jediné čo ma napadá je že ten motor si zo mňa robí prdel alebo pomaly umiera. 

 

Máte nejaké rady ? 

 

Díky

Editováno: , autor: Keso8
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Po pěti letech se vrátil problém s mávnutím zadního stěrače pri startování. Zapnu zapalování, nic se neděje, jak zastartuju, tak to vzadu setře. Dělá to když auto delší dobu stojí. Protože je baterie deset let stará, tak jsem jí zkusil nabít. Problém se stíráním zmizel. Počkám až to zase začne dělat a zkusím zase nabíječku. Předběžně to vypadá, že při nízkém napětí blbne řídící jednotka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mňa tento problém už druhý krát skončil s výmenou batérie. Jej nabíjanie už jednoducho nestačilo. Batériu ktorú mám teraz doma som sa pokúšal ešte oživiť, zatiaľ bez úspechu, po nabití veľmi rýchlo klesne jej napätie ku 10,8 V. Vyzerá to tak, že jeden článok je KO. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zadní stěrač je řízený elektronicky. Je velmi náchylný na nestabilní napájení. A hlavní příčina je v nedostatečném ukostřením (mínus pólem), zadních dveří.

Myslím si, že kdyby nebyl žádný přechodový odpor, mezi mínus pólem baterky, kostrou karoserie, zadními dveřmi a stěračovým motorkem, tak by ani slabší baterie nedělala potíže.

Tu prvotní závadu v přechodových odporech, jen vyřeší plně nabitá baterie. Ale závadu neodstraní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 5 týdny později...
  • o 10 měsíců později...

Zdravím, riešim teraz nefunkčný motorček zadného stierača. Mal som rozmontovaný motorček aj som skúsil na stabilizovanom zdroji a funguje ako má. Vymenil som páčku za inú kde som si bol 100% istý, že funguje a nejde ani tak. Na konektory čo ide k motorčeku som meral aj či ide nejaké napätie a na čiernom a hnedom mi ukazuje 12V. Otázka je či tie ďalšie dva majú mat nejaké napätie tiež alebo iba v prípade ak sa zopne v RJ. 

 

Pozeral som aj funkčnosť v RJ ale nikde som to v meraních hodnotách nenašiel. Sú tam iba predné stierače. 

Kabeláž vyzerá byť OK. Tú budem kontrolovať komplet až budúci víkend. 

 

Mali ste niekto takýto problém ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...