Přejít na obsah

Zimní pneu


sanyo151

Doporučené příspěvky

Měl jsem je na autě sice v rozměru 225/50 R17 a neměl jsem problém. Jestli jsou " ještě lepší" pneu těžko říct. Nebál bych se ani jiných dražších značek (Dunlop, Goodyear apod.) je to spíš jen o ceně, kterou je člověk ochoten investovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je velmi dobrá rada v případě, že dotyčný bude jezdit ve Finsku na celoročně zasněžených silnicích a nebo připravuje auto na zimní rallye. V naší kotlině to moc logiku nemá. Naopak se tím připravuje o styčnou plochu (a tedy adhezi) na našich max. mokrých cestách. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, sanyo151 napsal:

Ahoj lidičky rozhoduji se jake  pořídit zimní pneu   na Kamiqa 

mám v merku  Continental WinterContact TS 850P 205/50 R17 

má někdo zkušenost? a nebo návrh na lepší?

Pro příště založ nové téma v odpovídající sekci a dej mu jednoznačný název. Téma přejmenováno a přesunuto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Supermarine_Spitfire

Tak tak, hlavně rozdíl v šířce 195 vs 205(což je na Kamzíka max) je naprosto zanedbatelný.

@sanyo151Continental je špička TS850P jsem měl na Arteonu a mám na Superbu 215/55/17 a TS860 na citigu a S2FL. Skutečné perfektní neli nejlepší pneumatiky?

Ale pro letošení sezónu jsem zvolil Goodyear Ultra grip perfomance, protože mají hlubší dezén a dopadly lépe v testu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

ahoj... ja som tiez obzeral tie Conti a su aj na 16-ky, aj na 17-ky, len rozny zatazovy a rychlostny index maju... a este vediet co znamena tam to "P", lebo su aj len TS850... ale viacej premyslam nad sestnastkami, tam skorej na pneumatikach pasuje ten zatazovy a rychlostny index a su aj lacnejsie... povacsine su 92H... "V" v zime do 240 km/h nepotrebujem, staci "H" do 210... a tam je moj vyber tiez Conti Continental WinterContact TS850P 205/60 R16 92H, GoodYear ULTRA GRIP 9 Plus 205/60 R16 92H a Dunlop WINTER SPORT 5 205/60 R16 92H... a pri GY este vediet aky je rozdiel v 9 a 9+ a pri sedemnastkach Performance a Performance+... ten zatazovy a rychlostny index preto spominam, lebo pri vyssom zatazovom indexe je aj pneumatika pevnejsia, viacej materialu, tazsia a urcite to bude mat aj vplyv na napravy, otrasy, buchotanie, jazdne vlastnosti... pri Conti je 93H a pri Dunlopoch a GY dokonca 95V... zbytocne tazka guma na Kamiq z mojho pohladu... mozno to tak nevadi... budem musiet navstivit servis a popytat sa niekoho znaleho...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne dnes dorazli Kleber pneu 205/55 R 17 stredná trieda. Nešiel som do tých prémiových. Nejazadím po horách len v meste a okresky obcas dialnica. V zime celkovo moc nejazdím. Vybavím na malom aute čo máme alebo na firemnej dodávke.A tie najlacnejšie ako matador alebo barum to nie je ono zlé skúsensoti veľmi.To zapadne aj na snehu o výške 10cm a nevyhrabe sa :/ . to som zažil ešte keď som mal Romstra. Od vtedy som povedal, že to nechcem. Zas iní nedajú dopustiť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V 18. 8. 2020 na 14:55, Mikoho napsal:

To zapadne aj na snehu o výške 10cm a nevyhrabe sa :/ . to som zažil ešte keď som mal Romstra.

Zas tak špatně bych to s Barumem a Matadorem neviděl, ale rozhodně existují i lepší gumy. Do kopce, pokud člověk před sebou tlačí sníh, břečku, nebo je pod tím led, se nejde rozjet skoro s ničím. Čo teraz, pokud jsou křižovatky v kopci, ideálně na mostě... Taky sem se bez pomoci nedokázal vyhrabat z parkoviště. Holt kolej, pod tím ujetý led a bylo. 2010, polabí a těžký selhání údržby ve městě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všem, koukám po zimních pneu a vybírám ze základní nabídky /low cost/.

Toto minimum je jen dá se říct z důvodu naplnění legislativy, kdy by se dalo fungovat asi pouze jen na letních.

Dá se říct, že se jen rozmýšlím jestli Matador nebo Barum viz odkazy.

Tady nejde o cenu, ale v případě nouze využití ve sněhu a břečce, tak k čemu se raději přiklonit.

Jo a rozdíl bez a s XL? Legislativa s TP?

Zkušenosti? Doporučení? Dík za popostrčení. :-)

 

https://velko-pneu.cz/pneu/171231-matador-mp-92-sibir-snow-205-60-r-16-92-h-zimni/

 

https://velko-pneu.cz/pneu/198515-barum-polaris-5-205-60-r-16-92-h-zimni/

Editováno: , autor: Dodi 15
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Mikoho dík za reakci. 

Ještě jsem něco přečetl a Barum je o fous "lepší", tak jdu do nich a uvidí se. Třeba se zase zima konat nebude :-)

Ono je taky velký rozdíl v rozměrech testovaných pneu, kdy jeden rozměr je jakože ok a druhý rozměr propadák. 

Tak kdyby k tomu ještě někdo něco měl, tak pište, dík.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na testy moc nehleď. Matador jsem měl jen jednou a už ho do domu nechci a je jedno proč. Na Polaris 5 jsem se ještě nevezl a prý jsou výrazně lepší jak P3. Obecně můžeš dost ušetřit na rychlostním indexu, na zimu lze použít o stupeň nižší, ale to jistě znáš (nálepka, sdělovač) atd. Momentálně na O1 i R mám nokiany a nejlepší byly GY UG7+ a to jsem pracoval ještě v horách. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma
  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...