Přejít na obsah

Snimač otaciek, Halov snimac


PeterKMY

Doporučené příspěvky

Prosim vas kde sa nachadza Halov snimac u Skoda octavia 2 ,1.6 mpi, r.v.2011, motor BSE , mam problem so startovanim ako som tu uz v jednej teme spominal, riesili sme cievku, no volal som si do skoda servisu a povedali mi ze tam mali taky isty pripad ze auto raz startovalo raz nie, ze mam skusit vymenit snimac vackoveho hriadela, ale nemozem najst nikde schemu kde sa nachadza... nasiel som schemu ze sa nachadzia pod rozvodmi, ale cast snimaca je na plechu a to vyzera uplne inak ako pre moj rocnik, a to nemozem najst, nasiel som podoby ale ten bol pri skrt.klapke a po odpojeni auto islo a vyhodilo na palubovke chybu kde a auticko smyka..takze ten by to neni nakolko je to na samom vrchu motora..Dakujem za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm ja myslim ze tento som mal dole, teda nemal som dole lebo som ho nedokazal vytiahnut, nechcel som ho tahat aby som tam nieco nezalomil alebo mi tam zavadzala klapka , ale ako je mozne ze mi auto po odpojeni konektoru nastartovalo a islo normalne ? akurat mi vyhodilo na palubovke auto v smyku.

 

Samozrejme dakujem obom za nakres.

Editováno: , autor: PeterKMY
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak potom nechapem, ze preco mi povedali v skodovke ,ze to moze byt pricina nestartovania? Teda aj na forach som sa docital ten isty pripad ze moze byt vadny halov snimac, ked mne auto po nastartovani malo otacky ustalene myslim po odpojeni konektora....

 

Vymena snimacu chcem preto lebo neviem co vymenit ...auto mi nestartuje a zrazu startuje, zatial sa to deje asi 1x zo 100 startov.. 

Menili ste to niekto ? Da sa to vymenit bez demontaze klapky, alebo treba ju dat dole, nemohol som ten snimac vytiahnut ruka mi tam tazko vojde, a neviem ci niekde opieram snimacom alebo treba potiahnut, ono kusok asi 1cm ho vytiahnem ale potom drzi ...

Editováno: , autor: PeterKMY
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, noxik600 napsal:

Riadiaca jednotka miesto snimace nastavia hodnoty sama. Bude iná spotreba, akcelerácia, ale motor pôjde ďalej, len v iném režime.

 

Edit. Vybrať sa musí rovno von, je tam ten tesniaci krúžok a býva nalepený.

Ano on sa odlepil ale som ho povytiahol asi 1cm a potom nesiel, aj som snim tocil ale nevojdu mi tam dobre prsty, ruka, a s srobovakom som to nechcel pacil aby som nezalomil vnutri , preto sa pytam ci treba dat doli klapku alebo pojde aj samotny snimac len von


EDIT, ale ako pozeram na nakres, tak je mozne ze ma tam drzi ta gumicka,lebo ako pozeram ona nieje na kraju ale tak v strede snimaca a tam ma to asi cca drzi https://www.skoda-diely.sk/nahradny-diel/06b905163a-snimac-otacok-vackoveho-hriadela-de-31396.html 

 

Len aj tak nechapem potom ako moze byt vadny, jedna z moznosti, ked auto chyti ked je snimac uplne odpojeni

Editováno: , autor: PeterKMY
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diagnostika neukazala nist prave...

len to mi je divne teraz ze po odpojeni konektora auto nastartovalo uplne normalne, akurat vyhodilo ikonku esp ked bolo nastartovane co to ma spolocne snimac vacky s esp? 

 

Pochopil by som ze po odpojeni nestartuje tak moze byt vadny snimac zeby raploval ale teraz neviem ci ho menit vobec...ked ako som spominal po odpojeni auto nastartovalo.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi nema zmysel pisat co vsetko moze sposobovat nenastartovanie,ked vidim jak vsade len pises milion tem.Esp rozsvietilo lebo RJ nevie splnit poziadavku na vykon lebo nevidi vacku.Tento snimac na vacke nevie az tak ovplyvnit motor ze nenastartuje.Ako som uz pisal pozri si skrinku s obvodmi poistkami a relatkami.rozobrat opatrne vratiti spat.A ak chces menit snimac tak ten na kluke je nevyhnutny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 55 minutami, mpatrikm napsal:

asi nema zmysel pisat co vsetko moze sposobovat nenastartovanie,ked vidim jak vsade len pises milion tem.Esp rozsvietilo lebo RJ nevie splnit poziadavku na vykon lebo nevidi vacku.Tento snimac na vacke nevie az tak ovplyvnit motor ze nenastartuje.Ako som uz pisal pozri si skrinku s obvodmi poistkami a relatkami.rozobrat opatrne vratiti spat.A ak chces menit snimac tak ten na kluke je nevyhnutny

Ano spytujem sa lebo nik nevie pravu pricinu...v skoda servise mi povedali ze vackovy hriadel to bude isto vy tu vravite ze viac menej nie, v druhom skoda servise mi povedali viac menej zapalovanie cievka...a v tretom ale nie skoda mi to menime vsetko od vstrekovacov !!!! Az cez zapalovanie... toto je riesenie? Jeden pise ze vag vyhodi hybu druhy ze nevyhodi vzdy pri snimaci... Koho sa mam teda spytat? Citam fora len pricin moze byt xy cize 50e tam 50 tam..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nakoniec som si objednal bosh, a vymenil ho uvidim, no, ale zarazilo ma to ze vyrobca bol normalne zbruseni.....sa pojdem spytat na predajnu ci to takto sa robieva u bosh...sice krabicka bola origo ale to je malo platne...  

 

EDIT : to je práve z toho dôvodu, že výrobca BOSCH vyrába tento snímač aj do prvovýroby. A keď sa predáva pod svojou značkou BOSCH, musí výrobca odstrániť logo automobilky pred tým ako sa uvedie do predaja.

FEC6C3C8-A331-4451-8220-A57799BB31F2.jpeg

Editováno: , autor: PeterKMY
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebudem sa hadat... volal som v skoda servis TN, a tam mi povedali ze mali takyto pripad , dva a vyriesili do snimacom vackoveho hriadela vraj  , prisla kolegyna ich do prace a ked sla domu nemohla nastartovat.. vraj to zisitli na zaklade servisu ineho auta..chyby nevypisovalo ziadne...uvidim, stal ma 25e Bosch, asi aj prvovyroba lebo bolo zbrusene logo..vraj to tak robia som sa pytal ked preco to je zbrusene... 

snimac na klukovke som opucoval bol celkom cisty, len trocha cierny kontakt co tam je vidiet taky kruzok... opucoval som ho dal naspat uvidim...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Takze ako som vymenil snimac otacok a ocistil snimac kluky, auto 2 mesiace slapalo ... momentalne behom tyzdna to urobilo 3x opat , podarilo sa mi zavolat servisaka s PC pocas nestartovania a auto bez "ZAVAD" ...takze teraz neviem co uz robit, mam objednany novy snimac kluky....a potom uz ma napada len vymenit cievku ,ktora je popraskana na vrchu plastu, ale pri teste s rozsprasovam neprebija..., viac menej mi to neslo startovat ked auto bolo na slnku, ale je pravda to urobilo aj vecer ked bolo v chladku...  urobilo mi to stvrtok piatok a sobota nedela ked som skusal asi 20x startovat cez den vzdy nastartoval bolo aj v chladku aj naschval na slnku, dneska doobeda v praci ked som chcel ist na obed opat to iste neslo....po hodinke chytilo ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...