Přejít na obsah

Octavia 3 vs 4 rozmery disku a pneumatik


dusan94

Doporučené příspěvky

Dobry den.

 

Chcel by som sa Vas popytat, ci pneumatiky z Octavie 3 (liftback 2013 2tdi) s diskami golus 225/40/ZR18 pasuju alebo budu pasovat na octaviu 4 (liftback)?

Ci je tam nejaky iny problem?

 

Podla technickeho preukazu, 225/40/18 su pre auto octavia 3 su napisane. A disky mam golus skoda original.

Dakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I. Takze samotne pneumatiky 225/40/18 sa vlastne na O4 nedaju pouzit, ze?

II. Pre O4 je cez eshop na vyber 7 diskov, nie je to moc bohata ponuka, planuje sa vacsi vyber skoda diskov? Ci treba inde hladat? - Alebo da sa vybrat disk z ponuky superb,...? Hlavne ide o rozmery. Ten vyber O4 je zatial slaby. Preto som myslel ze mozno z inych modelov ci nie je pasujuci.

Dakujem.

Editováno: , autor: dusan94
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výrobce samozřejmě chce aby sis s novým autem pořídil i nová kola, takže obecně to jen tak prohazovat nejde - nejčastěji je to vyřešeno jiným zálisem a šířkou ráfku. Ne že by tam ty disky třeba nepasovaly, jen to pak není technicky způsobilé. Jediné co občas jde je použít některé disky z příbuzného koncernového vozu - pro Ovci je to typicky Golf ....

Editováno: , autor: LiveBomb
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahaa, takze ani od Skodovky napr. superbu na O4 nepasuje. Jedine Golf. No dobre, ale zase ja som chcel ze original SKODA na tom disku...

 

Lebo tych 7 druhov a obzvlast 17, 18, 16 palc je len jeden dva druhy..

A aj to sa mi nepaci, ze vyzeraju napr. ako vrtule, centrifugy.. Ze na pravej strane auta budu tie disky vyzerat inak ako na lavej strane vozidla.

 

Ja by som chcel take jednoduchsie. (Pamatate na Fabiu 2, tam su take disky uplne jednoduche a pritom pekne)

 

Este takto:

Viete, mam O3, tam by sa uz mozno patrilo dat nove pneumatiky (momentalne dunlop 225/40/18.  Chcel by som prejst na michelin 225/40/18). Ale ked kupim take iste, tak ich potom nebudem moct prehodit na O4, lebo tam zase nebudu pasovat. Cele zle :(

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ano, to by slo. Keby som tie ozdobne krytky z W vymenil za Skoda.

 

Tak aj tak, 225/40/18 na O4 nepasuju. To znamena, ze tie co mam na O3 necham jak su.

A na O4 sa daju nove gumy s inymi rozmermi a disky mozno prave z toho W. Uvidi sa, ci dovtedy nejake pre SKODU nepribudnu.

 

Inak, doteraz som mal na O3 18, asi skusim teraz 17 na O4. Co myslite? A michelinky. Budu viac makke, mozem ocakavat este maksiu jazdu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, dusan94 napsal:

Ahaa, takze ani od Skodovky napr. superbu na O4 nepasuje. Jedine Golf. No dobre, ale zase ja som chcel ze original SKODA na tom disku...

 

Pokud ti jde o středové pokličky s logem ŠA, tak ty zatím mezi koncernem pasovali v minulosti, mělo by to tak být i u OIV.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teraz som cital na VW stranke, ze tie stredove krytky su nejake specialne. Je tam aj video. Ze jak sa koleso toci, tak logo W ostava stale v jednej polohe, ze sa netoci. To zas je tam urcite nejaky iny system. Mne na tom nezalezi ci sa bude logo tocit, ci bude na jednej rovnakej polohe u Skody...

 

A kukal som tie VW disky, ale tam zase chyba ten popis ze ...Jx...x... tam nie su take popisy ako u skody. Tak jak to mam vediet?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne sa paci takyto styl:

1666689713_obrzok.thumb.png.ee38c8f85140fbe8c7a86d0660ef2dd7.png

alebo aj tieto su pekne:

https://eshop.skoda-auto.sk/sk_SK/koleso-z-lahkej-zliatiny-teron-17-pre-octavia-iii/p/5E0071497A+8Z8

 

nuz ale vsetko je to O3.

 

Je to pravidelny tvar, aj z pravej, aj z lavej strany to bude na kolesach identicke.

 

Nechcem nejake turbiny :) Ani nepravidelne tvary :)

 

Editováno: , autor: dusan94
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Jako prostý uživatel prosím o radu:

dojíždím na staré Octavia III a mám objednanou Octavii IV, Nová bude mít 17" kola.

Ze současného vozu budu mít poměrně dobré zimní pneu na ocelových 16" discích.

Budu je moci použít? Tj. můžu sundat 17" kola a namísto nich dát 16"? Nebo je při změně velikosti kol potřeba něco seřizovat/přenastavovat?

Díky za radu!

 

P.S. Teď jsem zjistil že jsem ve špatné větvi diskuse... ale už s tím nic nemohu dělat. Sorry.

Editováno: , autor: Petr314
špatné umístění příspěvku
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Octavia 3 vs 4 rozmery disku a pneumatik

Ja mám letné 17´´ a zimné 16´´. Je to v poriadku, oba tieto rozmery sú aj v techničáku a samozrejme aj iné rozmery. To je z pohľadu predpisov. Či reálne pasujú kolesá z Octavie 3 na Octaviu 4 to neviem. Či tam pasuje rozteč skrutiek a pod., to si treba overiť.

Editováno: , autor: smire
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Petr314 Myslím, že pasovat nebudou. Nemám zkušenost s 16´´ disky ani na OIII, ani na OIV, protože obě verze byly RS, ale na OIII a OIV jsou rozměry jiné, např. 225/40 R18 u OIII a 225/45 R18 u OIV. U 17´´ tam rozdíl je taky, u 16´´ bych předpokládal, že též, ale je to jen má domněnka. Taktéž mám pocit, že je jiné ET. Prostě těch změn je víc, než se na první pocit může zdát. Taktéž jsem to řešil, protože nám v rodině zbyly po prodeji OIII RS zimní 17´´ a při objednání OIV RS jsem uvažoval, že si je nechám......nenechal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O4 má jiný profil oproti O3 -> vždy o "5" vyšší. V případě 16" disků je to pneu 205/55 (O3) vs 205/60 (O4). ET je jiné cca o 3mm (O3 disk bude na O4 blíž k tlumiči).

Když to shrnu, tak na auto namontovat půjdou, nicméně se zmenší světlá výška auta o cca 10mm a budeš mít na autě kola+gumy které nejsou zapsané v TP... 

 

Za mě spíš prodat a koupit nové ve správném rozměru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, tenhle zádrhel jsem ani nepředpokládal.

Navíc mi dodatečně docvaklo, že bych pak asi musel měnit i rezervu. Takže loňské pneu pudou pryč.

 

Pro zajímavost přidávám můj dotaz škoda-auto.cz:

Citovat

Dobrý den, plánuji koupi Octavie IV 2.0 TSI se 17" koly. Budu moci na zimu použít 16" kola na ocelovém disku která již mám?

A odpověď:

Citovat

Obraťte se prosím na autorizovaný servis ŠKODA AUTO. Informaci Vám sdělí servisní technik na základě VIN kódu.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...