Přejít na obsah

Bublání chladící kapaliny


persizc

Doporučené příspěvky

Ahoj,
Mám teď nově fIII r.v. 2018 1.0 tsi 81kw, najeto cca 24tis. km. 
Všiml jsem si, že i po klidné jízdě, když vypnu motor, tak je slyšet z pod kapoty bublání chladící kapaliny. 
Motor se ohřeje na provozní teplotu 90° dle PP již po 3 minutách (venku bylo 25,5° podle PP), zhruba 2km jízdy, kotel za studena tomu nedávám. 
Teplota oleje v rozmezí 80-100°. 
Co mě ale zaráží oproti minulé fIII s 1.0 tsi 70kw je to, že po vypnutí motoru jde z pod kapoty slyšet vroucí chladící kapalina. 
Chci se zeptat, je to u této motorizace normální stav, nebo je třeba se něčeho bát? S autem jsem zatím najel cca 1k km, do servisní prohlídky to mám nějakých 60 dní- počkat, nebo raději ihned do servisu? Na přístrojovce žádná chybová kontrolka nesvítí, ani v infotaimentu na obrazovce "stav vozidla" se nic podezřelého neukazuje.
Díky za odpovědi. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky. Jen mě udivilo, že na 1.0 tsi 70kw se mi to dochlazování turba ještě nespustilo, ikdyž jsem s tím někdy jel jak čuně. 
Co mě ale zarazilo, že když jsem s autem dneska jenom cuknul o pár metrů, tak po chcípnutí zase stejný zvuk a bublání. 
Za měsíc to jde na první garančku, tak se tam pozeptám a kdyby s tím něco bylo, dám vědět i sem :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To bublání způsobuje čerpadlo chlazení plnícího vzduchu (V188).  Stačí na chvilku zapnout zapalování.  Není potřeba ani startovat motor.  Buble to pak ještě nějakou dobu i po vypnutí zapalování.  Mám kód motoru DKRC, rok výroby 2019.  Auto jsem kupoval jako nové a dělá to už od začátku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 6. 7. 2020 na 21:14, persizc napsal:

Díky. Jen mě udivilo, že na 1.0 tsi 70kw se mi to dochlazování turba ještě nespustilo, ikdyž jsem s tím někdy jel jak čuně. 
Co mě ale zarazilo, že když jsem s autem dneska jenom cuknul o pár metrů, tak po chcípnutí zase stejný zvuk a bublání. 
Za měsíc to jde na první garančku, tak se tam pozeptám a kdyby s tím něco bylo, dám vědět i sem :-)

mám stejný motor v rapidu a bublání slyším a "vidím" v nádržce i když nejedu jako čuně, stačí popojet doma na dvoře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

JJ, je to normální. Buď rád, že ti to dochlazuje turbo. Na OII FL 1,9TDI toto není a když zastavuji na odpočívce při dleších jízdách (dálnice, nebo státovky), tak nechávám motor na volnoběh cca půl minuty kadlat, aby se dochladilo turbo. V Rapidu 1,0TSI už na toto nemusím myslet :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...