Přejít na obsah

Chladící kapalina bublá


Pendav

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

je normální, že chladící kapalina v nádobce bublá? Nejen po vypnutí motoru, což jsem pochopil že je správně, ale když je auto zahřáte a nastartované, tak voda v nádržce bublá (nebo silně poskakuje, jako kdyby otřesama, ale nádobka jako taková se netřese).

1,2 TSI 77kw Rapid 

Doplním ještě, že kapalina neubývá... Jen tak zlověstně bublá

Editováno: , autor: Pendav
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já dolejvat ani nepotřebuju, voda vůbec nechybí, je pořád přesně na MAX ukazatel.

Problém je, předpokládám tedy že je to problém, že je v nádobce s chladící kapalinou vidět "bubliny,vlnky,pohyb". Zkusil jsem studené auto nastartovat a hned to začalo uvnitř poskakovat, otevřel jsem nádobku na chladící kapalinu a jakoby to do nádobky zeshora neustále přitéká -> dělá kapky a vlnky a proto to vypadá, že voda bublá. Auto krásně i po 2 hodinách jízdy drží 90 stupňů. Ale po otevření kapoty mě to vylekalo (buď jsem se toho nikdy nevšiml, nebo novinka).

 

Celá moje otázka tedy zní: Je toto normální? Že do nádobky neustále teče z "přepadu" chladící kapalina (jako lajk to chápu tak, že se tlakem vrací z oběhu).

Editováno: , autor: Pendav
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 4 měsíce později...

Taky by mě zajímalo... Mám to samé na Fabii (2013)tsi 63kw...a nevím jestli je to v cajku... 

Na předchozí Fabii taky tsi 63kw akorát rok 2010 mi můj dobrý mechanik řekl že je to v pořádku ale tady u té nové Fabie je někdy to bublaní slyšet i v interiéru... 

Editováno: , autor: Jardik69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak jsem dnes volal mechanikovi a že se mi na to příští týden podívá... Respektive se o tom pobavíme... 

Opravdu se s tím nikdo nesetkal? Mám to samé co popisuje kolega nademnou... Zaráží mě že se to zahřívá úplně normálně a drží teplotu jak má... Třeba to bude nějaká kravinka....já s tím už jezdím asi 4měsíce a najeto cca 3tis km (od koupi) každopádně pak dám vědět jak jsem dopadl... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...