Přejít na obsah

Nefunkčné el. sedadlo vodiča


onakvee

Doporučené příspěvky

Zdravím osadenstvo,

 

na sportline MR2017 mi prestalo úplne fungovať el. sedadlo vodiča. Personalizácia na dva kľúče + easy entry fungovalo v pohode... (možno 3x za 3 roky sa automaticky neprisunulo, inak nič). Spätné zrkadlá fungujú normálne vr. sklopenia pri cúvaní.  Všetky jednotky až na 19tku čisté bez chýb. Poistka na pozícii 45 v poriadku, vizuálna kontrola káblov, spojov konektorov pod sedačkou k motorčekom a RJ v poriadku. Všetko čisté, žiadna vlhkosť...poškodenie.  Svorka 30 ukazuje 12V .  RJ pod sedačkou 5Q0 959 760B.

 

Osobne to tipujem na riadiacu jednotku. Máte s takýmto problémom niekto skúsenosť? Prípadne ako overiť, že je môj tip správny?

 

Ďakujem za váš čas. 

 

Na 19: CAN Gateway je nasledovná chyba:

 

131660 - Rídicí jednotka polohy sedadla/zrcátek; ridic
          U0208 00 [009] - bez komunikace
          [Timeout Knoten 0x4C / 36 - Steuergeraet fuer Sitz-/Spiegelpos. Fahrerseite]
          Potvrzeno - Testováno od smazání pamìti
             info o závadì:
                    Stav závad: 00000001
                    Priorita závad: 2
                    Frekvence závad: 11
                    Poèítadlo resetù: 64
                    Kilometry: 156549 km
                    Datum: 2020.07.07
                    Èas: 17:41:56

                    Napájecí napìtí svorky 30: 12.0 V
                    Svorka 15: zapnuto

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Vyriešené.

 

Po výmene za druhú jednotku (cena okolo 100€), vloženia pôvodného kódovania (zo zálohy)/základného nastavenia cez VCDS opäť sedačka funguje ako má.

 

Postup:
1. ak je sedačka zaseknutá v polohe, kedy je pod ňou prístup:

     - odpojiť 4ks zaistených plastových štekrov/konektorov (káble aj jednotka môžu byť zaistené sťahovacou páskou o držiak),

     - držiak jednotky je upevnený zo spodu sedačky, z čelnej strany 1kusom plastového tŕňa, odistiť ho smerom dole a držiak s jednotkou povytiahnuť smerom k sebe  

        (drží na dvoch západkách v  podlhovastých dierach skeletu sedačky,

     - vycvaknúť jednotku a zacvaknúť inú (zaisťovanie je tu pekne vidieť) - opačným postupom vrátiť späť a zacvaknúť späť štekre,

2. pripojiť VCDS - jednotka pamäte sedadla:

   - keďže som mal pôvodné kódovanie (vložil som ho do jednotky),

   - cez základné nastavenia vykonal pohyb a nastavenie koncových polôh sedačky,

   - vyskúšal tlačidlá a pamäť,

   - vymazal chyby v jednotke sedadla + v Can gateaway.

 

*1 - ak sa sedačka zasekne v polohe kedy nieje dobrý prístup k jednotke, prípadne skrutky sedačky sú tak isto schované pod jej koľajnicou a nie je možné ju povoliť. Ak je jednotka úplne mŕtva a nieje ju možné dostať cez VCDS / RJ pamäť sedadla/nastavenia do servisnej polohy. Pokúsiť sa nájsť konektor napájania motorčeka uloženého buď v ľavo (nast. výšky sedadla) alebo motorčeka uloženého na prieč pod sedačkou (nast, pojazdu vpred a vzad) a cez náhradný zdroj posunúť sedadlo do lepšej pozície.

 

Editováno: , autor: onakvee
  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...