Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Presne, at vymeni co je potreba ... o infotaimentech neco vim, ale nejsem zadny odbornik, ale rikam ze je to jen vymluva ... jednotka 5F, CAN je stejny ( GW netreba, max SW ), draty stejne, LCD panel urco take ( lze najit  Etce ). Samo, musis se vyresit parovani na VIN ne serverech kvuli CP, ale to je jejich problem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

25 minutes ago, Dart4096 said:

Zdravím,

 

Pripájam sa ako ďalší nespokojný majiteľ Octavie IV v plnej výbave.. Auto bolo vyrobené v 43.-44. týždni, čiže mám revíziu C.

 

Wireless Android auto bolo podporované podľa oficiálneho zastúpenia Škody, čo som zisťoval pred zakúpením vozidla. Odpoveď znela jasne a stručne :

 

"Wireless Smartlink je podporovaný aj v novej ŠKODA Octavia. Podporuje bezdrôtové Apple Carplay aj Android Auto."

 

Tento týždeň som bol na aktualizácie v servise. Po aktualizáciach Wireless android auto stále nefunguje. Pripájaný telefón je Google Pixel 4 (Android 11). Takže telefón má určite podporu WAA, ak by ho už nemal telefón priamo od Googlu tak ktorý potom...

 

Budúci týždeň to idem riešiť znova a určite to budem reklamovať.

 

Ako mnohí z Vás, som práve toto vozidlo vybral kvôli podpore WAA.. Takže zatiaľ som z celej situácie veľmi znechutený, nespokojný a keď vidím príspevky vyššie, že Vám povedia, že to nejde vymeniť tak je to čisté zavádzanie zákazníka. Keďže podpora je tam zjavne garantovaná..

 

Vies pls poslat to vyadrenie co si dostal ofiko ? Ideal ako nejaku prilohu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, danikd napsal:

Presne, at vymeni co je potreba ... o infotaimentech neco vim, ale nejsem zadny odbornik, ale rikam ze je to jen vymluva ... jednotka 5F, CAN je stejny ( GW netreba, max SW ), draty stejne, LCD panel urco take ( lze najit  Etce ). Samo, musis se vyresit parovani na VIN ne serverech kvuli CP, ale to je jejich problem.

Gateway je od 48kt/2020 take nova. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

10 minutes ago, misiak.pb said:

Vies pls poslat to vyadrenie co si dostal ofiko ? Ideal ako nejaku prilohu

Oficiálne vyjadrenie z reklamácie ešte nemám. Reklamáciu ohľadom nefungujúceho WAA budem riešiť až budúci týždeň v servise zatiaľ iba aktualizovali všetko čo sa dalo..

 

A predpokladám, že si dajú načas s odpoveďou reklamácie lebo typická doba na vybavenie reklamácie je 30dní.. Takže zase len čakanie.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 50 minutami, Dart4096 napsal:

Zdravím,

 

Pripájam sa ako ďalší nespokojný majiteľ Octavie IV v plnej výbave.. Auto bolo vyrobené v 43.-44. týždni, čiže mám revíziu C.

 

Wireless Android auto bolo podporované podľa oficiálneho zastúpenia Škody, čo som zisťoval pred zakúpením vozidla. Odpoveď znela jasne a stručne :

 

"Wireless Smartlink je podporovaný aj v novej ŠKODA Octavia. Podporuje bezdrôtové Apple Carplay aj Android Auto."

 

Tento týždeň som bol na aktualizácie v servise. Po aktualizáciach Wireless android auto stále nefunguje. Pripájaný telefón je Google Pixel 4 (Android 11). Takže telefón má určite podporu WAA, ak by ho už nemal telefón priamo od Googlu tak ktorý potom...

 

Budúci týždeň to idem riešiť znova a určite to budem reklamovať.

 

Ako mnohí z Vás, som práve toto vozidlo vybral kvôli podpore WAA.. Takže zatiaľ som z celej situácie veľmi znechutený, nespokojný a keď vidím príspevky vyššie, že Vám povedia, že to nejde vymeniť tak je to čisté zavádzanie zákazníka. Keďže podpora je tam zjavne garantovaná..

 

Chapem nespokojnost,sklamanie a rozcarovanie,ved kazdy chce dostat to,co si za svoje peniaze kupil a vykladal....ale zaraza ma tu dost casto sa opakujuca vec....to je fakt bezdrotove pripojenie,connecty,zrkadlenia a podobne moderne blbiny dovodom na vyber vozidla?

Asi som uz stary,ale je to stale auto a u neho ma zaujimaju uplne ine parametre a kriteria.

Drzim Vam palce a pevne nervy prajem,ale predpokladam,ze oficialne cez Skodu mate smolu a nic nevyriesite ani nevyreklamujete.

Mozno opat priestor pre upravcov typu Ferda25,ktory Vas s tym snad dokaze pomoct.

Editováno: , autor: Patrik1971
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Patrik1971 - Ja cakam na jedno zariadenie, ktore sa dovivijalo - objednaval som si ho do ineho auta (starsie) ale evidentne ho budem potrebovat aj do tohto cerepu :D

Ked pride a bude vsetko fungovat tak postnem info. Ale zaraza ma ze niekdo nieco propaguje a nie je to funkcne .. a ano pre mna to bolo kriterium, ktore zavazilo aby som si kupil Ovcu c.4 :D-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, Patrik1971 napsal:

Chapem nespokojnost,sklamanie a rozcarovanie,ved kazdy chce dostat to,co si za svoje peniaze kupil a vykladal....ale zaraza ma tu dost casto sa opakujuca vec....to je fakt bezdrotove pripojenie,connecty,zrkadlenia a podobne moderne blbiny dovodom na vyber vozidla?

Asi som uz stary,ale je to stale auto a u neho ma zaujimaju uplne ine parametre a kriteria.

Drzim Vam palce a pevne nervy prajem,ale predpokladam,ze oficialne cez Skodu mate smolu a nic nevyriesite ani nevyreklamujete.

Mozno opat priestor pre upravcov typu Ferda25,ktory Vas s tym snad dokaze pomoct.

Covece ja mam G7.5 ktery to neumi a jelikoz jedu hudbu zasadne pres Spotify a na pozadi vecne zapnuty Waze kvuli nehodam, tak ybch uz auto bez toho nechtel ... pokud vybiras ojetou bazarovku OK, nemas na yvber, ale pokud davas pres mega za nove auto u ktereho ti to slibuji, pak bych to i chtel :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

47 minutes ago, Patrik1971 said:

Chapem nespokojnost,sklamanie a rozcarovanie,ved kazdy chce dostat to,co si za svoje peniaze kupil a vykladal....ale zaraza ma tu dost casto sa opakujuca vec....to je fakt bezdrotove pripojenie,connecty,zrkadlenia a podobne moderne blbiny dovodom na vyber vozidla?

Asi som uz stary,ale je to stale auto a u neho ma zaujimaju uplne ine parametre a kriteria.

Drzim Vam palce a pevne nervy prajem,ale predpokladam,ze oficialne cez Skodu mate smolu a nic nevyriesite ani nevyreklamujete.

Mozno opat priestor pre upravcov typu Ferda25,ktory Vas s tym snad dokaze pomoct.

Aby som to upresnil bol to jeden z dôvodov výberu auta (síce motorizácia a ostatné veci boli pre výber dôležitejšie..), ale keď Vám to niekto deklaruje. že to túto funkciu má, tak to od toho produktu aj čakám a je mi jedno či je to vec za 5€ alebo 30k€.. Stačilo povedať, že momentálne funkcia nie je dostupná, ale plánuje sa v budúcnosti ako mesiac dlhšie by som bez toho auta už vydržal..

 

Ja keď sadám do auta vždy tam zapájam ten telefón, ale ozaj zakaždým, či už ide o navigáciu, integráciu Google Assitenta, ktorý mi dokáže kde čo nájsť a spustiť, zavolať a neviem čo všetko bez toho aby som musel pustiť z rúk volant je fajn.. Hudba ide tiež cez Spotify a neviem ako Vy, ale nové auto človek nekupuje každý rok. Takže áno je to kritérium výberu keďže je to inak výborne auto a nejaký ten rok na ňom budem behať.

 

O riešenia typu Ferda25, ktorý to spraví veru nestojím, to už jednoduchšie je kúpiť iPhone a vybavené..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 12. 1. 2021 na 22:09, jakas napsal:

S AAW jsem toho zatím moc nenajezdil, ale v patek pojedu na delší služebku, tak vyzkouším a dam vědět.

Dnes jsem vyzkoušel AAW na delší cestě bez jediného výpadku. Snad jedině, poměrně dlouho trvalo, než naskočila GPS, když jsem vyjel z tunelů. Ale to bude spíš problém telefonu. Jen připomenu, že mám Samsung S20+ s androidem 11.

 

No, a teď k AAW, jako takovému.

Dost jsem se na něj těšil a byl jsem nadšený, že mně bez problémů funguje, navzdory všem zprávám zde na fóru - velké štěstí s revizí E řídící jednotky.

Hlavní důvod, proč jsem bezdrátové řešení chtěl bylo, že se telefon při připojení přes kabel pořád nabíjel a hodně hřál, to mně vadilo.

 

Ovšem, jaké bylo dnes moje překvapení, že se hodně hřeje i při bezdrátovém připojení bez nabíjení. Takže závěr je, že zahřívání je navigací a ani ne tak nabíjením...

No a samozřejmě se odpovídajícím tempem vybíjí i telefon. Takže se kruh uzavírá, je potřeba nabíjet. Bezdrátové nabíjení zahřívá telefon ještě víc než drátové.

Takže přinejmenším v létě se vrátím k nabíjení po drátu a telefon umístím do držáčku do mřížky ventilace, kde se zároveň chladí a je vše v pohodě.

Uff, to jsem se rozepsal :-)

Užívejte auta a netruchlete po AAW :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za vyzkoušení. Mám taky telefon Samsung S20+ s androidem 11. Stejnou revizi E řídící jednotky, přesto nepravidelně každých 10-20 minut mi na displeji vyběhne nápis "Spojení s Android auto bylo přerušeno" a po pár vteřinách se zase připojí, nemusím na nic sahat, nicméně na pár vteřin vypadne zvuk podcastu a zhasne i Google map navigace... Tak nevím, zkusím telefon vyndat z obalu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 1. 2021 na 19:05, jakas napsal:

Taky je možné. že to ruší nějaká aplikace v telefonu.

Za pokus by stálo připojit telefon po kabelu, jestli to bude stejné.

Jako poslední krok bych zkusil tovární nastavení telefonu.

 

Zkusil jsem telefon připojit přes kabel a AA fungoval bez přerušení. Následně jsem v AA zapnul vývojářský režim a nyní mi jede wireless AA bez přerušení. 

Zřejmě docházelo k nějakému rušení a po zapnutí vývojářského režimu se něco změnilo k lepšímu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím 

ted jsem absolvoval cca tydenni komunikaci se Škoda auto ohledne AAW a zde je odpoved:

 

SKODA AUTO:

U všech vozů OCTAVIA čtvrté generace s funkcí Smartlink lze telefony Android i Apple propojit pomocí kabelu.

Bezdrátové propojení umožňuje infotainment Swing s výbavou Smartlink bez výjimky.

U vozů s infotainmenty Bolero a Columbus v kombinaci s funkcí Smartlink platí, že vozy s datem výroby do kalendářního týdne 48 disponují pouze bezdrátovým rozhraním Apple CarPlay, vozy vyrobené po tomto termínu už nabízejí bezdrátové spojení obou platforem, tedy Android Auto a Apple CarPlay.

 

JA:

Při konfiguraci vozů jsem se připlácel za WIFi pripojení právě kůly bezdrátovému připojení. Informace že pro Android to bude fungovat až pro auta vyrobené od 48 týdne nikde uvedená nebyla. Žádám proto buď o zprovoznění služby nebo o vrácení peněz za příplatkovou výbavu která mi je k ničemu.

 

ŠKODA AUTO:

dle našich informací ŠKODA AUTO dostupnost bezkabelové verze Android Auto v infotainmentech Columbus ve vozech ŠKODA OCTAVIA IV. generace vyrobených v té době, do které spadá datum výroby Vašeho vozu (12.11.2020), nedeklarovala. Bez ohledu na to, ve které zemi je tato technologie jejím tvůrcem, firmou Google, uvolněna. Nemáme informaci o tom, že by to ve vozech z této série mohlo být někdy v budoucnu jinak.

 

JA:

Stejně tak nedeklarovala že to nepůjde. Nechápu jak je možné že je u stejného vozu s nižším stupněm infotejmentu (Swing) funkce dostupná bez omezení.

 

Nevim jak s tim dal. Da se tohle nejak rekamovat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NA FB skupine sa pisalo ze novy SW 1774 a ze AAW funguje uz aj na starsich (vyroba 06 a 10 2020) .. Pisal som do servisu ci mi vedia dany SW nahrat .. cakam na odpoved ..

Ale k teme ..

Skoda ma uvedene ze od vozidiel Kamiq a Scala a dalej je uz mozne bezdrotove AA a CP ... Tuto info som si aj ja nasiel .. nikde inde nebolo pipsane ze toto nie je funkcne ..

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
On 1/16/2021 at 6:28 PM, tdanicek said:

Děkuji za vyzkoušení. Mám taky telefon Samsung S20+ s androidem 11. Stejnou revizi E řídící jednotky, přesto nepravidelně každých 10-20 minut mi na displeji vyběhne nápis "Spojení s Android auto bylo přerušeno" a po pár vteřinách se zase připojí, nemusím na nic sahat, nicméně na pár vteřin vypadne zvuk podcastu a zhasne i Google map navigace... Tak nevím, zkusím telefon vyndat z obalu...

100% to ruší něco v telefonu. Většinou nejde o aplikaci jako takovou, ale notifikace. Chce si s tím jen trochu pohrát a bude to OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přidám vlastní zkušenost. SW1788, auto vyrobený v 12/2020 jednotka 5E30355816E. Zprovoznění AAW bylo v pohodě ale...  Po startu auta se zaplo rádio, pak mi zavrněl mobil a pak několik sekund ticho. Poté rádio opět hraje. ALE - když jsem tam narval usb flešku s mp3 tak se poté co mi zavibruje telefon (asi moment kdy se spojí s autem) zvuk už nevrátí... když požádám Lauru, tak během komunikace s ní slyším zvuk na pozadí, ale v momentě kdy s ní ukončím komunikaci, tak po pár vteřinách zas ticho... tak sem celej slavnej AA odpáral a je klid. z rádia to hraje, z flešky taky, BT na hovory funguje... Neříkám, že je to správný stav, ale mě to takhle bude stačit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
  • o 3 měsíce později...

Zdravím, ktokoľvek mal problém s pripojením WAA, tak Škoda urobila SW aktualizáciu infotaimentu. Tuším, že dostupná bola už na konci septembra minulého roka. Odvtedy funguje WAA ako hodinky aj na vozidlách so staršou revíziou infotaimentu.. (u mňa Telefón Google Pixel 4). Na aktualizáciu je však potrebné auto nechať preflashovať v servise.. (trvá to obvykle do pár hodín).

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Před hodinou, fandaklara napsal:

Ahoj.  Může někdo poradit, v nabídce nemám vůbec položku WLAN ale měla by tam být.  Je možné to tam nak dostat,  mám auto teprve týden tak ještě všemu nehovim.  Díky 20220210_054053.thumb.jpg.023d7d554784f7db962d1bd87a66d310.jpg

Ahoj, musíš do servisu. Přehrají znovu SW 1889 a už to tam bude. Měl jsem uplně stejný problém.

Editováno: , autor: Tomas_cz1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...