Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Ak chcete coolwalk hned, je mozne vstupit do beta tester programu: Beta test Android Auto - Android Auto Help (google.com)

Ja som tak urobil este pred kupou auta, hned po prvom spusteni AA som mal k dispozicii coolwalk. Akonahle google odrolluje coolwalk plosne pre vsetkych, tak sa vratim ku klasickej verzii.

 

Samotny coolwalk sa mi paci, neviem to vsak porovnat s predoslou verziou ktoru som nikdy nepouzival. Dobre funguje prehadzovanie aplikacii v pomere 2:1 (tuknutim na ikonu alebo otvorenu aplikaciu sa zmeni pohlad). Taktiez je mozne napr navigaciu roztiahnut na celu sirku, tuknutim v lavej liste do ikony aplikacie (waze nesiel roztiahnut, ani ine aplikacie, mozno to teda funguje iba pre google maps). 

 

Pocasie som teraz vyskusal, ale namiesto plnohodnotnej aplikacie, kde by som videl rozpis na den / viac dni len google assistant slovne oznamil aktualne pocasie v mieste kde sa nachadzam. Toto ale nie je vec, ktoru by som vobec v aute potreboval, ked uz sedim obleceny v aute tak je aj tak neskoro :D 

 

PXL_20230108_120816979.thumb.jpg.0c9dd0aed8b6c38670787379c3bfe783.jpg       PXL_20230108_121807411.thumb.jpg.2520d65949604698cc2580713d45f7f6.jpg

 

 

Editováno: , autor: Nesh
  • Díky 3
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Nesh Díky moc za fotky přímo z O4. Beta testera jsem zkoušel již dříve, bohužel jich mají asi až moc a další nehledají :(.

 

"Thanks for your interest in becoming a tester for the Android Auto app.
However, at this time, Android Auto app's testing program has reached the maximum number of testers that can participate in it and isn't accepting any more testers."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec, tak už mi přišla aktualizace a v infotainmentu mám nový AndroidAuto. Je to super, dá se konečně GoogleMaps nebo Mapy.cz roztáhnout na celou obrazovku. Už se při zoomu téměř netrhaji. Je to obdoba Apple CarPlay. Je to konečně to, po čem jsem toužil! 😁

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Už to dorazilo aj ku mne. 

Pri zobrazení na plnú obrazovku cez ikonku mirror link cez menu je však veľkosť taká istá veľká, ako dlaždica 4x3 na hlavnej obrazovke, tak asi lepšie ísť cez dlaždicu, lebo tam potom ostane miesto na 3 ikonky. 

Pridávam porovnanie, ako vyzerá Waze vs Mapy. Pri mapách je možnosť aj menšieho zobrazenia v štvorci a pribudnú 2 widgety, na ovládanie prehrávania pesničiek, keď si ich streamujete a rýchle ciele. 

Je to celé oveľa viac prehľadnejšie a hlavne krásne plynulé. 

20230210_135514.jpg

20230210_135532.jpg

20230210_135603.jpg

20230210_135633.jpg

20230210_135714.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fotka 1, 4, 5 - to je domovská obrazovka, kde mám dlaždicu na mirror link 4x3 + 3 ikonky 1x1 vpravo, to sa zobrazuje úplne správne.

Fotky 2, 3 - to je obrazovka, keď idem cez menu - smart link. Tu by som logicky očakával, že to bude na celej obrazovke, ale ako vidíš nie je, zmenší sa to a vycentruje a rozmer je približne, ak nie úplne rovnaký, ako tá dlaždica 4x3, len to je vycentrované, takže je čierny pás vľavo a vpravo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@NemesiSKale já přesně chápu, co je na jakých fotkách. Zkusim to jinak - nemáš to přes celé, protože používáš dlaždici na hlavní ploše. Tak jednoduché to je. Zruš dlaždici a budeš mít mapu přes cele. Svou fotku nemám, ale použiju fotku, na kterou jsem tě odkazoval už v předchozím příspěvku, abys nemusel scrollovat nahoru 🙂

PXL_20230108_121807411.jpg

Tady je to evidentně přes celou obrazovku (takto to mám i já) a je to proto, že nepoužíváme dlaždici.

 

Je to už pochopitelne? 🙂

Editováno: , autor: JirikHL
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cez čo je to pustené?

Po prepojení s autom automaticky nabehne navigácia a to je táto, zväčšená?

Keď sa z nej prepneš inam, napr. do hudby, ako sa prepneš naspäť ? Cez menu - Smart link ?

Buď idem cez menu - smart link a tam sa mi to zobrazuje tak ako som písal, zmenšené a vycentrované, alebo idem cez dlaždicu 4x3 na domovskej obrazovke, kde to je tak, ako to mám na fotke. Domovské obrazovky mám  dve, na jednej mám spotrebu a hudobný prehrávač a na druhej 4x3 smart link dlaždicu.

 

Takže podľa ladika robí problém tá dlaždica, lebo podľa nej sa navigácia nastaví na rozmer 4x3 a už sa neprispôsobí, keď pôjdem cez menu - smart link ?

Zmysel to dáva, že to zmysel nedáva :D

Editováno: , autor: NemesiSK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám smartlink 1x1 na druhé ploše. Přes ten se tam přepínám.

Je to jednoduchý - máš dlaždici, neni to full screen 

Nemáš dlaždici, je to full screen. 

Trochu mě štve, že nejde ovládat rádio skrz AA, protože kvůli němu se semtam musím přepnout tam a zpět.. Ale tak nemůžu chtít všechno. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Smart link 1x1 bude podľa mňa to isté, ako keď vojdeš do menu a stlačíš Smart link tam.

Vtedy by to mal byť full screen, ale ja to mám vycentrované a zmenšené, ako vidieť na fotkách.

Tak jedine, že sa to deje preto, že mám aj dlaždicu 4x3 a smart link si nastaví veľkosť podľa nej.

Skúsim to zajtra zmazať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to offtopic ale z mojich skusenosti (hlavne po US, v europe moc navi nepouzivam na ine ako last mile):

mapove podklady su rovnake ale kalkulacia trasy nie je rovnaka

 

pro waze: 

cisla exitov zobrazuje lepsie waze ako GM

prehladnejsie nastavenie ake ma clovek myto

prehladnejsi sumar cesty

gamifikacia

lepsia integracia s media playerom

ked clovek pohne viewportom alebo oddiali/priblizi mapu, nie je priama cesta ako sa vratit ku "Defaultu"

 

pro gm:

waze donedavna nevedel line assistant -> na 8-8 prudovej dialnici smrtak

waze zobrazuje dost reklam ked clovek stoji - pri displeji na vysku to prekryva vacsinu displeja

vyber tankovacich stanic a ich pridanie do prejazdovych bodov je lepsie v GM

uplne genialny point to navigate (clovek hlada prevadzku, najde na StreetView, dva kliky a bezi navigacia)

sviznejsie vyhladavanie

automaticke vratenie sa na "zakladny pohlad na cestu" po tom, ako clovek smudla po displeji a hlada nieco.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 11 měsíců později...

Dobry den,

Stav:S22+AA posledna verzia + mapy.cz. Vsetko prepojene a funkcne.

Otazka (ovladanie cez obrazovku skodovky): najdenie ciela posuvanim mapy a nasledne dlhsim pridrzanim zvolit ciel prosim? (obdoba ako ked si ciel najdem priamo na telefone priamo posuvanim sa po mape a dlhsim pridrzanim sa na ten ciel mozem nechat navigovat) .

Mne sa to cez obrazovku nedari a neviem ci je to vobec mozne.

Dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...