Přejít na obsah

Mytí v Praze


suntour

Doporučené příspěvky

Já jezdím sem na Prosek ( vedle Shellky a Autobranka). Mají nejlépe odvápněnou vodu a pěkně funkční pěnu. Nově tam mají i ofukování vzduchem.

CA193571-FE00-4466-B15A-1395602391B9.thumb.jpeg.81b404001799a4bea7741c25dae6caf0.jpeg73446395-0202-495D-B5D4-CFAD526B561A.thumb.jpeg.581b612cd2ce80b0878d7e87e43304c4.jpeg

Jednou za čas do centra do rucnimytiplus, dělali mi i vosk jsem spokojen.

CFA35E20-3ED0-4164-BDDA-83396B84C896.thumb.jpeg.f65a1762d03d545c4ebe93034ec05f4c.jpeg810B20ED-E980-4996-A1C6-12096A425C6E.thumb.jpeg.c67beef14cbfb4c14c74248480c1e3ff.jpeg20017FF7-82E3-4356-8D58-5E5F7ECA302D.thumb.jpeg.0a08ebabd74b354e8be0c921b6ef923d.jpeg7223B498-40AD-468B-B459-95B964A8E9AE.thumb.jpeg.4f8a56dcbb69fc58561f105215e7f52a.jpegF077D434-F4D5-463E-AFAA-024A488D04A2.thumb.jpeg.c148753514121f5477498e888946e952.jpeg759D2D88-83DF-4AFC-A92B-F3DE52A126A9.thumb.jpeg.4ebcef286d2feeba447a91d63769e9fe.jpeg

 

Vyzkoušej, uvidíš, já ani jednu firmu měnit nebudu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Petr AMF Co jsi použil na Průmyslové za programy? Já naposled jel předmytí, aktivní pěna, práškomytí a demineralizovaný oplach a kupodivu to dalo dolů i většinu jemného prachu na který se jinak musí ručně. Ale už se mi jednou stalo, že pěna byla spíš bílá voda a podruhé zase práškovoda byla obyč voda...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[mention=1337]Jan[/mention] R.  Chodiš sem https://rucnimytiplus.cz/ ? Ty mám kousek od domu....Myju auto v mycim boxu Benzina na Argentýnské. Nic moc. Rád bych autu dal pořádný mytí. 

Ano tato firma. Jezdil jsem do Holešovic a tam sice dali kafe ale na paprsky kol nějak zapomněli.

To v té Praze 1 vždy v pohodě, součastně i zaparkuješ v centru a můžeš někam jít a ty čtyřpatrové garáže plné supersportů i veteránů, ještě se pokochám.

Ano Argentická zaprd, ale měli tam dobrou aut.myčku. Sušilo to až zatím jezdicím portálem odděleně fólií, auto bylo vždy suché.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Objel jsem v Praze všechny myčky a vytvořil databázi samoobslužných myček v Praze včetně mapy, tak si dovolím k tomu mytí na myčkách něco napsat. 

1. Aktivní pěna je super věc na instagram a všeobecně PŘI focení, každopádně účinek od toho nečekejte. Bavil jsem se s člověkem, který má firmu na čištění letadel a říkal mi, že aby ta aktivní pěna fungovala tak, jak by měla, tak by stála strašnou raketu a žádné myčce by se to nevyplatilo. Nejlepší je vzít fakt špinavé, třeba 2 měsíce nemyté auto, auto umýt na jakékoli myčce s aktivní pěnou a pak vzít bílý kapesník. Nikdy nebude čistý.

2. Hodně lidí kritizuje myčky a přitom neumí ani pořádně umýt auto. Vystříkají 150 korun na aktivní pěně, pak to vezmou oplachem, odjedou a píší recenze, jak jsou na myčce fleky. Aby na autě nezůstaly fleky, musí se použít změkčená voda a fakt důkladně tu pěnu, mycí prášek, potažmo i vodu z oplachu smýt z auta. Ideální je mít v autě ručník (na auto, ne na sebe) a zbavit se zbytku vody. 

Současně chápu radost z "ofuků vody", ale platit za něco, co udělám ručníkem a výsledek bude mnohem lepší a je to za jednorázovou investici do ručníku.

3. Houba/mycí rukavice alespoň 1x za měsíc -  na zašlou špínu, která drží jako lepidlo nepomůže na samoobslužných myčkách nic, než fyzické narušení = máte možnost, vzít si kartáč, kterým si Pepa z venkova umýval špinavý bagr a lak si poškodíte nebo vytáhnete z kufru mycí rukavici a ten povrch jednoduše namočíte. 

Tady zase nastává otázka zákazu ze strany myček. Nedivte se jim, mají to jako podnikání a nechtějí, aby si Lojza jezdil 10 minut houbou peníze v boxu, který má generovat peníze a na ulici je fronta aut. 

Stačí přemýšlet a vybrat si myčku, kde je více boxů a především pak čas, ve kterém moc lidí neumývá a proto nebudete blokovat během těch 5 minut (jde to i za 2 minuty), co obejdete auto.

Já jezdím brzy ráno nebo dopoledne, kdy jsou všichni v práci a případně kdy není úplně krásné počasí, protože nejvíce se umývá, když je venku azuro.

Jinak co se kvality myček v Praze, rozdělil bych je na:
- katastrofa (žádný tlak, žádný mycí prášek,....)
- předražené (nesmyslně málo času na mytí)
- kvalitní (všechno je fajn, ale majitelé tomu nedávají žádnou přidanou hodnotu)
- suprové - kvalita na vysoké úrovni a majitelé se snaží nabídnout lidem nadstandardní služby, mají příjemný personál, apod.


To jen osobní názor k bezkontaktním myčkám :) 
 

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super seznam :) (y) Napsal bych Pardubice - nebyl jsem na všech, první byla u vl. nádraží, bez aktivní pěny, pak o 100% zdražili, takže jinam. Když je ráno čas, jedu k Baumaxu, kde je i aktivní pěna (ne na všech stojanech/místech; taková ta "hasičská" stříkačka), do 9:00 je tam asi +20% času, to se hodí. Třetí navštívená je u Kauflandu na Višňovce, kde jako první v Pcích (pokud vím) byla aktivní pěna, ale na kartáči a kartáč na auto nesmí, tak jsem to tak nějak pocákal (asi jako když se používá pěna na holení ve spreji :) ). Výsledek - pěna bez čistího prostředku nezmůže nic, to je fakt, "šampon" neboli mytí je nenahraditelné. Kdo má háklivější odstín, ví, že ruku+houbu+pěnu a kýbl nic nenahradí, ani sebevyšší tlak, sebelepší přípravek. Je to vidět i na sklech. WAP maximálně podfoukne lak. Na zimu je umytí za 80 Kč ideál - není z toho zápal plic :) Já teda v žádným případě nedetailuju (to na bezkontaktkách ani nejde), takže k umytí dojde, až dovolí čas, čili květen-červen. Do té doby holt WAP.

Další je u Globusu (naproti) a ve St. Hradišti, zatím jsem tam nebyl. Ta u Baumaxu je asi nejlepší, cena, málo narváno, klid.

Je dobré, že prakticky všude, někde i zdarma, je možnost umytí od hmyzu + černoty z kol. Co postrádám, je papír na usušení (on tam je, ale výslovně na ruce). Dál nechápu nemožnost umytí motorového prostoru, když kanalizace tam prostě je, dle normy. Člověk se u pěny dost zaprasí, hlavně ten vysoký tlak mytí.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobře vysvětlené, jen bych třeba doplnil, že v tom bodu 3. pokud tu houbu/rukavici při mytí občas nepropereš v čisté vodě (proto se pro ruční mytí používá dvou kýblová metoda), tak to bude skoro jako s tím kartáčem, jen ne v takové míře - budeš si tu špínu "tahat" po autě.

Jinak základ je dobrá povrchová ochrana samotného auta, to se pak udržuje daleko lépe. Používám bezkontaktní myčku jen na lehkou údržbu, kdy si auto stříknu svým přípravkem na předmytí (používaná chemie bývá často dost agresivní a "žere" nanesenou ochranu) a pak to beru už jen osmotickou vodou a dokonce ani sušit nemusím, protože to jízdou samo oschne a nezůstanou tam ani stopy po vodě. Jinak samozřejmě jednou za čas auto umývám ručně.

Editováno: , autor: l79
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ohledně seznamu myček v Pardubicích, tak chystám (už mám rozpsacovaný) projekt na databázi všech samoobslužných myček v Česku. Přidávat je bude moct kdokoli. Jak to bude, určitě to sem dám. Budu rád, když lidi pomohou, protože celou republiku fakt neobjedu.

Ohledně mytí rukavicí nebo houbou, nepopsal jsem to úplně dokonale, takže ještě doplním.

1. Přijedu na myčku, auto odmočím studenou vodou (program oplach), abych sundal největší bordel a současně jsem odmočil to, co na autě zůstane. Na toto mi stačí 1 minuta.

2. Mytí práškem - aneb důkladněji přejedu celé auto práškem, který odstraní další zbytky špíny a opět odmočí bordel, který ještě na autě zůstane. Na to stačí 2-3 minuty.

3. Oplach studenou vodou = sundám z toho ve třetím kroku odmočený bordel, který ještě zůstal.. Opět stačí 1 minuta.

4. Na autě zůstane v podstatě jenom mastnota, která stačí narušit. Auto pokropím mycím práškem, aby rukavice lépe klouzala po autě a nebylo to "na sucho". Samozřejmě vždy myju vypranou rukavicí (po každém mytí peru spolu s ručníkem a dalšími utěrkami), kterou v případě potřeba podržím na čelním skle a pomocí pistole na myčce vypláchnu bordel. 

Octavii v kombíku obejdu za 2-3 minuty, víc času fakt nepotřebuji. 

5. Auto opláchnu studenou vodou, abych smyl pěnu a narušenou špínu - 1 minuta

6. Auto pořádně opláchnu závěrečným oplachem změkčenou vodou - 2 minuty

7. Z auta odstraním velké množství vody stěrkou a zbytek utřu do sucha ručníkem.

8. Na auto nanesu detailer, který stojí pár korun a vytvoří mi "mini vrstvu ochrany", hezky leskne, nedrží se na tom tolik voda a trvá delší dobu, než se na lak zase nanese mastnota... 

Tohle udělám jednou za měsíc a mezitím jezdím na myčku, kde mi stačí mytí práškem, oplach a oplach změkčenou vodou za stovku.

Mohl bych to popsat detailněji, ale to budu dělat na tom webu toho projektu :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...