Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Tak já dnes vyzvedl superba z autor. servisu, kam jsem ho dal na záruku s neustále se vyskytující hláškou - nefunkční Travel assist a rovnou jim říkám, že se mi nechtějí aktualizovat mapy, mám tam 21.9. už od koupi auta (listopad 2021). Závěr autorizáku - Škoda o problémech s travel assist ví ale neví jak to řešit, zeptejte se později možná již budou něco vědět (volanty měnit přestali, závada se vrací..) a co se týká map, tak jsme zjistili, že u nových systému se mapy aktualizují pouze jednou za rok, takže v záři budou nové.... 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tá posledná veta sa mi nejak nezdá. Mám auto vyrobené 17. 5. 2022 a keď som auto prevzal, boli tam mapy 22.5, teraz tam sú 22.6. Alebo to bolo 22.4 a o pár týždňov bolo 22.5, už neviem presne ale mal som to odfotené, tak určite viem, že prebehla aktualizácia a číslo verzie sa posunulo o jedno číslo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak jsem se taky pokusil zaktualizovat mapy na MIB3 z flash disku a bohuzel zatim bezuspesne. Uz jezdim tyden s flaskou zapnutou v USBcku a porad mam puvodni mapy 21.11, i kdyz jsem stahnul 2022 25. Tak me napadlo, jestli vubec lze pouzit USBcko pod loketni operkou. Navod pise "v predni casti vozu", coz hadam, ze stale predni cast vozu je ;-) , flashku superb rozpozna jako pripojenou. Soubory mam taky spravne nahrane a format flashky taky. Ale protoze se nic nedeje, tak jsem se chtel zeptat, jestli to nekomu probehlo z toho USBcka pod operkou. Nebo jestli mam shanet redukci UCB A-C, abych to mohl zapnout do UCB-C pod infotainmentem. Mimochodem, kdyz na obrazovce "Informace o systemu"  dam "Aktualizovat software", tak mi to nabizi jen System, Hlasove ovladani, Radio, Ostatni. Zadna moznost "aktualizace map" tam neni, je to normalni?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj,

než se obrátím přímo na servis, tak jen po lopatě, poraďte mi někdo, jak ty nový mapy nahrát. Jedu příští týden Německo a mám tam mapy 20.9. :D

 

Auto v provozu od 11/2020, Columbus.

 

Stáhnul jsem mapy podle VIN z portálu.

Rozbalil jsem je do rootu na flashce.

Flashku vrazil do auta. Zkoušel jsem jak loketku, tak přes USB-C přechodku u popelníku.

Auto flashku vidí, ale nic se neděje. Mám jí tam už asi týden.

 

Verze softwaru 270.

Když jsem zavolal do Škodovky, že bych s tím potřeboval pomoc, tak se tvářili jako že jsem debil, že si to lidi normálně dělaj. Mám to na operák, takže o to je tohle si vykomunikovat vždycky složitější...

 

Co by mě dál zajímalo -> update softwaru v Columbusu. Nějaká šance udělat to doma? Do servisního menu se očividně dostat dá, ale ten software kde sehnat, to netuším. Nevíte někdo? Něco mi říká, že to bude jednodušší, než se dohadovat se servisem a ještě s tím trávit čas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem stejný problém. Při garanční prohlídce jsem to nahlásil, no ono je na to přímo TPI od Škodovky. Práce cca 1,5 hodiny (45 minut stahování SW, a 30 - 45 minut nahrávání a kódování ). Pokud se to povede. Pokud ne je dost možné že umře jednotka. Vše je ale normálně na záruku.

IMG_20220912_153045.jpg

Editováno: , autor: radek1841
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mir77 

-Stiahni mapy do PC 

-Extrahuj (rozZIPuj) komplet celý stiahnutý subor 

-ak "klikneš"/ otvoriš nový súbor s mapami,tak tam budeš mať 3 zložky 

-SD kartu zformátuj (systém súborov FAT32 a veľkosť alokačnej jednotky- predvolená veľkosť )

-nove mapy zkopíruj na SD kartu 

 

Ale pozor!

Musíš ich zkopírovať postupne...

Čiže po jednom súbore!

 

Používam micro SD Kartu Samsung 32GB z Aliexpressu :-)

Použivam pravý slot v schránke spolujazdca

 

Takto si pravidelne aktualizujem mapy,vždy ako sa na ŠkodaUptade objavia. Naposledy min.tyždeň (foto)

 

K aktualizácii SW Ti neviem poradiť...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG_20220904_164544.thumb.jpg.4ebe3a948da6096e587fa5b46b2f2dd2.jpg

Editováno: , autor: titanius
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, to je postup pro MIB2.5, ne pro MIB3. Ten už nemá zdářku na SD kartu :) Jede se tedy přes flash. Mapy jsou větší, než 32 GB flash, takže mám 64 GB a dle návodu naformátovanou na exFAT.

Když jí zapojím do auta, infotainment normálně vidíš adresářovou strukturu, takže problém není ve flashce. I kdyby byl, zkoušel jsem ji jinou.

Nicméně vložení flashky update nevyvolá. Po příspěvcích zde a jinde jsem pochopil, že možná ani notifikace vidět nebude a že to funguje na pozadí. Pokud je tomu tak, tak u mě se nic nestalo asi za 10 dní :(

update_map_01.PNG

Map-updates-mib3.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tiez mam este predchadzajuci SW vo verzii 0302 a mapy to z flasky nenainstalovalo. Ked som s tym na zaciatku leta prestal bojovat a flashku vytiahol, tak boli mapy v aute vo verzii 22.5.
Dnes som len tak pozrel verzie, a mapy su 22.8, takze aspon funguju automaticke aktualizacie cez internet :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 12. 9. 2022 na 12:08, mir77 napsal:

Ahoj,

než se obrátím přímo na servis, tak jen po lopatě, poraďte mi někdo, jak ty nový mapy nahrát. Jedu příští týden Německo a mám tam mapy 20.9. :D

 

Auto v provozu od 11/2020, Columbus.

 

Stáhnul jsem mapy podle VIN z portálu.

Rozbalil jsem je do rootu na flashce.

Flashku vrazil do auta. Zkoušel jsem jak loketku, tak přes USB-C přechodku u popelníku.

Auto flashku vidí, ale nic se neděje. Mám jí tam už asi týden.

 

Verze softwaru 270.

Když jsem zavolal do Škodovky, že bych s tím potřeboval pomoc, tak se tvářili jako že jsem debil, že si to lidi normálně dělaj. Mám to na operák, takže o to je tohle si vykomunikovat vždycky složitější...

 

Co by mě dál zajímalo -> update softwaru v Columbusu. Nějaká šance udělat to doma? Do servisního menu se očividně dostat dá, ale ten software kde sehnat, to netuším. Nevíte někdo? Něco mi říká, že to bude jednodušší, než se dohadovat se servisem a ještě s tím trávit čas.

Podle toho, co tady píší ostatní (i podle vlastních zkušeností), je třeba novější FW.

Mě to u 270 nefungovalo ani z flashky, ani online. Jakmile mi tam v servise flashnuli verzi 306, natáhly se mapy z flashky pod loketkou - něměl jsem tam ale čísla silnic (viz pár příspěvků výše) a chovalo se to prapodivně. Po nějakém čase se mi začaly aktualizovat mapy i on-line a po další aktualizaci už mám i čísla silnic, čili problém bych přisoudil asi mapám 22.6, ve kterých nejspíše byla chyba.

Do updatu softwaru bych asi doma nešel - rozhodně ne u auta na operák, protože de-jure vlastně vůbec není moje, ale jen půjčený. Když to aktualizovali mě, tak tvrdili, že je to celkem slušná drbačka klidně na půl dne. Současně mi aktualizovali i virtuální kokpit (což by asi nějakou logiku mělo, protože se tam zobrazují data z infotainmentu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Ahoj, mám Superba 3 model po faceliftu 12.2020 a Infotainment Columbus MIB 3 a od té doby co jsem auto koupil jako mírně jeté mám v informacích o systému číslo Navigační databáze 21.3 …a číslo Softweru: 0270.  Mám připojenou e-sim zeměkoule svítí, jsem přihlášený jako hlavní uživatel auta, mám zaplacený Škoda connect a stále žádná aktualizace. Pokoušel jsem se i aktualizaci ze stránek Škodovky, kdy jsem dle návodu stáhnul nejnovější mapové podklady, rozbalil na flešku a dal do usb c u zapalovače a pak i do usb A v loketce a stále nic. Před týdnem jsem byl v servisu na garanční prohlídce a servisák mě aktualizoval Softwer na 0306 a po týdnu žádná aktualizace na dálku ani ta z flešky nic😭🙈 Jediná aktualizace online která mě tam občas naskakuje je tŕeba aplikace zprávy.

 

1) Můžu se zeptat zda toto číslo znamená rok a měsíc vydaní map, které mám nahrané v autě?

 

2) Už se někomu u MIB 3 opravdu povedlo doma aktualizovat mapy z flešky a jak? 
 

3) Má někdo nějaký nápad na aktualizaci map, když v servisu mě pán nepomohl a řekl že se to musí aktualizovat samo a po telefonu na lince Škoda mě pán tvrdil, že navigační databáze 21.3 není rok a měsíc databáze, ale číslo které je aktuální… 

 

Moc děkuji za rady pánové 

 

IMG_6844.jpeg

Editováno: , autor: CITA
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím. Jen obecně k navigaci (jak vidět v podpisu, nemám supa). To číslo u NB je určitě zastaralé. Mělo by být aspoň 23.1. Kontrola by mohla být tím, že se porovná nějaká nedávno otevřená silnice, kruháč apod., zda to v mapě je. Pokud je nový software, může trvat i měsíc, než se bude aktualizovat NB. Pokud vím, tak u těch starších navigací, které měly aktualizace přes USB se mělo přecházet na aktualizace on-line. S vlastní zkušenosti, kdy jsem byl netrpělivý a chtěl co nejnovější aktualizaci mapy, jsem došel k poznání, chce to trpělivost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, tak dnes jsem opět hodně jezdil autem a stal se zázrak 😉, po příjezdu domů jsem jen tak pro jistotu kontroloval info o systému a u map je najednou 23.1 přesně jak píše Jarv 😁… Nevím tedy zda se to povedlo aktualizovat z flešky, nebo online, ale to už je asi jedno navigace je konečně aktuální 😎

 

Pěkný večer Tomáš 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta aktualizace je on-line. Teď je potřeba jen kontrolovat, jak se aktualizuje - přibližně po 2 měsících. Já s tím nemám problémy. Jen mně na tom vadí ta neaktuálnost, třeba ve spojení s aplikaci Traffication. V tom je třeba Waze lepší. Ale zase mapa v kapličce pod volantem je fajn. Ještě lepší by bylo zrcadlení na předním skle. No, to už chci moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...