Přejít na obsah

Nekomfortní podvozek


radek.jira@seznam.cz

Doporučené příspěvky

Ahoj všem, poprosím o radu jste z toho už na větvi. Koupil jsem Supa 3 rv. 2018 najeto 16 tis  s podvozkem DCC  alu 18 LK  a je to strašná koza , nejhorší jsou male nerovnosti kamínky spoje na silnicích či malé díry vše cítím vše tluče  celou silnici cítím v autě a ve volantu  kontroloval jsem celou nápravu vše ok ,  auto bylo referenské s MB jezdil s ním nějaký manažer, ani tlumiče mi nerosí  . Nejhorší je,že ve firmě máme supy bez DCC I S DCC a žádný to nedělá všechny jsou komfortní , takže jsem se jel projet do bazaru s jiným a na 19 alu s DCC a také nic v dalším bazaru 

také s DCC a mlatil , každopádně jsem četl příspěvky Eibach ale již jsem je na jiném supu měl a bylo to moc tvrdé , 90% jezdím Prahu a komfort 

je pro mě na prvním místě . Nemáte někdo radu ? pročetl jsem všechny vaše vlákna ale nikde jsem nenašel  přesné řešení . Děkuji všem za radu 

už jsme zkoušel i nové pneu a žádná změna 

Dopluji že se jedná o přední nápravu a také o zadní prostě celé auto je jak starý favorit 

Editováno: , autor: radek.jira@seznam.cz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj děkuji za info, DCC funguje na sport je to tvrdé a nehoupe a na standart či comfor je také znát změna auto se houpe , to vše je ok ale když přijde nerovnost či malá díra 

nebo spoj na silnici tak je to strašná  koza , stejně tak polní cesta co mi vede k chatě cítím každý kamínek . Dnes jsem byl projet dva supy s DCC a oba byly komfortní jeden měl dokonce alu 19 a úplně v poho, koukal jsem na pružiny a já mám modrou a šedou tečku a ty co jsem projížděl mají zelenou a šedou , nevíte jaký je v nich rozdíl ? děkuji 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozdíl je v zatížení. Pružiny jsou přiřazované podle motorizace, výbav. Jsou kombinované s tlumiči a výrobce se snaží, aby chování bylo u všech motorizací podobné. To mlácení podle mě způsobuje něco, co doteď nebylo pořádně rozpoznáno. Jsou auta, které se chovají hrozně. A auta, která jsou normální. Zatím jsem nikde nedohledal, co by to mohlo být.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

SIII- 2016, DCC,alu 18,  v rámci záruky jsem měnil na zadní nápravě dorazy- v servise o tom problému věděli. Ustal hluk,klepání při přejezdu přes příčné nerovnosti,kostky....

Loni v rámci záruky vyměněny přední silenbloky,neboť auto vrzalo ,houpalo. Servis rovněž bez problému. Teď  vše OK.

Je otázka, zda-li tyto závady jsou relevantní pro SIII r.v.2018?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to jo, to by bylo vidět pěkně. Byl jsem minulý týden na geometrii a opětovném vyvážení a auto vibruje jako blázen. Byl jsem i na STK a nikde žádný problém, vše naprosto v pořádku a taky na testu tlumičů, kde to ukázalo, že je to taky ok. Vím, že levý přední tlumič je lehce vlhký, ale žádný rozdíl mezi levým a pravým na testu nebyl. Změna ze sportu na komfort je velká, tak si myslím, že tlumiče fungují. Už nevím, čím to může být.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak abych to osvetlil, nektere z fotek aretacnich podlozek pouzite v tomto poradu jako ilustracni budou asi moje, ale to neresim, ty fotky jsou tady na foru volne dostupne, kdy jsem je tady ja sam poblikoval. Kauza v tomto poradu je jineho pana, ktereho neznam, ale tim cim si prochazi v soucasne dobe v souvislosti se svym autem jsem si i ja prosel se svou tehda Octavii 3, stribrne barvy u jineho prodejce. Ja jsem nastesti nemusel zajit tak daleko, v mem pripade jsem s jednatelem spolecnosti nasel pomerne snadne, (po trech hodinach) spolecnou rec a doslo k vymene auta za zcela nove, ktere mam dodnes a ma najeto 34 tkm a je bez jakychkoliv vad a ani nic nikde nevrze a neskripe.

Tomu panovi drzim palce, at v tomto boji vyhraje svou, protoze s nim plně souhlasim a vim o cem mluvi. 
Jen doufam, ze tento porad neunikl prodejci se kterym jsem tohle tehda resil a uvedomil si to, co rikal soudni znalec, je to presne to co jsem mu tehdy rikal ja a on si tehdy myslel, jak tomu jen nerozumim. Pripadne at si to ten jejich sef mechaniku co tady chodi na forum pripomene, nebot u toho jednani byl pritomen take. 
Jak jsem kupoval Supa, tak uz jsem prodejce predem upozornil na to, aby si prezent v teto podobe nepozapomel ponechat. 
A zaroven chci dodat, ze svou kauzu aretacnich podlozek jsem resil s jednim prodejcem one spolecnosti z poradu jen z Olomoucke pobocky, ktereho znam a je pravdou, ze ten byl velmi udivene prekvapen, ze doslo v mem pripade k vymene vozidla, asi neco nepochopitelneho. 
Divim se vsak vyrobci, ze tomto nepřijali nejake krutoprisne sankcni opatreni vuci prodejci, ktery se toho dopusti, protoze chyba neni na jejich strane, ale kazdy vcetne me je s tim otravuje a vylozene je zamestnava problemem druhych, ktery nespada do problemu vyrobnich. Kdyby za to odebrali bonusove marze na pul roku, verim pevne v to, ze by pred predanim auta, kazde osobne kontroloval predeseda predstavestva dane spolecnosti sam. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...