Přejít na obsah

Na povrchu auta sa drží voda...


juraj79m

Doporučené příspěvky

Ahojte, všimol som si jednu zaujímavú vec, po daždi alebo ráno keď je rosa sa na celom povrchu auta drží voda, teda dosť veľké kvapky vody omnoho dlhšie ako na iných autách čo som si všimol. Napr hodinu po daždi na mojom aute sa držia veľké kvapky vody, o ostatné autá naokolo sú prakticky suché. Akoby niečo tú vodu priťahovalo, a nedovolovalo jej odtiecť. Neviete čo to môže spôsobovať, nepáči sa mi to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Navoskované auto. Zůstávají velké vysoké kapky, které velmi dlouho schnou (a bohužel zachytí spoustu prachu a pylu). Zas se to ale snadno smyje.

Nevoskovaná auta nedělají kapky a v tenké vrstvě se voda rychle odpaří a jsou tedy dříve suchá. Ale špína na nich pevně ulpívá.

Editováno: , autor: Kuchar7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ďakujem za odpoveď, takže predchádzajúci majiteľ ho nejak extra navosokoval? F3 mám len vyše mesiaca. Bol som s ňou aj v samoobslužnej autoumyvárke, je tam aj program voskovanie, ale tak isto som predtým umýval aj F1 a tam sa tak voda nedržala. 

Editováno: , autor: juraj79m
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, DušanV napsal:

Lidi neblbněte s takovými pytlovinkami. Za chvíli tady někdo založí téma, že má hodně zasrané čelní sklo muškami a že mu to vadí a co by tedy měl s tím dělat?  Nebo to nahlásí v autorizovaném servisu jako závadu na reklamaci. ?

Pokud nemáš něco k tématu, tak se k němu pro příště nevyjadřuj (to v tvém případě platí i pro jiná témata). Podobné žvásty si nech do hospody, tam je pro ně nekonečně mnoho prostoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tie kvapky na kapote sú poriadne hnusné. Úplne najhoršie je, keď sadnete do takéhoto rozpáleného auta, otvoríte všetky okná, aby sa to vyvetralo... a len sa pohnete a máte všetku vodu dnu v aute! Nenávidím to!

1271898980_2020-07-1606_24_49.thumb.jpg.f4ad7643e1895552a81eeea491b7ff7d.jpg

 

Ale stačí ísť pár krát na aktívnu penu do najbližšej wapky, vosk sa hneď stratí a kvapky sa prestanú tvoriť. Voda sa bude pééékne rozlievať po celej streche a kapote ako všetkým ostatným neudržiavaným autám na parkovisku... ;)

Editováno: , autor: brrrrm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ved ale presne o to pri voskovani/sealovani ide, aby sa voda zrazala na velke kvapky a aby bolo povrchove pnutie laku co najnizsie a voda "odstrelila" z laku aj pri malom prudeni vzduchu, pripadne po umyti staci jelenicou zotriet. Este som ale naozaj nepocul, ze by niekomu vadilo, ze ma navoskovane auto :). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V 26. 7. 2020 na 14:30, melmel napsal:

ved ale presne o to pri voskovani/sealovani ide, aby sa voda zrazala na velke kvapky a aby bolo povrchove pnutie laku co najnizsie a voda "odstrelila" z laku aj pri malom prudeni vzduchu, pripadne po umyti staci jelenicou zotriet. Este som ale naozaj nepocul, ze by niekomu vadilo, ze ma navoskovane auto :). 

 

Jen ne jelenici. Proboha, to je to nejhorší na lak. Stačí trochu připlatit a koupit pořádný sušící ručník na auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...