Přejít na obsah

Infotainment Columbus 10


Doporučené příspěvky

Toto je normálna hláška keď zmeníš užívateľa.

U mňa funguje systém tak, že napríklad 10 dní po nasadnutí do auta ma vždy privíta nápis "vitejte XY" a všetko funguje tak, ako má byť. XY je hlavný užívateľ.

A potom zrazu ďalšie nasadnutie do auta a hrá nejaké iné rádio než obyčajne. To je znak že je niečo zle - stlačím v menu ikonu "užívatelia" a zistím, že je prihlásený GUEST.

Takže vyberiem zase XY, stlačím tlačítko potvrdenia, že chem zmeniť užívateľa. Po pár sekundách sa objaví rovnaký nápis ako na tvojej fotke.. Potvrdím ho, chvíľku sa točí kolečko a potom začne hrať "moje rádio" a všetky nastavenia ktoré mám v XY.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

v jednom z vlákien k  niekoho autu je debata o tom, či lepšie počíta cestu Waze, Google alebo Columbus.

včerajšia cesta z Varšavy:

- google maps 6h 56 min po trase S8 - A1- D1 do Ostravy - Makov - D1 smer BA

- Mapy.cz 6h 23min po A2 namiesto S8 ktorú počítal Gogle

- WAZE 6h 11min ale po trase cez Čadcu a Karvinú. Tak tade to tipujem o hodinu dlhšie než počítal Google a Mapy.cz

- Columbus 6h 30min po rovnakej trase ako Google.

 

Skutočný čas jazdy na obrázku nižšie.

Zdá sa to OK, preotže v PL je limit 140kmh, v SK 130kmh, priemer z infotainmentu je 121kmh - takže na pohľad nič zvláštne. Môžete si to ale skúsiť. Reálny čas myslím bude práve tých 6:30h.

IMG_20230316_0914130.thumb.jpg.9ebde53daae926f5f98f19af1baec485.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a kde vidíš dopravné zápchy, ktoré nasledujú po ceste ca za 100km. Napríklad idem z Prahy a pri brne je upchatá diaľnica na hodinu.

v škode navigáccii pokiaľ je na celom displeji mám vpravo pruh na ktorom sa zobrazujú dopravné problémy.

Kde to vidíš na WAZE ? To je moja otázka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, tot specialitka lebo konkretne tuto info nie je vidno na displeji pokial nepozeras overview trasy. Avsak na displeji telefonu to vidno takto. 

V kazdom pripade ten koncept zobrazeni je iny. Nehovorim nutne ze jeden alebo druhy je zly, ale nemam odjazdene s columbusom este tolko, ze by som mal preferenciu. Preto pouzivam obe :)

82D470A2-D144-41DB-946B-6E2C3204CF9F.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, presne totto som potreboval počuť. Čiže WAZE vlastne nemá zobrazenie dopravných obmedzení na hlavnej obrazovke, takto to poznám z telefonu samotného - tzn. za  mňa nepoužiteľná navigácia. K zákazníkom trafím bez navigácie, ale on-line správy o obmedzeniach znamenajú to, že pokiaľ je niekde hodinové zdržanie viem že musím hľadať buď obchádzku alebo volať že prídem neskôr.

toto u Columbusu vidím neustále on-line

A/ na bočnom prúžku sa objaví ikona s dopravnou značkou

B/ na výpočte príjazdu do cieľa, ktorý mám na palubke v pravom budíku sa zmení čas (to zrejme aj u telefonnych aplikácií

 

rovnako som to používal vždy u Garminu, kde sa v prípade dopravných zdržaní zmení ikona zeleného autíčka na žltú alebo červenú a po klikknutí na neho sa zobrazia všetky zdržania s mapami, popisom čo sa tam stalo (toto v columbuse nie je) a aké je zdržanie.

Opel mal v tomto zobrazenie dopravných obmedzení v podstate identické s columbusom

 

Za mňa vedie Columbus 3:1

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nie tak celkom. Vo Waze a GM ked bud odzoomujes alebo sa prepnes do overview trasy, tak tam vidno ktory segment je spomaleny. Samozrejme sa zmeni dojazd do cervena (alebo zelena) pripadne ti je rovno ponuknuta alternativa na ktoru mozes a nemusis zareagovat. 
 

ja zas ocenujem na CarPlay navigaciach z toho dovodu, ze vyhladavanie mojho ciela (co je vacsinou bud priamo preklik z webu alebo “tu chcem ist” s pinom) je radovo rychlejsie ako datlovat po columbovi alebo v skoda app. Nikdy som nepotreboval vizualnu informaciu toho, co prave tebe vyhovuje. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 1. 3. 2023 na 14:13, RDMBR napsal:

@OpelInsi no po kazdem nastartovani to vyskoci, uz sem zkousel smazat i ten novy profil a furt tak samo🙈😅

U mě to stejné. Po několika dnech už mě to nebavilo a tak jsem to nastavení potvrdil. Zdánlivě se nic nestalo, ale v navigacích se rozhodilo nastavení značek a upozornění na překročení rychlostního limitu. To jsem rychle nastavil zpět. Ale dnes ráno byla zima a tak se zaplo vyhřívání volantu. Jenže namísto nízkého se zaplo automaticky střední. V menu to je vypnuté a když to chci změnit, tak to jen problikne a zůstane Vypnuto. Měnit nastavení výhřevu čelního skla v reakci na venkovní teplotu lze měnit standardně. Za pár dni zima přejde a pak se to snad vzpamatuje. Ale kdo ví, co se ještě rozhodilo🤷🏼‍♂️

je fakt že jsem před 14 dni aktualizoval systém, aby se přece opravily chyby😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes změna a automaticky zapnuto na stupeň nízký, tak jak jsem to měl nastavené, než jsem přijal “Natavení” z otravně vyskakující hlášky. Stále nejde v menu přepnout na jiné natavení. Tohle je jednoznačně SW chyba, dokud jsem neprovedl poslední aktualizaci, tak vše šlapalo hladce. Horší je to se samovolným restartem celého columbusu, které se děje nahodile a hned po startu vozu. Restarty systému pozoruji od předposlední aktualizace. Takže vylepšení respektive odstranění chyb se aktualizacemi zhoršuje. S každou aktualizaci si říkám, že se snad podaří odstranit předchozí chybu, jenže ono ne a ještě přibude další chyba😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 28. 3. 2023 na 9:06, JirikHL napsal:

@jenycek mám to naprosto stejně. Já to spíš přikládám sw než volantu. Uvidíme. Jsem zvědav na vyměněny volant 

Tak Rosnička  mě asi slyšela, a naštvala se, protože dneska všechno fungovalo jak má :D. Nastavení v CLIMA sekci fungovalo super... Pondělí /úterý absolvovala po delší době delší cestu (OV-Praha-OV), dostala pořádně napít na dálnici a přišlo mi, že dneska fungovala celá nějak lépe :D... Tak nevím jestli tohle je je nějaký záchvěv a vrátí se do "normálu" nebo tohle je nový normál :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...