Přejít na obsah

Spotřeba oleje


mulik

Doporučené příspěvky

Dobrý den, jen se chci zeptat jestli je to normální jev nebo je něco špatně. V květnu 2018 jsem si pořídil Rapida 1,0 TSi jsem naprosto spokojen až na několik maličkostí. Po roce ježdění se mi ukázalo abych zkontroloval hladinu oleje... po kontrole opravdu byla hladina pod normou... zajel jsem do škodovky tam mi za 850,- Kč dolili litr oleje a byl klid. V listopadu jsem byl na první prohlídce při najetých 30 000 km. Byl jsem domluvený se servisákem a donesl jsem si vlastní olej (https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/g052167ben-motorovy-olej-5w-40-benzin-skoda-38436.html). Bylo mi vráceno cca litr zpátky. Nyní při najetých 41 000 km se mi opět ukázalo zkontrolujte hladinu oleje a opět je hladina na minimu. Je normální, že motor takhle spotřebovává olej? Při prohlídce jsem se na to ptal a bylo mi řečeno, že každý motor žere olej, některý víc některý míň :-/ už jsem pár aut měl a nikdy jsem neměl s olejem mezi prohlídkami problém. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Litr bych si koupil a nebyl líný si ho dolít sám za pár peněz. První a vůbec výměna až po 30tis. je taky špatně, doporučuje se poloviční interval, ale to je na každém z nás, kdo chce aby mu motor vydržel. Já poprvé měnil při jedné reklamaci v 6tis.km a druhá výměna po dalších 10tis., výměně jsem byl vždy přítomen a viděl jsem kolik a co tam dali. Máš správnou normu oleje VW dle manuálu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, ben06 napsal:

Litr bych si koupil a nebyl líný si ho dolít sám za pár peněz. První a vůbec výměna až po 30tis. je taky špatně, doporučuje se poloviční interval, ale to je na každém z nás, kdo chce aby mu motor vydržel. Já poprvé měnil při jedné reklamaci v 6tis.km a druhá výměna po dalších 10tis., výměně jsem byl vždy přítomen a viděl jsem kolik a co tam dali. Máš správnou normu oleje VW dle manuálu?

To první dolití už teď vím taky, předtím jsem byl vyjukaný nikdy jsem nové auto neměl a tak jsem raději zajel do servisu abych nepřišel o nějakou záruku ;-) 

Co se týče toho intervalu tak jsem byl v servisu po bouračce při 10 tis km a chtěl jsem výměnu oleje a bylo mi řečeno, že dokud není splněn interval výměny (nastavený v autě dle výrobce oleje) tak autorizovaný servis olej měnit nebude... prý je auto v záruce tak se nemám obávat. A co se týče přítomnosti v servisu na to jsem se také ptal a nikdo kdo není proškolen o BOZP a já nevím co ještě do servisu prý nesmí (píšu o autorizovaném servisu Škoda Auto)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nech si změnit interval na pevný a budeš mít pokoj, nebo rovnou i změn servis...

 

jinak v návodu bývá uvedeno, že v normě je spotřeba oleje cca 0,5l/1000km, ty máš 1l na 10 000km, takže to je "v normě".

Pokud bude spotřeba oleje stále stejná, tak bych to neřešil.

 

Editováno: , autor: Bikes
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Necituj předchozí sdělení, admin tě oprávněně setře. Nevidím důvod proč ti olej na tvoje přání nevyměnili se zárukou to nemá nic včetně dolévání oleje dle příslušné normy VW dle manuálu. Tvoje přítomnost je na servisu tomu rozumím, u mojeho je i z kanceláře a čekárny vidět na plac a pohádkami mě už léta nekrmí. Interval mi ani neměnili, prostě dojedu na prohlídku při 30 jak mi napíše PP a na můj dotaz zda je předčasná výměna možná nic nenamítali, tebe se jen zbavili i když mohli sami vydělat. Spotřeba se opravdu uvádí jak píše výše. Dolej sám olej na horní tysku, sleduj hladinu pokud možno za stejných podmínek. Servis bych asi fakt změnil. Poslední výměnu, kdy jsem z časových důvodů neměl ani vlastní olej dali do půl hodiny a po kávě jsem odjel s i výčtem posledních "zbytečných" výměn na papíře. Jsem stará škola a papírová serviska mě chybí.

Editováno: , autor: ben06
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...