Přejít na obsah

Kam na výlet?


Luďa

Doporučené příspěvky

tak tady ten Botanicus

toho borca na skřipcu ten parchantík moc neposlouchal a že to bolí nebral na zřetel, asi pomsta lol

ztrávili jsme tam od 11 do 17:30, pěknej vejlet. Vstupné 195,- za dospělého, 60,- za parchantíka do 15 let + to chce vyměnit nějaké prašule na groše, kurz 10,-Kč=1groš. Vše je tam jen za groše. Nechali jsme tam celkem litr. Je tam řada řemesel, všechny se nechají vyzkoušet za nějaký ten groš. Malá byla spokojená.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to vezmu ze širokého okolí Valašska, mimo to co už bylo tady představeno :D

1/ Pozvánka do Rožnova pod Radhoštěm: Valašské muzeum v přírodě 3 části 1) Dřevěné městečko, 2) Mlýnská dolina, 3) Valašská dědina, odkaz zde: Valašské muzeum v přírodě: , pro zábavu pak Gibbon park, 2 kempy oba s bazény. Kousek za Rožnovem p./R. golfové hřiště, tenisové kurty. Kousek výše Pustevny a Radhošť.

2/ Teplice nad Bečvou, lázeňské městečko s komplexem jeskyní Zbrašovské aragonitové jeskyně odkaz zde: jeskyně Teplice nad Bečvou

3/ ZOO Lešná se zámečkem, jedna z nejkrásnějších ZOO zahrad, které jsem po ČR viděl, a to se dá říct, že jsem byl skoro ve všech. Každým rokem přibývá výběhu a zvířat. Spousta výběhů je průchozích, odkaz zde: ZOO Lešná

A spousta dalšího, ale to je od Rožnova větší kus cesty.

Foto dodám později, je toho celkem i dost v galeriích právě na výše uvedených webech.

Editováno: , autor: blizard
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele nechcete tohle téma pojmenovat nějak obecnějc. Prostě typy na výlety, aby toho tady bylo více. Nebo kam na výlet. V mém okolí je celkem prd. Když už se obecnější téma zamklo. Tohle je naprd. ;)

Já doporučuji Zámek Detěnice http://www.zamekdetenice.cz/ a hlavně návštěvu krčmy.

post-873-1210590090_thumb.jpg

post-873-1210590107_thumb.jpg

post-873-1210590124_thumb.jpg

post-873-1210590142_thumb.jpg

post-873-1210590156_thumb.jpg

post-873-1210590190_thumb.jpg

post-873-1210590207_thumb.jpg

post-873-1210590225_thumb.jpg

Editováno: , autor: zabiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak taky něco málo z okolí Plzně (je to toho tady dost) ale z mého nejbližšího okolí bych uvedl hromnické jezírko

no a pak kdo rád na procházky, tak není špatná procházka na Krkavec, nebo na Radyni, okolí řeky Střely s tím spojené město Plasy a plaský klášter a v neposlední řadě Mariánská Týnice u Kralovic atd... :)

Editováno: , autor: 2P4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Chlapi poraďte, chci vzít přítelkyní mou octou 4x4 někdy v zimě ( ptám se už teď ať sháním zavčas ubytko ) někam kde je hafo sněhu, lyžování, pohoda ubytko apod......konkrétně nějaký to zákoutí ČR !!!! tzn. kde se zapřáhne a zapotí má 4x4, ale hlavně ne konec světa, neboť se může stát i to že zapadnu a pak nikde nikdo :angry: .. minulej rok jsem jeli na Ramzovou kde bylo hafo sněhu ( 4x4 si mákla ) a tak tak jsme projeli... i když odobočka na Petříkov byla ještě horší !!!!! takže mi doporučte výlet ....vím třeba o Visalajích ( okr. FM ) ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Pak návštěva v zoo.

U vchodu si můžete vybrat mezi vstupenkou do zoo nebo zoo+dinopark.

Pokud nemáte děti nenechte se zlákat a na dinopark se vyserte.

Jsou to jen plastové figuríny z toho se asi 2 hejbaly a 2 vydávaly zvuky.

post-873-1214411215_thumb.jpg

post-873-1214411254_thumb.jpg

post-873-1214411268_thumb.jpg

post-873-1214411305_thumb.jpg

post-873-1214411319_thumb.jpg

post-873-1214411341_thumb.jpg

Editováno: , autor: zabiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak včera jsem byl v http://www.aquapalace.cz/. Docela dobrý. Tobogánů je tam několik nelepší je divoká řeka to je fakt maso.

Akorát ta cena 450Kč na osobu na 3hodiny a méně to o víkendy méně to nejde je nehorázná mrda. Naštěstí jsem měl 2 volňásky. Jinak bych se na to vysral.

Za 450Kč ještě ani nemáš vstup do sauny ten se platí zvlášt kilo navíc.

Editováno: , autor: zabiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem byl v Palase Cinemas na Andělu v praze. Když si koupíte něco v KFC tak dostanete jednu druhou volnou vstupenku zdarma :palec2:

Nejvíc mě dostal Leoš Mareš, který na ten film šel taky. Dříve jsem ho bral, byl to nicka a vytáhl se. Ale má hvězdné manýry pičus.

Zatímco všichni stály frontu na ten hnusnej předraženej popkorn on si stoupl vedle a vynutil si přednostní obsloužení :o:aggressive:

Editováno: , autor: zabiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

LIBEREC

na co Vás sem všechny pozvat??? je toho fakt hafo

ZOO - nejstarší ZOO v ČR a jediná, která chová Bílé Tygry - http://www.zooliberec.cz

Botanická zahrada

Ještěd

FC Slovan Liberec

HC Bílí tygři Liberec

Centrum Babylon s aquaparkem, lunaparkem, IQ parkem, labyrintem a dalšími atrakcemi

více info o všem co se dá v Liberci dělat je na adrese http://www.liberec.cz/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Tak jsem byl dnes na vycházce a udělal nějaké zimni foto.Pár pohledů na Trůbu,na lom,kde se těží vápenec(normálně nepřístupné),na jeskyň,kde byly objeveny první ostatky člověka neandrtalského(asi nějaký můj prarodič :D ) a celkový pohled na město.V létě je to na celý den.

post-128-1230996815_thumb.jpg

post-128-1230996822_thumb.jpg

post-128-1230996830_thumb.jpg

post-128-1230996840_thumb.jpg

post-128-1230996872_thumb.jpg

post-128-1230996881_thumb.jpg

post-128-1230996900_thumb.jpg

post-128-1230996908_thumb.jpg

post-128-1230996919_thumb.jpg

post-128-1230996926_thumb.jpg

post-128-1230996961_thumb.jpg

post-128-1230996969_thumb.jpg

post-128-1230997005_thumb.jpg

Editováno: , autor: cosby
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak panove :) Cesky Krumlov slavi letos 700 let od prvniho pisemneho zaznamu.

Vemte rodiny a prijedte si udelat vylet do mesta, ktere patri mezi 100 nejkrasnejsich na svete. :wub:

http://www.ckrumlov.info/php/katalog/atr/select.php?lang=cz

Pokud byste meli zajem, radi Vas privitame v nasem penzionu. Pro letosni rok jsou ceny upraveny pod prumer ostatnich ubytovacich zarizeni v centru mesta.

http://www.penzion-jan.cz

post-15011-1239643464_thumb.jpg

Editováno: , autor: houmik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Ahoj, také se ořipojím.V okolí Uničova jsou také velice pěkné místa.Například pohádkový hrad Bouzov a nedaleké Javořické jeskyně, opravená zřícenina hradu Sovinec,Šternberský hrad, za Dlouhou Loučkou jsou Rešovské vodopády.Ještě arboretum Bílá Lhota a v Olomouci Zoologická zahrada na sv.Kopečku.Našlo by se toho víc.V Uničově šatlava ale ta se otvírá jen při slavnostech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím, mám pro vás pár tipů z mého rodného kraje:

Moravský kras (více http://www.caves.cz/ ) - propast Macocha a Punkevní jeskyně, Kateřinská jeskyně, Sloupsko - šošůvské jeskyně a jeskyně Balcarka. Dále je zpřístupněna jeskyně Výpustek, tam sice krápníky neuvidíte, ale je to bývalý velitelský bunkr ČSLA, s veškerým původním vybavením. Další je jeskyně Blanických rytířů v Rudce u Kunštátu s vytesanými sochami bájných rytířů ( více http://www.rudka.cz/jeskyne).

 

V okolí je několik zámků:

- Rájec nad Svitavou

- Lysice

- Boskovice + hrad

- Kunštát

Dále pak třeba národní kulturní památka barokní kostel Jména Panny Marie ve Křtinách. Navštívit lze i památky přímo v Blansku, nemluvě o Boskovicích se židovskou čtvrtí.

 

Pro milovníky rozhledů několik rozhleden:

- Veselice-Podvrší

- Alexandrova rozhledna u Adamova

- Malý Chlum u Bořitova

- Babylon u Kozárova

- Milenka v Rudce u Kunštátu

 

Jinak se dá navštívit např. westernové městečko Western Park v Boskovicích, tamtéž Arboretum Šmelcovna. Pro koupání chtivé rekonstruované koupaliště Aquapark v Blansku a Červenka v Boskovicích. Případným návštěvníkům přeji pěkný výlet, nebo dovolenou. :)

 

Portál Blanensko s dalšími informacemi najdete ZDE. Boskovicko zase TADY.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Tak koukám, že to je tady samej tip do Západních Čech, Prahy nebo na Moravu. Výjimka Liberecko - budiž čest a sláva. Ale i na Východě Čech se dá najít hezkých pár pamětihodností.

Jako první doporučím návštěvu zámku v Litomyšli - čistá renesance, největší plocha fasády krytá psaníčkovým sgrafitem u nás, dost možná i v Evropě. Zámecký pivovar jako rodiště Bedřicha Smetany je hned vedle. Za prohlídku stojí i náměstí téměř celé lemované podloubím. V zámecké zahradě jsou pořádané zahradní promenádní koncerty. 

Další historické památky jsou nejrůznější hrady a zámky, napříkla  hrad  nebo  zámek v Potštejně,  zámek v Častolovicích ,  zámek v Lanškrouně ,  zámek v Moravské Třebové ,  hrad na Kunětické Hoře u Pardubic nebo samotný  zámek v Pardubicích .  Kdo má děti, určitě je vezme do  Ratibořic   u České Skalice na zámek, nedaleko od kterého je i mlýn a Staré Bělidlo známé z Babičky Boženy Němcové.  

Pro sněhožrouty máme Orlické hory - například  Říčky v Orlických horách ,  Čenkovice  .  

V Orlických horách se dá najít spousta zajímavostí i v létě, kdy se dají navštívit muzeálně upravené objekty čs. pohraničního opevnění z doby 1.republiky - ať už oblast Králicka, nebo Rokytnicka - podrobnosti je lépe hledat přímo na stránkách bunkry.cz  . Každoročně koncem srpna se v těsné blízkosti městečka  Králíky   odehrávají simulované boje z dob WW II v rámci akce inspirované čs. opevněním a zvané  Cihelna  .  V těsné blízkosti "bojiště" se nachází i  Vojenské muzeum  a jen přes kopec je jedna z dnes přístupných pevnostních tvrzí  pevnost Hůrka , do roku 2008 veřejnosti nepřístupná z důvodu využití armádou. Další pevnosti (přístupné i nepřístupné) všech stupňů odolnosti následují v řetězci na obě strany původní linie opevnění.

Takže kdo chce, má možnost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 let později...

Prosím, poraďte kam zajet na výlet s klučinou 8 let.

Spíše něco zábavného, poučného - na dlouhou turistiku ho moc nedostanu.

 

Co máme za sebou

Dolní Morava - stezka v oblacích

Pevnost poznání Olomouc

Brno přehrada - loď + hrad

ZOO Lešná

ZOO Olomouc

DinoPark a ZOO Vyškov

Hrad Bouzov

Brno Vida!

Punkevní jeskyně - Macocha

Javoříčské jeskyně

Peklo Čertoviny + Pohádková Vesnička

AquaLend ...

 

Upřednostňuji jednodenní výlety - Morava, Střední Čechy.

Děkuji za návrhy.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...