Přejít na obsah

Palivový filtr


Gerulaitis

Doporučené příspěvky

Ahoj, chystám se na servisní prohlídku po 2 letech (30 000 km) a chtěl bych při té příležitosti vyměnit i filtry. V jednom servisu mi tvrdí, že Škoda Octavia, 1,4 TSI, 110 kW, 06/2018 nemá palivový filtr. Mohl by mi prosím tuto informaci někdo potvrdit či vyvrátit? Nechci odpovědi od spekulantů, kteří si myslí, či se domnívají. Chci jasnou odpověď od někoho, kdo ví, tzn. zda ano či ne :) Předem díky. Pokud je zde odpověď již někde na fóru, tak se omlouvám, nenašel jsem ji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fuel filter KNECHT KL 572

SKODA OCTAVIA Combi (5E5) 1.4 TSI    Petrol    110 kW / 150 hp    CHPB, CZDA, CPWA    08.2014 - 

 

edit: zrejme jde o univerzalni filtr pro benzinove motory.

 

 

Editováno: , autor: JiVi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle dílenské příručky motor 1.4 TSI 110 kW nemá klasický palivový filtr, jako je v tom videu. Palivový filtr je u tohoto motoru integrovaný přímo v palivovém čerpadle v nádrži, nemění se a neexistuje jako samostatný náhradní díl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím samostatným náhradním dílem si nejsu tak zcela jist....

 

https://www.automobilovedily24.cz/trucktec-automotive/8685918

 

nebo

 

https://autodilyjihlava.cz/autodily/skoda/octavia-iii/1.4-tsi-110kw/filtr/palivovy-filtr

 

Já jsem to ještě jednou probíral se servisem a bylo mi přislíbeno, že dají dotaz do Škodovky. Jakmile budu vědět víc, informaci zde doplním.

Editováno: , autor: Gerulaitis
editace textu na link, doplnění
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, zde je odpověď ze Škoda servisu:

 

kolega prověřil jak to s tím filtrem paliva je. 
Odpověď - filtr paliva je součástí palivového čerpadla / koše v nádrži - pro výměnu se musí demontovat zadní sedák - demontovat celé palivové čerpadlo včetně sacího koše a plováku, následně rozebrat a provést tedy tu výměnu filtru paliva. 
Kolega ze skladu připravil i snímky obrazovky které zasílám v příloze. Proto výrobce vozu opravdu neuvádí nikde v plánu údržby výměnu filtru paliva - uznáván jako doživotní.
 
Myslím, že tím je to vyřešeno :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...