Jump to content

Senzory při zpátečce

Recommended Posts

Ahoj chtěl bych si zeptat jestli se tady někdo s tím to setkal nebo jestli to je normální.Nechával sem namontovat na roomster scout sundavaci original tažné zařízení.Elktrika kodóvaní bylo uděláno v servisu škoda.Když nastaruji poprvé auto a potřebuji vycouvat a zařadím zpátečku tak se mi na rádiu objeví na rádiu(originál swing)symbol autíčka a káry.Což nevím jestli je v pořádku když vzadu v nárazníku mám čidla a káru nemám zapojenou.Čidla na couvání se zapnou až teprve když šlápnu na brzdu pak se změní i symbol na rádiu autíčka se vzdáleností a rádio se i samo stlumí.Jestli má někdo zkušenosti budu rád za radu diķ

Tak ať ti to opraví kdo to zapojil. Btw. to že je něco zapojeno / nezapojeno se nerozpoznává podle nasazeného bajonetu, ale až podle toho jestli je něco z zásuvce, ne?

• 2 weeks later...

Dnes jsem si udělal zkoušku, na rozpoznání zapojeného vleku pro senzory. Mám originál z výroby po FL.

Při zasunutí redukce 13/7 do zásuvky, se jen sepne pomocný kontakt v zásuvce a ten jenom odpojí zadní mlhovku. Senzory fungovaly normálně. K odpojení senzorů dojde až po připojení zátěže (žárovky ve vleku). To vyhodnotí ŘJ tažného. Nasazení koule neovlivňuje nic.