Přejít na obsah

Svolávací akce


Jan R.

Doporučené příspěvky

  • o 6 měsíců později...

Jakožto majitel vozu bez krytu samozřejmě doufám, že kryt dodají i nám. Ale pokud by se tak stalo, byl bych spíš příjemně překvapen, než že bych to bral jako samozřejmost. 

 

Každopádně kdyby to dopadlo tak, že na nás hodí bobek, tak snad bude alespoň oficiálně k sehnání, klidně bych si ho za nějakou tisícovku dokoupil.

Editováno: , autor: Rapid1.0
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyjo kluci co tak koukám na tu fotku a porovnávám s fotkami na netu, kde je ten původní kryt, tak tenhle fakt bude nová verze. Jednak má jiný design, je menší a hlavně konečně vypadá, že je opět z tvrdého plastu a ne té šílené pěny. Já mám měsíc starou RS, takže byla bez krytu z výroby, tak doufám že ta nová verze je fakt tvrdý plast. I kdybych si ji měl koupit :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Dle vyjádření garančního technika v mém "domovském" autorizáku budou možná kryty v lednu. Ale zatím to nemají nijak potvrzené. Údajně by o tom měli být pak zákazníci informováni.

(dotaz byl směřován k 2,0 TSI v S III, ale to je asi víceméně jedno - kryt je pro tyto motorizace snad stejný)

  • Líbí se mi 1
  • Díky 3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 3 týdny později...

Ahoj,

 

jsem objednaný na přehrátí SW Columbusu na novou verzi 1941. Nicméně mne dealer upozornil, že se během toho bude aktualizovat i jednotka Travel Assist. A že se jedná o svolávací akci, která řeší chybu “Travel Assist nedostupný”. Jelikož mám ale MR2023 a kapacitní volant z várky, která již tyto problémy nedělá, tak nevím zdali je rozumné sahat do něčeho, co funguje (u OIV to platí dvojnásob). Travel Assist mi funguje v pořádku a někde (již netuším kde) jsem viděl informaci, že tato aktualizace snad vyřazuje Travel Assist z provozu (případně nějakou jeho část - aby Škodovka nemusela starší problémové volanty měnit). Nevím jestli to není kec, proto se před návštěvou autosalonu ptám, zdali nemá náhodou někdo bližší info k této svolávací akci ohledně Travel Assist.

 

Díky

Editováno: , autor: iphonik4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 6/26/2023 at 8:31 PM, Deliberator said:

Takze soft v kamere prehran (udajne je ten soft proti pipani volantu softem kamery... ptal jsem se 2x) a dnes nejakych 500 km bez problemu. 
nicmene s pipanim ani problem nebyl.

 

auto se mi zdalo predvidatelnejsi a takove jakesi normalnejsi, kdyz jsem jel s adaptivnim tempomatem. Nedupalo to na brzdy jako driv, a bylo cele plynulejsi....

 

@iphonik4 Prepájam sem topic, kde sa primárne rieši problém s TA volantom. Posledná veta od Deliberator znie pozitívne, ale zároveň to naozaj evokuje ako keby len niečo, čo sa staralo o bezpečnosť, vypli :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za připojení tématu. Koukám, že se v něm řeší Superb. Takže je to asi globální problém, jehož “řešení” se stejně nevyhnu, ikdyž se mě netýka. 🤔 Takže ikdyž si teď nahraju SW 1941 do Columba s rizikem sám, tak při první garančce mi stejně TA přehrají. Vlastně je to slušné chování pána ze servisu, že jsem byl na tento úkon upozorněn předem (respektive vůbec). Zajímavé ovšem je, že se nejedná o svolávačku v pravém slovasmyslu a řeší se to až při první návštěvě servisu.

Editováno: , autor: iphonik4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky. Ono trochu to je to, co mě děsí. Že vadné volanty vyřešili aktualizací. Což napovídá tomu, že závadu nevyřešili ale jen vypli :/ funguje ti po aktualizaci pořád kontrola držení volantu tak, jak u kapacitního volantu má, tzn stačí se volantu jen dotknout na vnější straně obvodu a nebo musíš s volantem trochu cuknout? Díky. Mám strach abychom se tímto nevrátili do starých dob, kdy TA neměl kapacitní volant a potřeboval fyzický input uživatele do řízení.

Editováno: , autor: iphonik4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kapacitní volant funguje stále stejně.... tam byl podle mě trochu jiný problém, navíc volanty se měnili za jiné kvůli SW ve snímači kapacity pokud vím, takže je otázkou, jestli to vlastně nevychází na stejno....... změna SW, jako změna SW. A upravuje se SW v kameře mám ten pocit, ale bez záruky.

 

A podle mě by to mělo jít i otestovat, pokud do jednoho rohu volantu narveš pomeranč (který omotáš alobalem) a ten uzemníš, mělo by to podle mě detekovat tvoje ruce na volantu stále....... 

 

Ale zatím nebyl čas to vyzkoušet ;-)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To určitě tedy nebyl důvod výměny.

Volant mi měnili kvůli neustálým chybovým hláškám o FA a sem tam o chybě TA.

Snímač kapacity fungoval perfektně na dotek prstem, jak před, tak po výměně ks za ks

Editováno: , autor: Zzzzz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za reakce kluci. Já si právě nebyl důvodem výměny volantu jistý, jelikož se mě to netýkalo. Někde jsem to četl a očividně to tedy byla blbost. Tak si to nechám aktualizovat. Ono by mi asi stejně do budoucna nic nezbylo.

 

@Jan155 tím pokusem s pomerančem bych si nebyl jistý popravdě. Nevím jak na obyč 2 ramínku ale můj RS volant dotyk z vnitřní strany věnce nerozpozná. Jen po obvodu. Takže spíš obmotat banánovou slupkou. 😂👌Vím, že na Teslu se prodávají za pár korun takové oblbovací klipy na volant, které simulují dotyk, tak třeba to by nám taky fungovalo. Já toto ale nemám rád, beru to jako pomocníka a člověk by se měl jízdě věnovat (ano Tesla má jiný level autonomie, ovšem fatálních nehod už způsobila tímto dost). Trochu mě ale štve, že mi volat nebere i vnitřní stranu věnce volantu, protože při delších trasách mám tendenci volant držet dole právě z vnitřní strany. Tak ho musím často hladit po obvodu…

Editováno: , autor: iphonik4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Už jsem to posílal do jiného vlákna, ale sem se to hodí taky. Včera jsem vyzvedával auto po dvouleté prohlídce a pod kapotou mě čekalo překvapení. Je pravda, že vypadá jinak, než kryt který jsem sdílel z UK fóra, ale vzhledem k tomu, že ho vrátila sama Škodovka, tak nemám strach, že by měl být opět vadný. Kryt jsem pořádně nezkoumal, nebyl čas.

 

Podle jednoho zdejšího člena by měla být zítra oficiálně rozjetá svolávačka na vracení krytů 10J1, takže vydržte, určitě se na všechny dostane, jen asi postupně, protože podle infa od mého servisu těch krytů není mnoho a uvolňují je postupně. 

 

Každopádně nejčernější scíénář, že by se na to škodovka úplně vykvákla se nenaplnil a jsem rád, že se nemusím pohledu pod kapotu už tak děsit a všechno vypadá pěkně "učesaně" :)

 

20230913_173953.thumb.jpg.163c947bd91d3027a94dcef96a915ad4.jpg

  • Líbí se mi 1
  • Díky 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...