Přejít na obsah

4x4 haldex rozvodovka problem


Mixerko

Doporučené příspěvky

Ahojte,

 

Pri 130.000 km mi na Superbe 2016 minuly rok zacali buchat/trhat zadne kolesa pri prechode zakrutou (iba ked som sa pohynal z miesta). Siel som do servisu a vymenili mi olej v Haldexe. Po dalsich 10.000km sa tento problem zopakoval. Precistili mi tam filter na haldex pumpe a povedali ze to sposobovali piliny ktore sa v haldexe nahromadili. Problem samozrejme prestal po naliati noveho oleja do Haldexu. Po dalsich 5.000km sa problem objavil znova, cize dalsia navsteva servisu. Skontrolovali elektroniku (uhol natocenia volantu atd....) vsetko OK, ale zistili ze mi v zadnej rozvodovke chybalo asi 3dl oleja. Nikde nebol naznak ze mi ten olej niekde vyteka vonka. Olej z haldexu bol zase spinavy a teraz naposledy prisli v servise s teoriou, ze pravdepodobne presakuje olej z rozvodovky do haldexu a ten olej znehodnocuje a preto sa ozyva to buchanie. 

Je tam nejake tesnenie/miesto, kde to moze prepustat a miesat tie oleje dokopy?

Mna este napadlo, ze ci to nesposoboval ten chybajuci olej v zadnej rozvodovke. Co si myslite? 

Stretol sa niekto s niecim podobnym?

 

Dik,

Miso

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně-pokud by z Haldexu prolínal olej z diferáku,musely by ho tam být hodně-lze měřit při vypuštění.

V diferáku je dle ŠA olej doživotní.My v servise doporučujeme měnit a zákazníkům měníme+-100.000km.Málo kdo to dělá a doporučuje.

Ono někdy "my malí" pečujeme více o auta než ony "značkové servisy"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...