Přejít na obsah

Zimní pneu


StandaO

Doporučené příspěvky

Vážení přátelé, jak jsem avizoval před nedávnem mám nezávazně objednaného roomstera, ale dosud jsem z osobních důvodů nevěděl zda ho skutečně převezmu. Nyní to vypadá tak, že již téměř jistě budu v nejbližších 14 dnech jeho šťasným majitelem.

Začal jsem řešit věci jako autorádio a zimní pneumatiky a tak to už vypadá vesele. Autosalon mi nabídnul zdarma zimní pneu SAVA S3 eskymo - 185/55 R15 82T. Pátral jsem po různých webech a neexistuje na ně jednotný názor. Někdo píše, že jsou celkem OK, jiní že jsou tyto pneu levné a podle toho taky plní funkci. Nikde vyloženě nepropadly, a tak si říkám když jsou zadarmo tak je zkusím. Kdyžtak je prodám a připlatím si za lepší. V zimě 90% cest projezdím po městkých komunikacích a na cestách mezi velkými městy, max 10x jedu na chalupu na venkov. Takže žádný extrémní hory nesjíždím. Co o tom soudíte? Máte s touto značkou zkušenosti? ;)

Díky

Standa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jen t těm Savám.já používám jak na GIV tak na Superbu Eskymo S3 a nedám na ně dopustit.na dálnici se nehodí,to je pravda,ale na hory kde je sníh neznám lepší.Beru je právě proto,protože jezdím často hory a tam jsou opravdu Super.používám je už 5 let

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak na můj Roomster 1.6 lze dát (dle techničáku) jen 15" disky, tj. pneumatiky 185/55 R15 a navíc hmotnostní index 86. Většinou se ale dělají jen 82, tak jsem objednal Continental, které se jako jedny z mála dělají v tomto rozměru s indexem 86.

Bohužel ale v originálním servisu Barum tady v Plzni mi řekli, že od výrobce zatím nemají plechové disky na Roomstera 6Jx15 a že budou nejdříve v polovině listopadu. Jsem tedy objednaný na 20.11., tak uvidím. V každým případě to bude pálka - i se slevami, které teď Barum nabízí, vyjdou 4 kompletní kola asi na 18500,- Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

....18.500,- , 16.300,- ....????? :o:o:o Co to je za kola?

Já mám vyhlídnutý ty SAVA S3 Eskymo, dostanu je zdarma. Ceníková cena je ale tak 1800 - 2000 podle obchodu (značkové Goodyear, Dulop stojí skoro stejně), plecháče +/- 1000Kč tzn. komplet max 12.000,-.

Své staré auto jsem obul do hliníkáčů Ronal a Continentalek (15´) za celkem 14.000,-.

Standa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jsem teď hledal na www.az-pneu.cz. Mají tam 15´plecháče na roomstera za 1115,- + pneu Semperit speedgrip za 2125,- tzn. 3240,- celé kolo. Komplet auto je pak za cca 13 tis. Kč.

Je ale vidět, že hysterie kolem zimních kol začala, některé internetové obchody nezvládají nápor a avizují, že jsou přetížené. :disgust:

Standa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Romstera lze použít i standartní pneu jako je třeba 185/60 R15 a obout to přímo na originální ráfky (6Jx15). Originální letní gumy pak na jaře hodit na elektrony či jiné plecháče či zpátky na originální plechy. Žádné velké sumy. Velice dobré, bohužel často nesmyslně opovrhované, přesto však nejvíce kupované gumy jsou Barum Polaris 2. Nežijeme v Alpách, a na naše hory stačí bohatě..Vyzkoušeno několika lidmi v mém okolí. Cenově někde zcela jinde. Index rychlosti a nosnosti znamená v případě vámi zmiňovaného 82T to že pneumatika může být zatížena maximálně 475 při rychlosti 190km/h. Kdo jezdí takovou rychlostí na zimákach a jak často a navíc plně naložen???.. Každé snížení rychlosti tak umožňuje pneumatice poměrně větší zatížení. Zhruba tak při ryhlosti 120 bychom se dostali na to maximální zatížení 530 (86T)... Takže zpět k těm Barum. Jsou to dobré gumy. Roomster je české auto (značkou :-)) a tak si zaslouží i české gumy. Barum Polaris 2 185/60 R15 stojí 1326,- ZA 4 gumy dáte 5304. Za montáž cca 800. Celkem tedy spolehlivě dobře a levně přezuto za 6104.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Romstera lze použít i standartní pneu jako je třeba 185/60 R15 a obout to přímo na originální ráfky (6Jx15). Originální letní gumy pak na jaře hodit na elektrony či jiné plecháče či zpátky na originální plechy. Žádné velké sumy. Velice dobré, bohužel často nesmyslně opovrhované, přesto však nejvíce kupované gumy jsou Barum Polaris 2. Nežijeme v Alpách, a na naše hory stačí bohatě..Vyzkoušeno několika lidmi v mém okolí. Cenově někde zcela jinde. Index rychlosti a nosnosti znamená v případě vámi zmiňovaného 82T to že pneumatika může být zatížena maximálně 475 při rychlosti 190km/h. Kdo jezdí takovou rychlostí na zimákach a jak často a navíc plně naložen???.. Každé snížení rychlosti tak umožňuje pneumatice poměrně větší zatížení. Zhruba tak při ryhlosti 120 bychom se dostali na to maximální zatížení 530 (86T)... Takže zpět k těm Barum. Jsou to dobré gumy. Roomster je české auto (značkou :-)) a tak si zaslouží i české gumy. Barum Polaris 2 185/60 R15 stojí 1326,-  ZA 4 gumy dáte 5304. Za montáž cca 800. Celkem tedy spolehlivě dobře a levně přezuto za 6104.

No jsem rád za názor, já osobně mám právě objednané Barum polaris 2, ale podle techničáku 185/55 R15, tak jsem se chtěl zeptat právě na názory na tuhle gumu. Osobně to budu přezouvat na originál plecháče, a na jaro mám v plánu nandat 16 ti palce alu a pneu Good Year. Tak mi asi v garáži zustanou ty letní co sundám. Ale to uvidím, jak to dopadne.

Editováno: , autor: foromen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jsem teď hledal na www.az-pneu.cz. Mají tam 15´plecháče na roomstera za 1115,- + pneu Semperit speedgrip za 2125,- tzn. 3240,- celé kolo. Komplet auto je pak za cca 13 tis. Kč.

Je ale vidět, že hysterie kolem zimních kol začala, některé internetové obchody nezvládají nápor a avizují, že jsou přetížené. :disgust:

Standa

a když vemeš Barum Polaris 2, tak sada vyjde na 9320,- kaček.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak na můj Roomster 1.6 lze dát (dle techničáku) jen  15" disky, tj. pneumatiky 185/55 R15 a navíc hmotnostní index 86. Většinou se ale dělají jen 82, tak jsem objednal Continental, které se jako jedny z mála dělají v tomto rozměru s indexem 86.

Bohužel ale v originálním servisu Barum tady v Plzni mi řekli, že od výrobce zatím nemají plechové disky na Roomstera 6Jx15 a že budou nejdříve v polovině listopadu. Jsem tedy objednaný na 20.11., tak uvidím. V každým případě to bude pálka - i se slevami, které teď Barum nabízí, vyjdou 4 kompletní kola asi na 18500,- Kč.

Tak nevím, co ti do techničáku napsali, ale já mám 1,2 a mám psané i kola 6,5Jx16 ET43, pneu 205/45 R16 87V a zimní pneu 185/55 R15 85T a 86T M+S. Mimo tohle ještě i 14ti palcový s pneu 185/65 R14 86T

Editováno: , autor: foromen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nevím, co ti do techničáku napsali, ale já mám 1,2 a mám psané i kola 6,5Jx16 ET43, pneu 205/45 R16 87V a zimní pneu 185/55 R15 85T a 86T M+S. Mimo tohle ještě i 14ti palcový s pneu 185/65 R14 86T

Už jsme to tady psali v jiné diskuzi - MPX to taky psal. Roomster 1.6 má prostě v techničáku jen 195/55 R15 a v dalších záznamech 205/45 R16 (nelze se řetězy), 185/55 R15 - nic jinýho. A u 185, které jdou se řetězy je index hmotnosti 86. Nevím, ale podle techničáku na Roomsteru 1.6 nemůžou být 14" disky nebo pneu s menším indexem než je 86.

Takže jsem našel ty Semperit, to je pravda, ale jsou nové a teprve začínají a v Barumu je ještě neměli. Tak jsem vzal o 1000,- dražší Continental. Na druhou stranu - na zimních jezdím polovinu roku (občas hory, třeba dovolená v Alpách..). Prostě si myslím, když mám letní dobrý Bridgestone, proč nemít dobrý zimní, když na nich najedu skoro stejně.

Jo, ještě jsem někde našel 185/55 R15 86 Matador, ale ty nechci. Nic jinýho. Takže jsem byl rád, že seženou ty Continental. Akorát musím počkat na ty disky :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jen t těm Savám.já používám jak na GIV tak na Superbu Eskymo S3 a nedám na ně dopustit.na dálnici se nehodí,to je pravda,ale na hory kde je sníh neznám lepší.Beru je právě proto,protože jezdím často hory a tam jsou opravdu Super.používám je už 5 let

Pravda.JA mam Savy S3 jiz na tretim aute a nedam na ne dopustit.Pomer ceny a kvality z ni dela spickovou pneu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jen t těm Savám.já používám jak na GIV tak na Superbu Eskymo S3 a nedám na ně dopustit.na dálnici se nehodí,to je pravda,ale na hory kde je sníh neznám lepší.Beru je právě proto,protože jezdím často hory a tam jsou opravdu Super.používám je už 5 let

pridavam pochvalne ódy na SavaEskymo S3, jezdil jsem na nich 2 roky (185/60/R14). Prvni rok jsem trochu nadaval, protoze jsem s tim moc na snehu nebyl, ale vloni jsem si je nemohl vynachvalit - jako prvni prohrabavani od panelaku, kde rano jeste nebyly silnicari a vzdy bez problemu (je to do kopce) a i jindy me nenechaly ve stychu :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pridavam pochvalne ódy na SavaEskymo S3, jezdil jsem na nich 2 roky (185/60/R14). Prvni rok jsem trochu nadaval, protoze jsem s tim moc na snehu nebyl, ale vloni jsem si je nemohl vynachvalit - jako prvni prohrabavani od panelaku, kde rano jeste nebyly silnicari a vzdy bez problemu (je to do kopce) a i jindy me nenechaly ve stychu :palec2:

No, to jsme viděli na tvém incidentu s panem Sloupkem... :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nevím, co ti do techničáku napsali, ale já mám 1,2 a mám psané i kola 6,5Jx16 ET43, pneu 205/45 R16 87V a zimní pneu 185/55 R15 85T a 86T M+S. Mimo tohle ještě i 14ti palcový s pneu 185/65 R14 86T

Už jsme to tady psali v jiné diskuzi - MPX to taky psal. Roomster 1.6 má prostě v techničáku jen 195/55 R15 a v dalších záznamech 205/45 R16 (nelze se řetězy), 185/55 R15 - nic jinýho. A u 185, které jdou se řetězy je index hmotnosti 86. Nevím, ale podle techničáku na Roomsteru 1.6 nemůžou být 14" disky nebo pneu s menším indexem než je 86.

Takže jsem našel ty Semperit, to je pravda, ale jsou nové a teprve začínají a v Barumu je ještě neměli. Tak jsem vzal o 1000,- dražší Continental. Na druhou stranu - na zimních jezdím polovinu roku (občas hory, třeba dovolená v Alpách..). Prostě si myslím, když mám letní dobrý Bridgestone, proč nemít dobrý zimní, když na nich najedu skoro stejně.

Jo, ještě jsem někde našel 185/55 R15 86 Matador, ale ty nechci. Nic jinýho. Takže jsem byl rád, že seženou ty Continental. Akorát musím počkat na ty disky :-(

Stále čučím do seznamů pneumatik a vybírám. Na ty 195 myslíš lze nasadit ty řetězy? Tam už je výběr s hm. indexem 85 docela veliký.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pridavam pochvalne ódy na SavaEskymo S3, jezdil jsem na nich 2 roky (185/60/R14). Prvni rok jsem trochu nadaval, protoze jsem s tim moc na snehu nebyl, ale vloni jsem si je nemohl vynachvalit - jako prvni prohrabavani od panelaku, kde rano jeste nebyly silnicari a vzdy bez problemu (je to do kopce) a i jindy me nenechaly ve stychu :palec2:

No vidíš to a když jsem si je loni na podzim chtěl koupit, tak si mi je rozmluvil ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nevím, co ti do techničáku napsali, ale já mám 1,2 a mám psané i kola 6,5Jx16 ET43, pneu 205/45 R16 87V a zimní pneu 185/55 R15 85T a 86T M+S. Mimo tohle ještě i 14ti palcový s pneu 185/65 R14 86T

Už jsme to tady psali v jiné diskuzi - MPX to taky psal. Roomster 1.6 má prostě v techničáku jen 195/55 R15 a v dalších záznamech 205/45 R16 (nelze se řetězy), 185/55 R15 - nic jinýho. A u 185, které jdou se řetězy je index hmotnosti 86. Nevím, ale podle techničáku na Roomsteru 1.6 nemůžou být 14" disky nebo pneu s menším indexem než je 86.

Takže jsem našel ty Semperit, to je pravda, ale jsou nové a teprve začínají a v Barumu je ještě neměli. Tak jsem vzal o 1000,- dražší Continental. Na druhou stranu - na zimních jezdím polovinu roku (občas hory, třeba dovolená v Alpách..). Prostě si myslím, když mám letní dobrý Bridgestone, proč nemít dobrý zimní, když na nich najedu skoro stejně.

Jo, ještě jsem někde našel 185/55 R15 86 Matador, ale ty nechci. Nic jinýho. Takže jsem byl rád, že seženou ty Continental. Akorát musím počkat na ty disky :-(

Stále čučím do seznamů pneumatik a vybírám. Na ty 195 myslíš lze nasadit ty řetězy? Tam už je výběr s hm. indexem 85 docela veliký.

jsem tu jen na skok - krátce: v našem techničáku (pro 1.6) u 195 není nic napsáno, takže řetězy by tam měly jít. Ale u jiných Roomsterů na 195 nejdou, tak to nechápu. Navíc jsem se díval do nabídky ŠKODA AUTO - mají tam na Roomster jediný řetězy (asi za 1300,-) a ty jdou na 15" kola jen na 185/55. Takže jsem prostě pro jistotu objednal ty Continental 185/55 R15 86H. Akorát nevím, proč v tomto rozměru a hmotnostním indexu není vůbec výběr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nevím, co ti do techničáku napsali, ale já mám 1,2 a mám psané i kola 6,5Jx16 ET43, pneu 205/45 R16 87V a zimní pneu 185/55 R15 85T a 86T M+S. Mimo tohle ještě i 14ti palcový s pneu 185/65 R14 86T

Už jsme to tady psali v jiné diskuzi - MPX to taky psal. Roomster 1.6 má prostě v techničáku jen 195/55 R15 a v dalších záznamech 205/45 R16 (nelze se řetězy), 185/55 R15 - nic jinýho. A u 185, které jdou se řetězy je index hmotnosti 86. Nevím, ale podle techničáku na Roomsteru 1.6 nemůžou být 14" disky nebo pneu s menším indexem než je 86.

Takže jsem našel ty Semperit, to je pravda, ale jsou nové a teprve začínají a v Barumu je ještě neměli. Tak jsem vzal o 1000,- dražší Continental. Na druhou stranu - na zimních jezdím polovinu roku (občas hory, třeba dovolená v Alpách..). Prostě si myslím, když mám letní dobrý Bridgestone, proč nemít dobrý zimní, když na nich najedu skoro stejně.

Jo, ještě jsem někde našel 185/55 R15 86 Matador, ale ty nechci. Nic jinýho. Takže jsem byl rád, že seženou ty Continental. Akorát musím počkat na ty disky :-(

Stále čučím do seznamů pneumatik a vybírám. Na ty 195 myslíš lze nasadit ty řetězy? Tam už je výběr s hm. indexem 85 docela veliký.

jsem tu jen na skok - krátce: v našem techničáku (pro 1.6) u 195 není nic napsáno, takže řetězy by tam měly jít. Ale u jiných Roomsterů na 195 nejdou, tak to nechápu. Navíc jsem se díval do nabídky ŠKODA AUTO - mají tam na Roomster jediný řetězy (asi za 1300,-) a ty jdou na 15" kola jen na 185/55. Takže jsem prostě pro jistotu objednal ty Continental 185/55 R15 86H. Akorát nevím, proč v tomto rozměru a hmotnostním indexu není vůbec výběr.

Já na Růmstra teprve čekám, bude až pod stromeček, ale zimní kola už mám teď :palec2:

Kompletní vyvážený zimní kola na plecháčích + pneu Semperit SpeedGrip 185/55R15 86H 4ks za 14200CZK včetně DPH.

post-56-1163008001.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, mám jednu otázku:

V soukromém pneuservisu mi tvrdili, že když mám letní 195/55 R15, a chci dát zimní 185, tak musím vzít rozměr 185/60 R15. Prý aby se to vyrovnalo. Se mi to zdá divný, myslel jsem že se tohle řídí podle průměru ráfku, např. 195/55 R15 přechod 195/45 R16. Poradíte někdo jak to je?? A vlastně i podle TP je to taky tak jak si myslím já, a i podle toho co se tady píše.

Editováno: , autor: foromen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...