Přejít na obsah

Zimní pneu


StandaO

Doporučené příspěvky

Mohl bys prosím napsat jaký máš rok výroby?

 

Mě v roce 2011 napsali jako hlavní rozměr 185/60 r14, mám ho a je to naprosto nevyhovující rozměr.

RV 2014. A ten hlavní rozměr nahoře v TP 185/65 R14. Viděl jsem na tom Rooma a vypadal jak traktůrek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zrovna tento rozměr mám (175/70 R14 - vypadá totožně) a že by auto vypadalo jak traktůrek je pěkná kravina :)

Neber to osobne, ale 14 mi na to auto uz prijdou moc maly a to nejsem zadnej tuner. Ale samozrejme co clovek, to jiny nazor.

Editováno: , autor: Peky1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den,

Zajímá mě, jaké zimky budou výhodnější (jízdní vlastnosti, cena za výměnu/přezutí a vyvážení) a zda není nějaká jiná možnost?

Auto Škoda Fabia II (2010)

v TP mám na číslech 20-21: 6J x 14 ET 37; 185/60 R14 82T
V dalších záznamech mám ještě:
5J x 14 ET 35; 165/70 R14

6J x 15 ET 43; 195/55 R15

6,5J x 16 ET43; 205/45 R16
6J x 15 ET43; 185/55 R15


Na autě mám letní 195/55 R15
Rezerva 195/55 R15

Uvažoval sem o koupi pneu 195/55 R15 (aby byly sjednocené s rezervou- cena cca 6400 Kč), nebo 185/60 R14 (+disky - cena celkem cca 7700 Kč).

Děkuji za odpověď.

(už sem prošel pár diskuzí na tohle téma, ale stále si nejsem moc jistý, jak se mám rozhodnout)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.....Uvažoval sem o koupi pneu [/i]195/55 R15 (aby byly sjednocené s rezervou- cena cca 6400 Kč), nebo 185/60 R14 (+disky - cena celkem cca 7700 Kč).

A pro 195/55R15 disky nebudeš potřebovat? Přece bys 2x ročně nepřezouval gumy na stejné ráfky? Já bych osobně vzal 195/55R15, čistě proto, že líp vypadají. 185/60R14 koupíš levněji. Ráfky bych v obou případech koupil na bazoš.cz za max. 500Kč/ks.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak rozhodnutí je na tobě, důležité je zvážit priority: cena, design, použitelnost. Mě třeba rozměr 195/55 R15 nejvíce vyhovuje není to tak tvrdý, sedí to slušně, a vypadá to taky dobře. Jen holt cena je vyšší.

Editováno: , autor: Peky1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud mají stejnej průměr ráfku, tak to zhryzne - nejlepší je odpojit po takový výměně baterku, zapnout světla (ony se sice nerozsvítí, ale vybijou se všecky kapacity v rozvodu), pak zase světla vypneš, zapojíš baterii - tím se vynulujou všecky "přizpůsobení" který si auto zaznamenalo za minulý km a můžeš vyjet, jednotka řízené brzd = ABS + ESP si po chvíli jízdy zaznamená otáčky jednotlivejch kol při vyrovnaný rychlosti bez předních kol v rejdu a pak už bude brát ty maličko odlišný průměry jako vliv opotřebovaný gumy.

 

Akorát si vůbec nejsem jistej, jestli tohle je u osobáku možný, takhle kombinovat rozměry - na stejný nápravě sice bude stejnej, ale jestli náhodou u osobáku to neplatí pro celý auto kromě případů, kdy jinej rozměr na předek i zadek instaluje přímo výrobce (takový ty "sociální edice" jako Ferrari nebo Lamborgini)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyhláška č. 341/2002 sb., § 21, odst.13:
"Na vozidle se nesmí, s výjimkou nouzového dojetí, současně použít pneumatiky různých rozměrů a konstrukcí, pokud při schválení technické způsobilosti není stanoveno jinak.
Na téže nápravě musí být používány pouze shodné pneumatiky. Konstrukcí pneumatiky se rozumí konstrukce diagonální, radiální, smíšená (BIAS BELTED). Shodnou pneumatikou se rozumí pneumatika stejného rozměru, konstrukce, druhu dezénu a značky. Druhem dezénu pneumatiky se rozumí dezén letní a dezén zimní..."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:kol-44:  :kol-83:  :kol-90:  :kol-73:  vypněte mu někdo ty internety, to se nedá číst  :kol-26:

 - nejlepší je odpojit po takový výměně baterku, zapnout světla (ony se sice nerozsvítí, ale vybijou se všecky kapacity v rozvodu), pak zase světla vypneš, zapojíš baterii - tím se vynulujou všecky "přizpůsobení" který si auto zaznamenalo za minulý km a můžeš vyjet, jednotka řízené brzd = ABS + ESP si po chvíli jízdy zaznamená otáčky jednotlivejch kol při vyrovnaný rychlosti bez předních kol v rejdu a pak už bude brát ty maličko odlišný průměry jako vliv opotřebovaný gumy.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...