Přejít na obsah

Zimní pneu


StandaO

Doporučené příspěvky

No já teď kupoval nový zimní pneu, tedy v rozměru 185/60 R14 a opět zvolil jsem osvědčený Sava Eskimo S3+

Měl jsem je i minulý 4 zimy a i na předchozím autě a jsem s nimi spokojenej. Nejvíc se mi na nich líbí to, že na sněhu fungují i když výška vzorku atakuje čtyřmilimetrovou hranici a jedou čtvrtou sezonu. Najel jsem na nich za 4 sezony 40 tkm na výšku vzorku kolem 3,5 mm. To je jejich největší výhoda oproti třeba Barum Polaris (mám na služebáku), který podle mých zkušeností fungují dobře jen dvě zimy, pak to s nimi jde z kopce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, maros napsal:

Nejake doporuceni znacky v rozemru 185/55/15 ?

FULDA KRISTALL MONTERO 3  185/55 R15  82T  M+S

Můj výpis:

 od:   23.11.2010           do:    8.3.2011                 Najeto:   3892 km  

 od:   13.11.2011           do:  16.3.2012                 Najeto:   3795 km

 od:   10.11.2012           do:    7.4.2013                 Najeto:   4277 km

 od:     8.11.2013           do:  24.2.2014                 Najeto:   2979 km

 od:   23.11.2014           do:  14.3.2015                 Najeto:   2758 km

 od:   20.11.2015           do:  27.3.2016                 Najeto:   4233 km

 od:     6.11.2016           do:  17.3.2017                 Najeto:   4676 km 

 od:   23.11.2017           do:  25.3.2018                Najeto:    4036 km

 

                                                                          celkem     30646 km

Mají ještě 5mm vzorek

Editováno: , autor: voltys
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Twistet: hodně záleží kde a za jakých podmínek jezdíš. Když jsem měl focuse, tak jsem ho na zimních savách koupil, dal jsem na nich ještě dvě zimy a bylo to Ok na velikost vzorku. Pak jsem koupil Polarisky a ty dodře fungovaly jen první dvě zimy, další dvě byly o dost horší. Na služební fabii je používám také a nechávám je jen dvě zimy. Vzhledem k nájezdu se po druhý zimě blíží ke 4 mm, tak je tam nechám déle, jak se oteplí, tak přední jdou rychle do prdele, takže někdy v červnu dám letní. Tahle zima bude výjimka, zkusím to s polarisama třetí zimu - na jaře se mi zdálo, že mají ještě pěkný vzorek, tak pak poreferuju.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

V pondělí jsem na Fabii nafasoval na předek nové Barum Polaris 5 (vzadu pouze jeté Polaris 3) 195/55 R15. Dnes na mokru (hlavně na hladším asfaltovém povrchu) šokovaly hlasitým svištivým zvukem. Že už předchozí Polarisy 2 a 3 na mokru trochu svištěly, jsem z dlouholeté zkušenosti věděl, ale toto je opravdu nepřeslechnutelné a docela nepříjemné.  :wacko:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Svištění na mokru nemusí být to nejhorší.

Já jsem před 3 lety obul TS 850 Conti.

Na konci zimy 2017/2018 jsem jednu gumu prořízl z boku.

TS 850 už neměli a tak jsem koupil 2 ks TS 860 a dal je na předek.

A na mokru jsem se najednou ocitl ve Škoda 105/130.

Ať to bylo na mokrých kostkách, nebo na hladkém mokrém asfaltu, zahnul jsem a už jsem se dopředu díval bočním okénkem.

Nezbylo než koupit další 2ks TS 860 a Fabie se zase vrátila k původnímu jízdnímu projevu.

Můj závěr je, že kombinace 2 roky starých (tehdy) gum s novými nefunguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 9/24/2018 at 7:18 PM, maros said:

Nejake doporuceni znacky v rozemru 185/55/15 ?

Bridgestone Blizzak LM30 a jsou super, minimum hluku, výdrž dobrá a vzorek taky.

@Twisted Nesouhlasím, zrovna FII rozměry jsou všechny pěkně drahé (teda od R15 výš). Profil 65 (pro oktávie) je asi o 1/3 levnější než profil 55 z Fabie...takže co pořídí oktávkař za 4-6000 Kč, tak majitel Fabie platí okolo 8000, spíš víc. Za stejnou modelovou řadu pneu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, Tonda-B napsal:

Tak to mi strach nedovolil.

Představa, že zadní gumy budou držet a přední ne, takže nezahnu a v zatáčce pojedu rovně ven, byla příliš hrozná...

Rotující auto se špatně srovnává do směru, proto je jednodušší počkat, až se přední guma chytí a sama zatočí než korigovat zadní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V 24. 10. 2018 na 19:56, Pawouk napsal:

V pondělí jsem na Fabii nafasoval na předek nové Barum Polaris 5 (vzadu pouze jeté Polaris 3) 195/55 R15. Dnes na mokru (hlavně na hladším asfaltovém povrchu) šokovaly hlasitým svištivým zvukem. Že už předchozí Polarisy 2 a 3 na mokru trochu svištěly, jsem z dlouholeté zkušenosti věděl, ale toto je opravdu nepřeslechnutelné a docela nepříjemné.  :wacko:

 

Ony Ty Polarisky 5 po určitém zajetí prý ztichnou, aspoň tak jsem to vygooglil dle prvních zkušeností nových majitelů. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 10 měsíců později...

Zdravím, mám FII 5 let starou, najeto celkem cca 25 tis. km.

Poslední rok je auto garažované.

Co se týče zimních pneu, mám to brát tak, že na autě by neměly být pneu, které se používají 6 let a více, jak se uvádí? Má takovou časovou hranici i letní pneu? Km proběh mám takt malý.

Proto zvažují, že za rok koupím tzv. celoroční pneu, např. Michelin CrossClimate+ 195/55/15 XL89.

 

Díky za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pneu s přibývajícími roky stárne a degraduje, ale nedomnívám se, že by po 6 letech, pokud jsou pneu udržované (tlak , čistota..) byly na vyhození. Pokud nemá drobné trhlinky myslím si, že ještě nějaký rok vydrží. Možná by nebylo marné, aby je zkontroloval někdo v pneuservisu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...
V 25. 9. 2018 na 15:52, voltys napsal:

185/55 R15  82T  M+S

Z hlediska hmotnostního indexu (pro mně) nepoužitelné. Někdo má jiné tipy? Moji favoriti (auto už daily car, maximálně meziměsto, žádné dálky pokud se nechci jen tak projet :), pokud rovnou nezvolit celoročky):

https://pneumatiky.heureka.cz/bridgestone-blizzak-lm005-185-55-r15-86h/

https://pneumatiky.heureka.cz/pirelli-cinturato-winter-185-55-r15-86h/

https://pneumatiky.heureka.cz/continental-wintercontact-ts-860-185-55-r15-86h/

https://pneumatiky.heureka.cz/dunlop-sp-winter-response-2-185-55-r15-86h/

Moje preference: Blizzaky LM30 mám dosud k absolutní spojenosti, Dunlop Winter 5 mám na druhém autě (jiná řada), taky naprosto OK. Trash jménem Semperit už je dávno v propadlišti dějin. Never more. Tak co vybrat, když všechny stojí stejně? LM30 byly Polsko, LM005 dle netu (nedá se to najít) Itálie. OMG tenhle fabia rozměr leze pěkně do peněz... Vybíral jsem asi mezi 25 položkami (Barum, Matador aj. = 0), dle ceny, ale i dle toho, že pneu z roku 2011 už asi nebude to pravé.

 

Jaké pl. disky k tomu. Nebo repasovat současné?

Editováno: , autor: bouchy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...