Přejít na obsah

Zimní pneu


StandaO

Doporučené příspěvky

Mne sa nepaci dezen tych pneu ked porovnam inych vyrobcov tak su uplne odlisne myslel by som si ze su letne.Ja mam Matador MP 59 Nordica 185/55 R15 aj RomanKo si ich kúpil uvidime este ako pojdu.

tu je link:http://www.matador.sk/index.cfm?Module=ActiveWeb&Page=WebPage&s=MP59

nejsou hlučný?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Matador nikdy. Fuj to sou keply nebrat.

Ja dostal k autu ty krisalpy a jsou docela v poho nevim jak rychle se sjedou. Jinak sem jezdil barum polaris 1 a 2 a ty jsou paradni.

Ako si prisiel k takemu nazoru ze matador je zly?Ja nekritizujem mal som skoro na vsetkych autach matador a nedam na tie pneu dopustit.Raz som mal barum polaris a tiez neboli zle aj tie by som bral ale dovodom kupy MP 59 Nordica bola cena a je to momentalne spicka vo vyrobe u nas a za druhe podporujem vyrobky vyrobene v SK nasi ludia maju potom robotu.Inak tie nokian su tiez paradne. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, Matadory... Mal som zimné, boli fajn, dlho vydržali, ale boli neskutočne hlučné (MP58). Už neviem na ktorom starom aute som mal tuším letné Primy (MP12?), vydržali jednu sezónu a po najazdených 17tkm boli úplne K.O.

Zo zimných sa mi osvedčili Pirelly W190 Snowcontrol, ideálne do našich končín - a sú prekvapivo tiché (zatiaľ hádam najtichšie zimné gumy, ktoré som mal možnosť jazdiť).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj, taky řeším zimní gumy, ale před výběrem značky jsem se zasekl na rozměru. Letní mám 195/55 R15, ale podle techničáku se na tuto velikost nedají nasadit sněhové řetězy. Takže mi zbývá buď 185/55 R15 nebo 185/65 R14. Není mi moc jasné, co by bylo lepší - zatím se kloním víc pro ty 14palcové - ráfky vyjdou skoro nastejno, ale gumy jsou o dost levnější a skoro všechny se dělají s indexem zatížení 86, který je předepsán v techničáku (v rozměru 185/55 R15 jsou skoro všechny 82T a jen pár je 85 nebo 86T). Nemáte někdo představu, zdali ty 14palcové kola nebudou mít oproti 15 palcům nějaké nevýhody (kromě toho, že si budu muset koupit i nové poklice:-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A som zabudol ja mam skusenosti z Matador 55,58 (nic moc ale na bezne pouzitie staci, hlavne 55 strasne hucia)ale su za super ceny, barum polaris (tie su celkom vpohode akuratne sa mi nezdali na mokrej ceste) a teraz mam dunlop wintersport a zatial som velmi spokojny.(hlavne su tiche)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že na naše slabší motory jsou vhodnější 14tky z důvodu menšího valivého odporu a menší spotřeby. Na rumíkovy tedy budou zřejmě zimní 175/70 R14. Jen ještě vybírám mezi Uniroyal MS-PLUS 5, Semperit WINTER GRIP a Sava Eskimo S3 (ty nějak podezřele uspěly v testu ADAC...).

Na FI jsem najel na Semperit WINTER GRIPech 60tis. km... Polaris nebrat, vyrábjejí je v Rumusku a dost často se brzo sjížděli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne sa nepaci dezen tych pneu ked porovnam inych vyrobcov tak su uplne odlisne myslel by som si ze su letne.Ja mam Matador MP 59 Nordica 185/55 R15 aj RomanKo si ich kúpil uvidime este ako pojdu.

tu je link:http://www.matador.sk/index.cfm?Module=ActiveWeb&Page=WebPage&s=MP59

AutoBild (DE) 2006

195/65 R15

Continental TS 810

Pirelli W 210 SottoZero

Vredestein Snowtrac 2

Dunlop SP Winter Sport 3D

Goodyear Ultra Grip 7

Bridgestone Blizzak LM25

Nokian WR

Semperit Speed-Grip

Toyo Snowprox S941

Fulda Kristall Supremo

Matador MP59 Nordicca

Michelin Pilot Alpin PA2

Tigar Winter A

Maxxis MA-W1 Wintermaxx

Nexen WinGuard

Nankang SV-1 SnowViva

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som si kupil GoodYear UltraGrip 7+ tak dufam ze budu tak dobre ako v tych vsetkych testoch.

Cafte

...myslim, ze to je velmi dobra volba, take premyslim o nich.....

Testy roku 2006

ADAC (DE) 2006

185/60 R14

Bridgestone Blizzak LM20

Michelin Alpin A3

Continental TS 800

Pirelli W 190 SnowControl

Goodyear Ultra Grip 7

Vredestein Snowtrac 2

Uniroyal MS Plus 5

Hankook W440

Fulda Kristall Montero

Maloya Cresta 220

Semperit Winter-Grip

Firestone Winterhawk

Gislaved Eurofrost 3

Avon Ice Touring

----- osobní celoroční -----

Goodyear Vector 5

Hankook H720

Vredestein Quatrac 2

Pirelli P2500 Euro M+S

Dunlop SP 4All Seasons

zobrazit test

ADAC (DE) 2006

195/65 R15

Test levnějších pneumatik ve srovnání s loňským vítězem testu - pneu Goodyear Ultra Grip 7

Goodyear Ultra Grip 7

Sava Eskimo S3

Tyfoon Eurosnow M+S

Ihle Rigdon M+S 179 (...

Viking Snowtech

Respa Ökon MS790

Falken HS437

Marangoni Meteo HP

Debica Frigo 2

Lassa Snoways II

Roadstone Euro-Win 650

Ceat Artic III

Nexen Winguard

GT Radial Champiro WT...

zobrazit test

AMS (DE) 2006

205/55 R16

Goodyear Ultra Grip 7

Continental TS 810

Michelin Alpin A3

Pirelli W 210 SottoZero

Dunlop SP Winter Sport 3D

Bridgestone Blizzak LM25

Toyo Snowprox S952

zobrazit test

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne sa nepaci dezen tych pneu ked porovnam inych vyrobcov tak su uplne odlisne myslel by som si ze su letne.Ja mam Matador MP 59 Nordica 185/55 R15 aj RomanKo si ich kúpil uvidime este ako pojdu.

tu je link:http://www.matador.sk/index.cfm?Module=ActiveWeb&Page=WebPage&s=MP59

Jak jsem psal v minulém příspěvku, vloni před zimou jsem hledal vhodné pneu, ale byl problém sehnat 185//55 R15 86H (to byly jen Continental a Semperit), anebo jsem špatně hledal. To už je jedno.

Koukal jsem, že ty tvoje Matador dělají jak s indexem 82T, tak 86H. Nevím, co máte v techničáku, ale já tam u svého Romči 1.6 mám fakt ten požadavek 86H.

...oznaceni T znamena rychlost do 180 km a oznaceni H rychlost do 210 km a jelikoz mas 1.6 tak mas v technicaku oznaceni H........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne sa nepaci dezen tych pneu ked porovnam inych vyrobcov tak su uplne odlisne myslel by som si ze su letne.Ja mam Matador MP 59 Nordica 185/55 R15 aj RomanKo si ich kúpil uvidime este ako pojdu.

tu je link:http://www.matador.sk/index.cfm?Module=ActiveWeb&Page=WebPage&s=MP59

nejsou hlučný?

..mel jsem Matadorky na druhem aute a byli docela hlucne, ale radio tento neduh potlacilo... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se nakonec rozhodl (no, spíš mně ukecali v pneuservisu) pro Nokian WR 185/65 R14 86T. Tak uvidíme, dám vědět.

já už mám taky objednaný Nokian WR 185/55/ R15 86H

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...