Přejít na obsah

Výměna oleje


Luboun

Doporučené příspěvky

no vidíš, potom nechápu, proč při výměně oleje platíš i prodloužení mobility, protože ta je zadarmo na 5 let s prodlouženou zárukou, já dal za to stejný o litr míň, jestli máš na faktuře i to prodloužení mobility, tak ten servis by měl dostat cenu za tahání peněz z lidí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Ahoj, já jsem byl teď na výměnu oleje v autorizáku PP Autocentrum Hranice.

Olej 0w20, náplň 4,3l + filtr. Za hoďku a půl hotovo, cena 4800,-

Jen jsem byl trochu zklamaný že v tomto předepsaném servisním úkonu neprovedou výměnu vzduchového a kabinového filtru.

Takže si to udělám sám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzduchový se pokud vím mění až po 4 letech nebo 60.000 km. Ten kabinový by tam podle mě vyměnit měli, pokud ho nevyměnili, tak bych si ho vyměnil sám (aspoň ušetříš za práci, ale ten filtr stojí cca 700,-, výměna otázka minuty) + doporučuji dezinfekci ozonem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 5. 9. 2022 na 8:22, Markonius napsal:

Ahoj, já jsem byl teď na výměnu oleje v autorizáku PP Autocentrum Hranice.

Olej 0w20, náplň 4,3l + filtr. Za hoďku a půl hotovo, cena 4800,-

Jen jsem byl trochu zklamaný že v tomto předepsaném servisním úkonu neprovedou výměnu vzduchového a kabinového filtru.

Takže si to udělám sám.

Taky jezdím do PP Autocentrum Hranice, naposled letos v červnu, cena 4600 Kč. Vzduchový a kabinový filtr mi měnili vloni při poslední garančce (ještě zdarma).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Výměna oleje
  • Pawouk umístěno následující téma
  • o 8 měsíců později...

Tvůj kód motoru sem v Etce nenašel resp. našel v seznamu, ale ne konkrétní stranu s motorem.

Je tu ale u všech benzinů 1.0 a 1.5 kód šroubu na vypouštění oleje N  902 889 01 a podložky N 013 815 8.

P.S. Na barvu se nehraje :-)

Editováno: , autor: Sudetak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 5/15/2023 at 7:57 PM, Sudetak said:

Tvůj kód motoru sem v Etce nenašel resp. našel v seznamu, ale ne konkrétní stranu s motorem.

Je tu ale u všech benzinů 1.0 a 1.5 kód šroubu na vypouštění oleje N  902 889 01 a podložky N 013 815 8.

P.S. Na barvu se nehraje :-)

Motor je ten Evo2 - tzn. spíná na 2 válce klidně 500m po vyjetí. Děkuju, za kódy, aspoň vím, že tam bude ten kratší. Chtěl jsem zachovat originální vzhled, aby pak v servisu neřešili, že už jsem to někdy měnil a nebyl problém se zárukou. Raději teda asi bohužel zajedu k nim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě inspirovalo řešení vysát olej čerpadlem a hotovo, samozřejmě při mé dobrovolné výměně před intervalem výrobce.
Tím odpadne dohadování se servisem o termínu, ceně oleje...

Při svépomocné odpadne zvedání auta, výměna šroubu a starost "aby nepoznali, že se v autě někdo vrtal".

Prostě až se mi bude zdát olej moc tmavý odsaju a naleju nový origo - za běžnou cenu a kdykoliv budu chtít - to jde i u paneláku.

Podle mě to ten olejový filtr přežije (počítají s 30k km) a při vypouštění oleje šroubem taky nikdy nevyteče vše (na starých autech sem se toho naměnil dost).

 

Kabinový a vzduchový filtr vymění každý sám taky kdykoliv, min. vyfoukat kompresorem. Tam se mi zdá zbytečné čekat dva roky na zásah značkového servisu.

 

Samozřejmě kdo má k dispozici zvedák atd. udělá si to pečlivě, vymění šroub i filtr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V mých  letech se mi nechce už doma špinit. Zajel jsem mimo interval do AS s vlastním olejem patřičné specifikace, olej vyměnili na počkání než jsem vypil kávu. Mám záruku 5 let a byl jsem už celkem 2x na výměnu mimo interval s vlastním olejem, jinak jejich. Během prvních 3 let 2x uznaná reklamace z toho 1x na cestě poskytnut náhradní vůz. V zakázce poznámka olej vlastní dle normy + výpis ze servisky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na toto pozor! Ja tiež práve potrebujem vymeniť olej mimo bežny a tiež "predplatený" servisný interval (30 tisíc km), ale práve kvôli tej poznámke o vlastnom oleji tentokrát nechcem ísť do autorizovaného servisu, lebo kvôli tomu automatiky prichádzam o záruky mobility. S druhým autom som si nosil do servisu olej vždy, ale o tú záruku mobility som aj reálne prišiel, tak si to treba poriadne rozmyslieť.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem co to mate za servisy. 

Vždy nosím vlastný olej Ravenol, nie kvôli cene ale ten predražený srackovy Shell s VW logom nechcem. 

Vždy predĺžená záruka mobility, normálna záruka atd. 

V texte servisu vždy napíše technik : zákazník má vlastný kvalitný olej Ravenol s normou vw 507.00. 

Nie sme v dobe kamennej. 

Olej mením po 3-7 tisíc km. 

 

 

Editováno: , autor: dfga
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dfga> mě taky dál běží 5letá záruka včetně potvrzené mobility a oboje jsem už uplatnil. Zápisem olej dle normy VW v zakázkovém listě se taky jen sami kryjí a je v něm i mobilita prodloužena do další prohlídky (přesné datum / či km) byl jsem se schválně teď na to podívat. 

Editováno: , autor: ben06
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...