Přejít na obsah

Android Auto se mi nezobrazuje v možnostech smartlinku


Doporučené příspěvky

Zdar borci,

řeším teď takový divný problém... koupil jsem si čtyřkovou Octávku ve Style (je to Release A), takže infotainment by měl být Columbus, ale pokaždé, co zkouším zvolit Smartlink, zobrazí se mi pouze možnosti Apple CarPlay a MirrorLink....

 

Když se pokusím připojit nějaký telefon s Android Auto, tak se to chová v podstatě jen jako USB zařízení na MirrorLink (které Samsung už nepodporuje). Zkoušel jsem různé kabely, fígle. V jiných autech mi to s mým i jinými telefony naběhne v pohodě, ale tady ne. S kamarádovým iPhonem CarPlay normálně fungoval.

 

Chybí mi nějaký software update nebo tak něco? 

 

Jen pro ukázku, pokud připojím svůj telefon, zobrazí se mi možnost jen MirrorLinku:

20200823_135324.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 3 týdny později...
On 9/13/2020 at 12:08 PM, wlado93 said:

To neviem, treba skusit. Len pisem kde sa to pripadne môže nachadzat.

Díky za info, ale reálně moc nevím, co s tím, jestli zajet do servisu Škodovky nebo najít někoho kdo ty auta kóduje.... nicméně nerad bych přišel o záruku...

 

4 hours ago, zachyn said:

To je správné chování. Po odpojení telefonu by se měly zobrazit zase všechny možnosti, tedy Apple CarPlay, AndroidAuto a Mirrorlink)

To rozhodně není správné chování. Normálně se spustí na autě, kde je funkční Android Auto rovnou. A problém jsem popsal přesně, v celém SmartLinku se tam zobrazují jako existující možnosti jen Apple CarPlay a MirrorLink...

 

Prodejce ve Škodovce byl zmatený a jediné na co se zmohl bylo "ale Android Auto v ČR nemá podporu, ne?"... to jsem myslel že mě fakt švihne, protože v taťkové Citroenu nebo v kámošové Fabii Android Auto na mojem telefonu úplně v pohodě. Nehledě na fakt, že oficiální podpora tu není jen ze strany Googlu, takže se muselo do Android 9 stahovat jako apkčko z netu a instalovat ručně. Od Androidu 10 je v systému už nativně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

28 minutes ago, Kuchar7 said:

Odpoj úplně všechno ze všech USB a měl bys vidět Apple CarPlay, AndroidAuto a Mirrorlink. Pokud ne, tak reklamace.

Po připojení telefonu se zobrazují pouze ikonky, které telefon podporuje.

Ale to je mi přece jasné.... vždyť i z toho jak popisuju problém to z toho vyplývá. To asi fakt vidím jedině na tu reklamaci, akorát by mě zajímalo, jak to tam hoši hodlají řešit :-D

Editováno: , autor: fpindej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...