Přejít na obsah

Koupený "problém" Škoda Octavia IV - jeden velký problém


vitasko

Doporučené příspěvky

Ahoj všem, varuji všechny před nákupem Octavie IV. 2 měsíce jsem majitelem a skoro denně byla nějaká závada či upozornění Škodou vychvalovaných asistentů: front assist nedostupný, parkovací brzda závada, lane assist závada či nedostupný, start stop závada, infotainment katastrofa-někdy jen modrá plocha s velkým nápisem Škoda, podruhé desítky minut načítám uživatele, potřetí jen černá plocha displeje a mnohé další. Zrcadlení displeje mobilu je nemožné. Za jízdy svítí a zhasíná lampička na zadních sedadlech. Po 5té v servisu. Nejprve vymazány chyby, podruhé a potřetí přehrán software, počtvrté vyměněn celý modul infotainmentu a modul kamer Lane a front assistu. I když je zdá se problém vyřešen, auto nechci a žádám Škodu o odstoupení od smlouvy pro skryté vady. Autu nevěřím a radost z něj nulová. Čas strávený v servisech a stovky kilometrů, které v servisu najezdili mi nikdo nevrátí. Nákup Octavie IV byl omyl. Ps: samozřejmě je to má vina, při rezervaci automobilu mne mělo napadnout, že když mi nechtějí automobil předat - měsíc a půl!, je něco špatně - na vině byl nefunkční software e-call. Za mne je Škoda Octavie IV pouze a jen auto, které nemělo v tomto stavu vůbec vyjít na trh. Já a mnozí další majitelé jsme jen zkušební a testovací jezdci Škody. Cena, kterou za vůz Škoda požaduje (nejvyšší možná za dobu prodejů Octavií) tato cena není vůbec adekvátní stavu dodaného automobilu. Howg Vitas. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V případě toho, co předvádí první dodané kusy Octavie IV, je na pováženou, jestli je raději opravdu namá Škoda vykoupit zpět, resp. vrátit peníze. Toho se však spotřebitel dočká těžko, takže nezbývá než jít cestou vzdoru zákazníka. Budeme rádi, když sem pak napíšete, jak jste dopadl s odstoupením od smlouvy a vrácením peněz. Nemožné to určitě nebude a není, spotřebitelský zákon je u nás dost na straně spotřebitele a v určitých částech hovoří jasně - např. při stále opakující se vadě atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že pokud jsi potencionální kupec, tak většina problémů tě už (snad) mine. Problémy mají hlavně první prodané kusy, předváděčky prvních sérií apod. Také bych měl obavy u těch kusů, co jsou rozpracovány a čekají na dodělání - manipulace navíc s nedodělky může udělat také dost paseky. Ne nadarmo se říká, že prvnímu MR jakéhokoliv vozu by se měl člověk raději vyhnout...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, PetriCZECH napsal:

Ne nadarmo se říká, že prvnímu MR jakéhokoliv vozu by se měl člověk raději vyhnout...

Jsem téhož názoru, ale můžeš to tady psát jak chceš a nakonec ve finále dostaneš vynadáno od těch, jenž se toho nedrží a hned kupují a často tak rychle, že ani samotný vůz neviděli, natož aby v něm vůbec seděli.

Navíc po tom, jak jsou na tom u VW třeba s modelem ID 3 bych si koupi nového auta od koncernu asi hodně rozmýšlel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, ferda25 napsal:

Octávie 4 už jede druhý modelový rok a problémy jsou stále stejné jako u prvního....

Ale no tak....ten "nultý" MR, přeci nemůžeme počítat. Už jen proto, že první vozy se k zákazníkům dostaly chvilku před MR2021, protože se nemohly nějakou dobu ani prodávat. Já osobně považuju MR2021 za 1. modelovou řadu, ale pokud chceš být cimprlich, tak opravuji své vyjádření - první půltý MR a první celý MR bych auto nekupoval. Nerad sloužím jako tester ŠA, ještě k tomu zadarmo... ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj,

 

popíšu moje problémy:

- restart infotaimentu i budíků za jízdy

- zcela černý (vypnutý) infotaiment i několik dní (po restartu, po zamčení/odemčení )

- nemožnost ovládání klimatizace; dvě perly:

     - bylo vedro, zapnul jsem klimu na max a pak se to pos.....den to nešlo ovládat a klima jela cenou dobu na max....z auta se stal mrazák

     - ráno jsem si zapnul vyhřívání sedaček, pak se to zase pos. a celý den jsem jezdil s vařící sedačkou...

- nefunkční parkovací asistent, na infotaimentu svítí, ale přestane pípat...

- po nastartování nabíhají asistenti několik minut, do té doby samé chybové hlášky a otravné pípání

- line asistent neustále řve "jeďte uprostřed svého pruhu", hrabe do řízení např. proti kamionu, kterému se snažím na úzké silnici vyhnout

- line asistent "jede podle housenky uprostřed silnice", stačí mu světlejší vyjetý pruh;  někdy nejede zase podle bílých čar, blbne hodně v noci a v dešti

- AndroidAuto řve "WLAN spojení je nestabilní, přepojte telefon na USB", hláška má jen OK a skáče tam ihned pořád dokola, nejde manuálně vypnout, infotaiment v tu chvíli nefunguje, pomůže jen odpojení telefonu na displeji telefonu

- tlačítka na volantu fungují kdy chtějí

- infotaiment nezobrazuje čas, to většinou nejde ani vypnout StartStop

- na budíkách není vidět spojení s telefonem přes BT, ikdyž telefon spojen je

- nejčastější hláška: "tato funkce je dočasně nedostupná"

 

nejsem řidič, ale betatester .....vše je opravdu nebezpečné, neboť to neustále svádí pozornost ....kam dali ve škodovce hlavu  ?

manželka s autem odmítla jezdit......

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen se směju.Včera jsem byl s jedním kamarádem,šéfem jednoho z největších škoda servisu u nás na Moravě-Porsche Auto a říkal,že ty nové auta jsou děs co se týče elektroniky.Říkal,že nebývají už problémy jako kdysi s nápravami,motory atd,ale pořád dokola s infotaimenty a podobně.

Octávie IV prý opouští brány továrny a jakmile dojede na salón jde okamžitě na přehrávání SW.Je tohle vůbec možné.Jelikož mám kousek Hyundai auto,tak z tamních zdrojů vím,že takové problémy se netíží.Škoda škody.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, cosby napsal:

Jen se směju.Včera jsem byl s jedním kamarádem,šéfem jednoho z největších škoda servisu u nás na Moravě-Porsche Auto a říkal,že ty nové auta jsou děs co se týče elektroniky.Říkal,že nebývají už problémy jako kdysi s nápravami,motory atd,ale pořád dokola s infotaimenty a podobně.

Octávie IV prý opouští brány továrny a jakmile dojede na salón jde okamžitě na přehrávání SW.Je tohle vůbec možné.Jelikož mám kousek Hyundai auto,tak z tamních zdrojů vím,že takové problémy se netíží.Škoda škody.

 

Ono taka zla naprava sa da mozno lahsie odladit ako zly software :D Myslim, teraz vseobecne, nakolko robim v IT, hlavne zalezi na tom, kto a ako ten soft robi a poviem vam, casto je to len jedna velka potemkinova dedina, kde sa hrame, ake je to vsetko pekne funkcne a v pozadi je to cele zabugovane :) ....my ludia nejak stale verime na nejaku "kvalitu" a cudujeme sa, ako je mozne, ze nam nejake auto alebo tovar vseobecne nesplna ocakavania kvality "lebo ved DOPLN_SI_DOVOD". Lenze casy, kedy bola kvalita prioritou su prec, teraz treba predat co najviac, za co najkratsi cas a co najmensie naklady..... Da sa to robit i lepsie, ale lepsi progmramator stoji viac penez.... a nieje to iba o programatorovi, ale celej ten pavucine cez manazerov az po nejakeho toho CEO :)

Editováno: , autor: Martttin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kde koncern VW AG dal rozum? Teď jsem někde na webu četl (myslím, že autofórum), že Maier byl vyhozen ze Škodovky, protože odporoval Diessovi oproti protlačování přílišné elektrizace ve Škodovce a že koncern vsází všechno na jednu kartu, čili přestup k elektromobilitě. No jak toho chtějí dosáhnout, když ani neumí udělat pořádnou elektroniku v OIV a Golfu VIII? Aby to pro ně nedopadlo špatně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

KOUPIL JSEM OCTAVII 4 2.9. ZATÍM BEZ PROBLÉMÚ, TO CO ZDE ČTU UŽ DELŠÍ DOBU-TAKY JSEM MĚL OBAVY JAK TO BUDE FUNGOVAT ALE ZATÍM SUPER. jINAK MÁM 1.5TSI STYLE +  STYLE PLUS, JEZDÍM JEDNÍM SMĚREM Z KOPCE 50KM A OPAČNĚ, SPOTŘEBA UKAZUJE 5,3 TAKŽE DOBRÝ. MĚL JSEM OCTU 2 NAFTU 103KW A PAPALA TU SAMOU TRASU 5.1.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
před 13 hodinami, zachyn napsal:

AndroidAuto řve "WLAN spojení je nestabilní, přepojte telefon na USB"

Asi jsi jediný, komu Android Auto šlo připojit bezdrátově..... Můžeš prozradit, jak jsi to udělal?

Edit: Aha, teď jsem si v jiném vlákně přečetl, že nemáš Columbus, ale Swing. Tak zase nic :-)

Editováno: , autor: Návštěvník
Doplnění
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Koupený "problém" Škoda Octavia IV - jeden velký problém

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...