Přejít na obsah

Koupený "problém" Škoda Octavia IV - jeden velký problém


vitasko

Doporučené příspěvky

Dnešní zážitek...po raním nastartování a vyjetí vidím místo klasických budíků na displeji kromě digitálního ukazatele rychlosti velké "nic". Po ujetí asi 1 km se grafika budíků vzpamatovala a samovolně objevila. Že to člověka rozhodí a pozornost je v tu chvíli trochu někde jinde, asi nemusím připomínat.

(Auto bylo v garáži, kde je cca 10°C a venku taky teď nepanují žádné kruté mrazy)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, fotku ani video nemám. Při řízení se věnuju řízení a ne hraní s telefonem.

To bych do toho polofunkčního ikonického zázraku spíš potřeboval do interiéru dvě kamery jako důkaz. Ale jestli se nechcete nudit, tak vřele doporučuji O4 koupit a zaručuji, že bude o zábavu postaráno.

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chvíli jsem o ní i přemýšlel, po "zajímavém" čtení o novém golfu jsem si to rozmyslel.

Koncern se pouští do něčoho na co zatím nemá. Nemám vůbec chuť dělat betatestera,

to je pro mladé a nadržené. Dnes je třeba být odborník na všechnu techniku, zatímco

mobil, PC, TV a podobné vyměníš za jiné celkem zlehka, u auta už to taková sranda

není. Vůbec se ti nedivím, že tě to sere ... Rád řídím, snad to tak zůstane i do budoucna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dle šéfa IT oddělení nikde nepochybyli a udělali svou práci zodpovědně (rozuměj odladili SW). Připadá mi to jak s našimi politiky, kteří si také melou furt tu svou a realita je jiná, leckdy žalostná. 

A zkuste na FB vyhledat skupinu zabývající se zkušenostmi majitelů OIV. To je teprve symfonie, tady je uveřejněný tak zlomek problémů. 
 

Prostě se tohle nepovedlo a měl by někdo nést svůj díl odpovědnosti. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Gater napsal:

Mám dotaz k informacím o systému. ABT hardware i software mi to píše, že prý "neznámý" viz foto. Co tam máte vy ostatní? Netušíte někdo, jaká je aktuální verze?

info.jpg

 

Unknown se mi zobrazuje s vyplým zapaloávní. 

 

Se zaplým zapalováním pak naskočí hodnoty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky..kouknu na to pro jistotu ještě s nastartovaným motorem. Jinak jsem hledal i zážitky, zkušenosti a informace i např. na konkurenčním "https://moje.auto.cz/" a nic tam není. Asi to mají domluvený se Škodou a zablokovali to, aby té negativní  reklamy nebylo moc...asi taková malá dohodnutá cenzura.

 

11.12.

Takže ABT je pořád "unknown"...už se netěším do servisu. Akorát se vymlouvají, tvrdí, že to je úplně normální stav apod.

Editováno: , autor: Gater
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neproblikává vám někomu ukazatel teploty a paliva? Děje se mi to nepravidelně, ale včera to dělalo celou jizdu v cca 6-15sec intervalech. Hlavní display nebliká...

Jinak klasické problémy typu 1/10 nejdou parkovací senzory, parkovací brzda není dostupná, front asist pípá a něco zobrazuje jen když vozidlo předenou odbočuje doprava, permanentní chyba, že nemůže aktualizovat návody, při pokusu o check aktualizací zatuhne celý infotainment, myškoda hlásí zapnutá parkovací světla i když jsou vypnuté...

Jinak start OIV mi připadá jak start letadla s check listem :) Počkat až nabootuje display a potvrdit uživatele (ano pokračuje to i samo, ale trvá to), vypnutí line asist, vypnutí auto-stop, přepnutí režimu jízdy (nechápu, proč třeba tohle nemůže zůstat nastaveno) a pak většinou odblokovat parkovací brzdu, protože mi připadá že se sní hodně pere než pustí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj, už jsem tu dlouho nebyl, tak přidám k Vašim zážitkům svoje. Krom klasiky parkování, front asistu si teď užívám plynule blikající pravé zadní vnitřní světlo. Nevim co to spouští, ale plynule se rozsvěcí a zhasíná, když jedu po tmě fajn věc na rozptýlení. No a o víkendu mě fakt naštvalo, že vyjedu a začnou pípat pásy, kouknu všichni připoutaní ale auto cinkalo dál. Řešení je nakonec celkem jednoduché, cca po 5 minutách dá pokoj, přestane řvát a jede se dál a nebo stačí vystoupit, zamknout auto, počkat až se všechno uspí a pak nastoupit a voala problem vyřešen..... V minulé práci jsem testoval prototypy a chovalo se to podobně, ale to kruci byly auta několik měsíců před zahájením výroby!!

 

 

Jinak otázka k automatickému vyhřívání volantu a sedaček - funguje Vám to? mě občas zapne volant a pak mi to co pár minut celou cestu  hrdě hlásí přes celý otáčkoměr, ale sedačky čistá nula. Nebo 0 stupňů je na ně ještě asi málo....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, Georgius napsal:

ahoj, už jsem tu dlouho nebyl, tak přidám k Vašim zážitkům svoje. Krom klasiky parkování, front asistu si teď užívám plynule blikající pravé zadní vnitřní světlo. Nevim co to spouští, ale plynule se rozsvěcí a zhasíná, když jedu po tmě fajn věc na rozptýlení. No a o víkendu mě fakt naštvalo, že vyjedu a začnou pípat pásy, kouknu všichni připoutaní ale auto cinkalo dál. Řešení je nakonec celkem jednoduché, cca po 5 minutách dá pokoj, přestane řvát a jede se dál a nebo stačí vystoupit, zamknout auto, počkat až se všechno uspí a pak nastoupit a voala problem vyřešen..... V minulé práci jsem testoval prototypy a chovalo se to podobně, ale to kruci byly auta několik měsíců před zahájením výroby!!

 

 

Jinak otázka k automatickému vyhřívání volantu a sedaček - funguje Vám to? mě občas zapne volant a pak mi to co pár minut celou cestu  hrdě hlásí přes celý otáčkoměr, ale sedačky čistá nula. Nebo 0 stupňů je na ně ještě asi málo....

 

No  jo, pravá zadní lampička, taky mi někdy blbne. Do toho dítě řve, že nechce, aby to blikalo a mně tečou nervy. Jsem povahy klidné, ale dostat do ruky osobu odpovědnou za toto pojízdné neštěstí, tak se asi neudržím.20.png?v=4Angry

Editováno: , autor: Gater
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 12. 2020 na 14:27, Andrews napsal:

Neproblikává vám někomu ukazatel teploty a paliva? Děje se mi to nepravidelně, ale včera to dělalo celou jizdu v cca 6-15sec intervalech. Hlavní display nebliká...

Jinak klasické problémy typu 1/10 nejdou parkovací senzory, parkovací brzda není dostupná, front asist pípá a něco zobrazuje jen když vozidlo předenou odbočuje doprava, permanentní chyba, že nemůže aktualizovat návody, při pokusu o check aktualizací zatuhne celý infotainment, myškoda hlásí zapnutá parkovací světla i když jsou vypnuté...

Jinak start OIV mi připadá jak start letadla s check listem :) Počkat až nabootuje display a potvrdit uživatele (ano pokračuje to i samo, ale trvá to), vypnutí line asist, vypnutí auto-stop, přepnutí režimu jízdy (nechápu, proč třeba tohle nemůže zůstat nastaveno) a pak většinou odblokovat parkovací brzdu, protože mi připadá že se sní hodně pere než pustí. 

To s tím blikáním teplota/palivo jsem pozoroval též, ale vypozoroval jsem, že se to dělo jen při aktivaci limit rychlosti. Po svolávačce to už nepozoruji, ale mám jí teprve týden, tak uvidíme. Jinak, výrobu mám 09/2020 a zatím mimo tohoto, a jednoho upozornění FA při odbočujícím autě v pravo jsem absolutně bez závad, info funguje v poho, dokonce i bezdrát Apple na první pokus.Jen mě po svolávačce zmizelo všechno z shopu a mám tam jen datové pakety. Model 1,5TSI, Style, navíc jen koule, side assist, a senzory v předu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Gater napsal:

 

No  jo, pravá zadní lampička, taky mi někdy blbne. Do toho dítě řve, že nechce, aby to blikalo a mně tečou nervy. Jsem povahy klidné, ale dostat do ruky osobu odpovědnou za toto pojízdné neštěstí, tak se asi neudržím.20.png?v=4Angry

 

tak v tom nejsem sám..

No já shodou okolností  s lidma co jsou za tohle zodpovědný (na několik úrovních) pár piv už i vypil, takže moji zpětnou vazbu už dostali :-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Georgius A co Ti na to řekli? Tlačili je termíny, nebo všehoschopní šéfové. Asi jsem žil v bludu, když jsem si naivně myslel, že Němec je perfekcionista a podle toho bude vypadat vývoj vozu, organizace výroby a taky výsledný výrobek. Holt již dávno neplatí dřívější legendy.

Editováno: , autor: DušanV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, dav1981 napsal:

To s tím blikáním teplota/palivo jsem pozoroval též, ale vypozoroval jsem, že se to dělo jen při aktivaci limit rychlosti. Po svolávačce to už nepozoruji, ale mám jí teprve týden, tak uvidíme. Jinak, výrobu mám 09/2020 a zatím mimo tohoto, a jednoho upozornění FA při odbočujícím autě v pravo jsem absolutně bez závad, info funguje v poho, dokonce i bezdrát Apple na první pokus.Jen mě po svolávačce zmizelo všechno z shopu a mám tam jen datové pakety. Model 1,5TSI, Style, navíc jen koule, side assist, a senzory v předu.

Mám  od 1. září MR21 panel Columbus a zatím celkem vše funguje, jen 2x pípal nezapnutá pás, po opětovném nastartování v pořádku. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Koupený "problém" Škoda Octavia IV - jeden velký problém

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...