Přejít na obsah

Koupený "problém" Škoda Octavia IV - jeden velký problém


vitasko

Doporučené příspěvky

@GaterJo to se mi přesně stalo minulý týden ve služební O4... všechny pásy zapnuté 2 vepředu a 3 vzadu, několikrát vyzkoušené vypnout zapnout všech pět... Pořád pípala že není zapnutý pás. Tak jsme to s kolegou vzdali a mysleli že pojedeme celou cestu (cca hodinu) s tím otravným pípáním, ale naštěstí to přestalo po chvíli. Jestli to přestalo po vypnutí auta na delší dobu nevím, protože další den s tím jel někdo jiný a nenapadlo se mě ho zeptat. 

Editováno: , autor: JirikHL
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Přehrán firmware na verzi 1896..a zatím klid. Jen vyskočí po nastartování na dvě sekundy závada parkovacího asistentu (asi to ti šmoulové na začátku preventivně resetí). Takže výsledek je, že po dvou letech a několika přehrání se auto začíná blížit použitelnosti. Je mi z toho k 🤮.

Editováno: , autor: Gater
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
On 5/16/2022 at 1:46 PM, Gater said:

Přehrán firmware na verzi 1896..a zatím klid. Jen vyskočí po nastartování na dvě sekundy závada parkovacího asistentu (asi to ti šmoulové na začátku preventivně resetí). Takže výsledek je, že po dvou letech a několika přehrání se auto začíná blížit použitelnosti. Je mi z toho k 🤮.

Dnes keď som šiel na nákup tak sa mi vôbec nechcelo zapnúť rádio, proste čierna obrazovka, a presne toto mi vypísalo vo virtuálnom kokpite, a ešte aj niečo s brzdou. Autom som šiel do obchodu kde stálo nejakých 20 minút, stále čierna obrazovka pri štarte až potom keď som skúšal reštart tak konečne naskočilo. Nové auto cca. 3 týždne ho máme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 6/21/2022 at 12:02 AM, OpelInsi said:

aká verzia SW ???

Neviem z hlavy, pozriem zajtra ak si spomeniem...

 

Každopádne zajtra je to presne mesiac čo sme auto kúpili a dnes si pre mňa pripravilo prekvapenie (asi na "výročie"(výmesačie? :D). Bol som zaviesť priateľku na stanicu, vystúpim z auta, zamknem kľúčom, deaktivujem rukou na kľučke KESSY, odprevadím frajerku a keď sa vrátim k autu a odomykám diaľkovým nič sa nedeje... skúšam skúšam a stále nič. Long story short auto vôbec nereagovalo ani na jeden kľúč, ani po mechanickom otvorení dverí sa motor ani elektrika nezapla, ALE rádio fungovalo, normálne hrala hudba a asi by aj carplay fungoval, aj keď na dverách blikali alarmy, že je auto zamknuté, nebola pustená elektrika a späťáky boli zavreté ako pri zamknutom aute a v telefóne v appke to písalo, že auto je odomknuté (aj po refreshy appky). Nakoniec to teda asistencia zo škody vyriešila tým, že sme odpojili asi na 10 minút baterku a po zapojení začal húkať alarm a všetko už išlo v pohode. V pondelok to idem objednať do servisu nech sa na to pozrú, chvalabohu, že sa mi to stalo doma v meste a nikam som sa neponáhľal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkné výročí. Uvidíš jestli něco v servisu najdou. 

Zaujala mě ale jedná věc, co znamená 

před 9 hodinami, Tindalos napsal:

deaktivujem rukou na kľučke KESSY,

To jde nějak vypnout? 

 

Edit: OK už jsem našel že to takto jde. Tak se zeptám na něco jiného 😁, k čemu se to dá použít? V jaké situaci? Moc si neumím představit kdy bych to využíl. 

Editováno: , autor: JirikHL
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 6/25/2022 at 7:24 AM, JirikHL said:

Pěkné výročí. Uvidíš jestli něco v servisu najdou. 

Zaujala mě ale jedná věc, co znamená 

To jde nějak vypnout? 

 

Edit: OK už jsem našel že to takto jde. Tak se zeptám na něco jiného 😁, k čemu se to dá použít? V jaké situaci? Moc si neumím představit kdy bych to využíl. 

Zamkneš kľúčom a potom do 5 sekúnd priložíš ruku ku kľučke a následne sa auto dá odomknúť iba diaľkovým. A využívam to k lepšiemu pocitu, lebo som videl pár videí ako týpci došli s anténou a pomocou nej a KESSY si odomkli BMWcka a podobne autá v strede noci a odišli s nimi rovno z pred baráku. Každopádne som KESSY už deaktivoval aj v infotainmente, netreba mi to mať zapnuté keďže to skoro vždy aj deaktivujem keď niekam idem tak ako som písal vyššie a myslím si, že tým aj eliminuješ ďalšiu vec čo sa môže posrať.

 

Edit: A popravde by tomto zážitku by som radšej mal aj klasické štartovanie cez kľúč, než tlačidlo (a keď zoberiem do uváhy aj to, čo mi povedal ten týpek čo to prišiel riešiť tak asi definitívne :D)

Editováno: , autor: Tindalos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Tindalos napsal:

lebo som videl pár videí ako týpci došli s anténou a pomocou nej a KESSY si odomkli BMWcka a podobne autá v strede noci a odišli s nimi rovno z pred baráku.

To už by u OIV a dalších modelů po modelové péči nemělo být možné, Škoda začala používat klíče které se po nějaké době klidu odpojují (tedy když klíč leží nebo je někde pověšen, přestane vysílat signál a aktivuje se až se s klíčem opět pohne).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 6/26/2022 at 7:03 PM, Martab said:

To už by u OIV a dalších modelů po modelové péči nemělo být možné, Škoda začala používat klíče které se po nějaké době klidu odpojují (tedy když klíč leží nebo je někde pověšen, přestane vysílat signál a aktivuje se až se s klíčem opět pohne).

A myslíš, že je to bezpečné používať aj keď ideš autom niekde do mesta a necháš ho na verejnom parkovisku alebo keď ides do obchodu/obchodného domu atď. ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 6/29/2022 at 10:33 AM, virtual said:

Tak si pořiď stíněnou kapsičku na klíč...

dsc_2113-226491-1000-1000-0-1.jpg

Pokiaľ tomu správne rozumiem tak musíš kľúč vybrat z kapsičky aby fungoval, čiže ak to takto funguje tak veľmi nerozumiem pointe vôbec používať KESSY, keďže ten kľúč budem musieť vždy aj tak vytiahnuť a nielen z vrecka ale aj z kapsy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
On 6/24/2022 at 10:23 PM, Tindalos said:

Neviem z hlavy, pozriem zajtra ak si spomeniem...

 

Každopádne zajtra je to presne mesiac čo sme auto kúpili a dnes si pre mňa pripravilo prekvapenie (asi na "výročie"(výmesačie? :D). Bol som zaviesť priateľku na stanicu, vystúpim z auta, zamknem kľúčom, deaktivujem rukou na kľučke KESSY, odprevadím frajerku a keď sa vrátim k autu a odomykám diaľkovým nič sa nedeje... skúšam skúšam a stále nič. Long story short auto vôbec nereagovalo ani na jeden kľúč, ani po mechanickom otvorení dverí sa motor ani elektrika nezapla, ALE rádio fungovalo, normálne hrala hudba a asi by aj carplay fungoval, aj keď na dverách blikali alarmy, že je auto zamknuté, nebola pustená elektrika a späťáky boli zavreté ako pri zamknutom aute a v telefóne v appke to písalo, že auto je odomknuté (aj po refreshy appky). Nakoniec to teda asistencia zo škody vyriešila tým, že sme odpojili asi na 10 minút baterku a po zapojení začal húkať alarm a všetko už išlo v pohode. V pondelok to idem objednať do servisu nech sa na to pozrú, chvalabohu, že sa mi to stalo doma v meste a nikam som sa neponáhľal.

Takže minulý týždeň sa mi to stalo znova s tým, že tentoraz aj pískal alarm a mal som aktivované KESSY, auto bolo od stredy až do tohto piatka, čiže 9 dní, v servise a opäť nenašli žiadnu chybu, riešili to aj s importérom a garančným technikom a nikto nevie čo s tým... auto mi odovzdali také aké som ho tam dal, takže len čakám kedy sa to stane znova. 

 

Edit: prosím ak niekto riešil niečo podobné a vyriešili to dajte vedieť.

Editováno: , autor: Tindalos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

On 7/30/2022 at 6:44 PM, atlan said:

3x rovnaka zavada, pravnik a vratit auto. 

Volal som s vedúcim predaja, od ktorého sme to kupovali a spomenul som, že asi ostáva to auto len vrátiť a povedal, že “nevie, či také niečo je právne možné”. Tento týždeň to ma riešiť s nejakým vedúcim importu, či s kým, že čo s tým ale ako znechutený som z toho neskutočne a vôbec netuším co s tým bude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 29. 6. 2022 na 10:14, Tindalos napsal:

 

 

V 26. 6. 2022 na 19:03, Martab napsal:

To už by u OIV a dalších modelů po modelové péči nemělo být možné, Škoda začala používat klíče které se po nějaké době klidu odpojují (tedy když klíč leží nebo je někde pověšen, přestane vysílat signál a aktivuje se až se s klíčem opět pohne).

 

Abychom to uvedli na pravou míru. Stupeň ochrany ma Octavia naštěstí tu nejlepší jakou v současné době může keyless mít, technologii UWB. Tedy ne pouze odpojení baterie při chvíli bez pohybu.

 

Viz např. článek zde:

 

https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/auto/adac-zabezpeceni-bezklicoveho-odemykani-neni-vyresene-v-test/r~b7aa3790961f11ecbdb0ac1f6b220ee8/

 

nebo chcete-li přímo zdroj testu ADAC:

 

https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/ausstattung-technik-zubehoer/assistenzsysteme/keyless/

 

https://assets.adac.de/image/upload/v1645525388/ADAC-eV/KOR/Text/PDF/Keyless_Liste_500_Autos_rjqzty.pdf

 

Editováno: , autor: filda88
  • Díky 1
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

O4 posledný SW, vyrobená 06/22 - to je tá čo sa sama zamkla aj s kľúčmi vo vnútri auta. Po naštartovaní húka alarm. Auto niekoľkokrát znovu naštartované, vypnutý motor, zamknuté, odomknuté, jazda asi 10 min, alarm neustále huláká.

Telefon do škodovky - je vraj potrebné odpojiť baterku. Otázka, čím, keď vo výbave auta nie je žiaden kľúč? Odpoveď neurčitá - skúste si to vyriešiť.

Polovica dediny sa už prišla pozrieť čo za pitomca sa to vozí v aute s hulákajúcim alarmom.

Po ca pol hodine auto odvezené za dedinu do kukuričného poľa a ponechané s húkaním napospas divým sviniam a jeleňom.

Ca po troch hodinách kontrola, divé svine a jelene ušli do lesa, auto už nehuláká.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 8. 2022 na 21:16, OpelInsi napsal:

O4 posledný SW, vyrobená 06/22 - to je tá čo sa sama zamkla aj s kľúčmi vo vnútri auta. Po naštartovaní húka alarm. Auto niekoľkokrát znovu naštartované, vypnutý motor, zamknuté, odomknuté, jazda asi 10 min, alarm neustále huláká.

Telefon do škodovky - je vraj potrebné odpojiť baterku. Otázka, čím, keď vo výbave auta nie je žiaden kľúč? Odpoveď neurčitá - skúste si to vyriešiť.

Polovica dediny sa už prišla pozrieť čo za pitomca sa to vozí v aute s hulákajúcim alarmom.

Po ca pol hodine auto odvezené za dedinu do kukuričného poľa a ponechané s húkaním napospas divým sviniam a jeleňom.

Ca po troch hodinách kontrola, divé svine a jelene ušli do lesa, auto už nehuláká.

Když ho tam necháš, sroste s přírodou a zase v říjnu ho jen uslyšíš houkat. To budou námluvy :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...