Přejít na obsah

Výdechy klimatizace


Bubaq

Doporučené příspěvky

Může mi někdo vysvětlit, proč pravý výdech u řidiče při otevírání fouká nejdříve na spolujezdce? A levý výdech u spolujezdce nejdříve na řidiče, takže když spolujezdec ho jen trochu otevře, vzduch jde na ruku řidiče na řadící páce? To asi soudruzi udělali někde chybu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

16 hours ago, Lasse said:

@NemesiSK

Plně s tebou souhlasím. Ještě jsem nenašel nastavení, aby mi teď v létě bylo v autě příjemně. Buď je mi zima a nebo teplo. 😒

 

Mám presne ten istý problém, odkedy je teplo, neviem si nastaviť teplotu a smer tak, aby mi bolo príjemne.

Predtým som mal P308 T9 a tam som mal celoročne 21° a nešahal som na to, nikdy nebolo treba.

Tu je to o nervy, že sa tá blbá klíma nedá nastaviť tak, aby to nebolo nepríjemné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi tu budu jediný, ale já s umístěním výdechů problém nemám. Pozici jsem si našel, která mi vyhovuje - oba otočené zcela nahoru a páčky zcela na doraz na zapnuto. U spolujezdce když jedu sám, tak také na max zapnuto a pokud vedle jede dcera v sedačce, tak vypnuto.

  • Líbí se mi 2
  • Pozitivní 3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@jenycek Mám druhou O4, první byla manuál, teď DSG. Ani u jedné mě výdechy absolutně neobtěžovaly, takže jediný určitě nebudeš.

 

 

Já to beru tak, že každý mámě jiné představy, nároky, způsoby využívání vozu, že prostě každému vyhovuje a vadí na O4 něco jiného (asi jako u každého jiného auta, ale mudrovat na O4 je teď in). Každopádně zrovna výdechy jsou pro mě pochopitelné, že někomu vadí. Na rozdíl třeba od toho, když někdo kritizuje, že nemá fyzické kolečko na ovládání hlasitosti na infotainmentu. Nebo, že příjem hovoru je na pravé straně obrazovky, a típnutí hovoru "nelogicky" na levé straně. Přitom obě věci jdou rychleji, pohodlněji a bezpečněji obsloužit na volantu...To už jsou zbytečné výtky typu "kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde" Ale to už je OT. 

 

 

Editováno: , autor: Rapid1.0
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@jenycek  @Rapid1.0

To je jedině dobře, že vám výdechy nevadí a upřímně vám to v dobrém závidím.

Já jsem si jejich nastavení jakž takž vychytal pro situaci, kdy jsem v autě sám nebo kdy vezu dceru v dětské sedačce vzadu. Komfortu, který ale byl v OIII se to ani tak nevyrovná. Když jsou ale vepředu dva dospělí, tak to je bohužel problém. Zásadní fail jsou ty nízko umístěné středové výdechy. V OIII se daly nastavit tak, aby foukaly oba doprostřed mezi přední sedačky a snížit intenzitu ofuku kolečkem. Zde při nastavení mezi sedačky studený vzduch fouká přímo na ruce a proud vzduchu se ztlumit nedá. 

 

Fyzické kolečko ovládání hlasitosti v OIV je (na volantu) a o umístění tlačítka příjmu hovoru na hlavním displeji jsem sám napsal, že je to drobnost... Ono "kdo chce psa bít...." je tedy jen přání otcem myšlenky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

13 hours ago, jenycek said:

Asi tu budu jediný, ale já s umístěním výdechů problém nemám. Pozici jsem si našel, která mi vyhovuje - oba otočené zcela nahoru a páčky zcela na doraz na zapnuto.

 

Ja to tak väčšinou mám, no keď sedíš v aute dlhšie a ide večer a vonku je chladnejšie, si viac citlivý na chlad a večer mi to už vadilo. Chcel som ich teda zavrieť, ale je to tak nekvalitne urobené, že to prefukuje aj zatvorené a to je nepríjemné.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 27. 6. 2023 na 7:50, jenycek napsal:

Asi tu budu jediný, ale já s umístěním výdechů problém nemám. Pozici jsem si našel, která mi vyhovuje - oba otočené zcela nahoru a páčky zcela na doraz na zapnuto. U spolujezdce když jedu sám, tak také na max zapnuto a pokud vedle jede dcera v sedačce, tak vypnuto.

 

Nejsi jedinej. Ja kdykoliv jedu v kolegove 4ce tak vydechy jsou presne to, co ocenuju nejvic. 3ka je ma pro me vysoko. Ja mam rad, kdyz mi fouka "do trencli" nevim jak to napsat jinak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Dnes večer som pár hodín jazdil po meste a začalo sa mi mlžiť predné sklo od výduchov klímy.

Ani ofuk čelného skla na max to nedokázal vysušiť a keď som klímu vypol, tak sa to zamlžilo ešte viac.

Bolo to zamlžené 3 hodiny, vyschlo to až po jazde mimo mesta.

Teplota vonku okolo 27, postupne klesala, teplota v aute nastavená na 23, klíma na auto.

 

V čom je problém?

 

Prvá fotka ešte za dňa, druhá už v noci, okno stále zarosené.

2023-08-22 19.19.40.jpg

2023-08-22 20.24.45.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@NemesiSK Proč se ti to zamlžilo poprvé netuším, ale to, že při vypnutí klimy se to zamlžilo ještě více, je klasický projev klimatizace. Ta z podstaty fungování vzduch mírně odvlhčuje a jakmile ji vypneš, vypustí vlhkost zpět do auta a ta pak zkondenzuje na nejchladnějším místě - tam kde předtím foukal studený vzduch. 

 

Proč se ti to zamlžilo poprvé? Nezměnilo se rapidně počasí? Nevjel si do tunelu? Nevypíná se klima sama v režimu Auto? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

13 hours ago, Rapid1.0 said:

@NemesiSK Proč se ti to zamlžilo poprvé netuším, ale to, že při vypnutí klimy se to zamlžilo ještě více, je klasický projev klimatizace. Ta z podstaty fungování vzduch mírně odvlhčuje a jakmile ji vypneš, vypustí vlhkost zpět do auta a ta pak zkondenzuje na nejchladnějším místě - tam kde předtím foukal studený vzduch. 

 

Proč se ti to zamlžilo poprvé? Nezměnilo se rapidně počasí? Nevjel si do tunelu? Nevypíná se klima sama v režimu Auto? 

 

To netuším tiež, prečo sa to zamlžilo pri zapnutej klíme. Nevošiel som do tunelu, nezmenilo sa počasie, bolo to jazdenie po meste.

Klíma v auto sa myslím nevypína, nikdy som si to nevšimol.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj, mám jiný dotaz ohledně výdechů. Už potřetí se mi stalo, že se mi vycvakla ovládací páčka středového výdechu, takže ať s ní hýbu jak chci, větrák zůstává zavřený. Nedaří se mi nikde dohledat návod, jak to řešit (v minulosti jsem měl vždy plánovanou návštěvu servisu, kde to vyřešili za mě, ale jen kvůli tomu se mi tam nechce), nemáte někoho podobnou zkušenost, případně návod? Metodou pokus/omyl se mi to úplně zkoušet nechce, jelikož bych to nerad celé vylomil. Díky za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...