Přejít na obsah

1.6 tdi CLHA cvaká/klepe po zahřátí


Radek1234

Doporučené příspěvky

Dobrý den, 

 

Obracím se zde na fóru s prosbou ohledně klepání motoru na mé octavii 1.6 tdi 77 kw CLHA, první registrace 12/2014, modelový rok 2015

Předem se omlouvám pokud zde již podobné vlákno existuje, nikde jsem jej ale nedohledal. 

 

Po zahřátí motoru se při volnoběhu ozývá pravidelné cvakání od motoru. Dokud je motor studený nelze slyšet, pouze "standardní vrčení".

Jakmile zvýším otáčky na volnoběhu cca nad 1200 ot/min opět nelze nic slyšet.

Zde je odkaz co jsem dneska "natočil" https://www.youtube.com/watch?v=yKmZSUjD76k

 

Auto má najeto 172.000 Km, doposud servisováno v autorizovaném servisu, rozvody jsou měněny někde kolem 160tis také v origo servisu. 

Měsíc zpátky se měnil, EGR, chladič spalin i DPF ve škodovce.  (kolega s ním jezdil pár měsíců pouze krátké tratě, nedostatečné regenerace)

Průměrná spotřeba 4.9 litru

 

Předem moc díky za reakce, auto jsem odkoupil od firmy a chtěl bych se o něj pečlivě starat :) Stočený tachometr tedy nebude, znám jej od prvního dne kilometru u nás na fírmě.

Jezdím převážně dlouhé trasy a do práce to mám přes 25km takže snad tím motor netrpí. 

Má smysl třeba dekarbonizace, nebo nějaká aditiva ? Ještě jednou předem díky za info pokud vás něco napadne :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
před 3 hodinami, vecersi napsal:

Podařilo se nějak vyřešit???

Ano, dle vyjádření servisních techniků škoda auto je to standardní zvuk common rail čerpadla, netřeba řešit. Každé auto má mírně odlišné, stále v normě.

Po 35 tis KM později beze změny, žádný problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...