Přejít na obsah

Únik kapaliny AdBlue


Bou

Doporučené příspěvky

V 27. 1. 2021 na 14:34, OnMiT312 napsal:

3Q0 131 983 je zadni cast vedeni od cerpadla po spojeni v oblasti zadni napravy. 3Q0 131 984 je pak vedeni od zadni napravy po vstrikovac. Pozna se to tak, ze zadni cast vedeni (xx3) ma konektor pro napajeni vyhrivani na obou koncich. Predni cast vedeni (xx4) ma napajeci konektor pouze na jedne strane.

 

Takze pokud to tece u vstrikovace je potreba predni cast vedeni 3Q0 131 984 a nebo jak jsem psal vyse, zkusit vymenit O-krouzky v pripojovaci L koncovce (pokud tedy neni prasklina v te koncovke samotne).

 

P.S. Mas verzi s vyhrivanim i te L kocovky (cerny plast prekryva i tu L koncovku), nebo vyhrivani konci pred tou L koncovkou (cerna kostka konci a z ni vystupuje svetly L kus) ?

Já tam vidím jen jeden těsnící kroužek (modry), mám vyhřívanou pouze hadičku, ale nevím rozměr toho kroužku.

Nema někdo odkaz na těsnící kroužek, nechce se mi dávat 5000 za kabel a další za práci když je to taková blbost za pár korun.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

zdravim pritelia,rovnako aj ja som mal problem s unikom na kolienku.mozno to pride niekomu fušerske  ci gyčove ale niekto trosku technicky zdatny to opravi pomocou  par centovych pneumatickych spojok.Ja za pomoci sikovnych ruk mojho priatela som spravil uz spravil cca 15000km a vsetko funguje ako ma bez ziadneho uniku.na konci sme tu spojku vratili do ciernej plastovej kocky kde je kolienko a dva spajkovane droty ohrevu hadice

1681915937954.jpg

1681915937977.jpg

Screenshot_2023-04-19-16-55-11-126_com.whatsapp.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
V 29. 11. 2020 na 23:12, dusan,sindler napsal:

mne sa stalo presne to iste. vymenil som vstrekovač na adblue a robi to stale. objednal som privodnu hadicu ,original skoda podla vin kodu ,samozrejme ze nepasovala. navyse pristup..... katastrofa. hadica vedie cez ,,šasy,, takze vymena skoro nemožná. vytesnil som hadicu tmelom zvnutra a trosku to pomohlo ale i tak vytláča adblue von. a bojim sa  ze pri vymene  hadice za novu to bude robit  i tak  :-(

Ahoj prestolo to nakoniec? Po výmene hadice do vstreku unik prestal? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Dobrý den, obávám se, že můj problém bude hlubší. Mám SuperbIII 2016 4x4 manuální převodovka a také mi uniká močovina viz obrázek. Kamarád mechatronik mi vyměnil trysku močoviny, protože prý měla vůli otočení 90-180st., nicméně močovina uniká dál. Dle vaší disikuze by samotný únik mohla vyřešit výměna hadice za cca 5T Kč, nicméně on je skeptický. Na rozdíl od vás ostatních to totiž u mě minulé léto došlo daleko dál. Tím, že zřejmě správně močovina netekla do regenrace, přeplnil se a vyhořel mi DPH filtr. Toto se opravilo, ale až po tom se právě ukázala zaschlá počovina. Kamarád tvrdí, že nyní močovina uniká přes hadičku jen minimálně, ale auto by mělo normálně regenerovat, což se ale bohužel neděje. Na diagnostice při odpojené hadičce mu to ale prý ukazovalo normální tlaky, jako kdyby močovina správně proudila tryskou do DPF filtru a tam správně spalovala uhlíkové spaliny a regenerovala, ale když se s autem rozjedu cca 300km, při vyšším provětrání turba do kopce náhled začne blikat spirálka a auto jde do nouzového režimu. Současně se vidět unikající močovina na hadici. Kamarád by ale očekával, že ano, močovina trochu uchází, ale zbytek by měl jít do trysky a regenerovat, ale reálná regenerace je nula a hrozí opětovné ucpání DPH filtru a jeho vyhoření. Nemáte, prosím, někdo s tímto zkušenost a nemáte nějakou radu?Díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Dobrý den, tryska močoviny vyměněna, hadička k trysce je vyměněna, auto prý jezdí dobře, ale zbývá asi poslední. Nádržka na močovinu posílá info na displej, že močovina chybí, že například po ujetí 1.000 km nepůjde nastartovat, ovšem při dotankování se do nádrže vejde jen 5l močoviny, víc ne, čili fakticky nádrž prázdná není, ale dle odhadů kamaráda špatný plovák posílá počítači chybné info, že nádrž je prázdná. Dle kamaráda ale nelze měnit jen plovák, protože se to zkrátka prodává celé i s nádržkou na ad blue. Sehnal jsem na polském webu nádržku č. 3Q0131877F za cca 9,5T Kč, což je celkem levně vzhledem k tomu, že běžně stojí 23,5T Kč na českých webech. Problém je ale v tom, že pokud například na "škoda-díly" zadám svůj VIN (mám superb 3, 110kW, r.v.2016 kombi, 4x4 manuál), tak mi ukáže jako možné varianty 3Q0131877C,E nebo G právě za 23,5T Kč. Volal jsem tam a jejich mladý pracovník mi sdělil, že varianta F je pro Superb3 ročník 2020-21, ale že netvrdí, že by nefungoval i pro můj ročník 2016. Kamarád autotronik ale připouští, že i když nádrže na obrázku vypadají naprosto identicky, může tam být rozdíl v elektronice. Napadlo mě koupit onu levnější verzi F, ale mám za to, že pokud ji kamarád zapojí a naleje do ní močovinu, už ji nebudu moci v obchodě vrátit, pokud by nepracovala v mém autě správně. Nedokážete, prosím někdo toto potvrdit či vyvrátit?

https://allegro.cz/nabidka/aso-nadrz-adblue-skoda-superb-3v-3q0131877f-13076905540?utm_source=coma_email&utm_medium=28ff2cd4b103db45f64ead9cf1607e466ac6a229&snapshot=MjAyMy0wOC0yOVQxNTozMzowMi4xMjMwMjM3MDdaO2J1eWVyO2VhNTAwOTA2ZTkyMjUxOTY0Y2NjNTYzN2EyOWU5MTU5YWIzMjViNDk2MGZiYjZiZTRmOTAyMjA3NmIwNjUwZTk%3D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, na kolik tomu ten tvůj kamarád rozumí, ale dle mých informací žádný plovák v nádrži ADBlue není, nachází se tam ultrazvukové senzory, které budou v lepším případě špatně nakalibrované, případně vadné a poté nezbývá nic jiného něž výměna komplet celé nádrže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud tam bylo cvrndano po par litrech tak to cidlo je rozhozene... Jak pisou kluci vyse, vypustit, zkalibrovat na 0 a znova doplnit... Zadny plovak tam fakt neni, to je tak kdyz clovek vse sveri "kamaradum co tomu rozumi" a ve vysledku je to kolikrat stoji vic nez autorizak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

To chio11:

 

Ahoj vedel by si povedať aký priemer ma ta hadicka aby som vedel aku spojku mam kúpiť? Alebo odkaz odkiaľ sa to dá kúpiť lebo u nás to nikde nemajú...a na spoj s hadickou si použil aj lepidlo alebo len tak nasunul? Ďakujem. 

 

V 19. 4. 2023 na 17:04, chio11 napsal:

zdravim pritelia,rovnako aj ja som mal problem s unikom na kolienku.mozno to pride niekomu fušerske  ci gyčove ale niekto trosku technicky zdatny to opravi pomocou  par centovych pneumatickych spojok.Ja za pomoci sikovnych ruk mojho priatela som spravil uz spravil cca 15000km a vsetko funguje ako ma bez ziadneho uniku.na konci sme tu spojku vratili do ciernej plastovej kocky kde je kolienko a dva spajkovane droty ohrevu hadice

1681915937954.jpg

1681915937977.jpg

Screenshot_2023-04-19-16-55-11-126_com.whatsapp.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Osobně bych to opravil jako @chio11 pomocí pneumatických spojek (viz post výše). Za mne akceptovatelné trvalé řešení za pár korun. Protože nevěřím že nové vedení za pár let nedopadne stejně jako to staré. 

Důležité je nepoškodit vyhřívací kabel a pokud možno zaizolovat konec vedení proti zamrznutí. 

P.S. jak jsem rád že jsem hledal SIII bez AdBlue

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@marekzerzan len dve tie pneumaticke kolienka nic viac a trosku zaistili bindrom,v predoslej konverzacii su aj fotky co som posielal.od tej doby dom spravil 30 tisic km a ziadny unik.kamarat to silovo natlacil na tu  ciernu hadicku,unik bolv tom bielom kolienku co sa odstranilo.ak by cokolvek napis spravu,ale myslim ze hociktory trosku zdatny clovek to spravi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V 31. 1. 2024 na 9:40, chio11 napsal:

@marekzerzan len dve tie pneumaticke kolienka nic viac a trosku zaistili bindrom,v predoslej konverzacii su aj fotky co som posielal.od tej doby dom spravil 30 tisic km a ziadny unik.kamarat to silovo natlacil na tu  ciernu hadicku,unik bolv tom bielom kolienku co sa odstranilo.ak by cokolvek napis spravu,ale myslim ze hociktory trosku zdatny clovek to spravi.

Mohl bys mi prosim napsat velikost spojek? Dekuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...