Přejít na obsah

Úprava dovírání zadních dveří


SkodaScala

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

 

je prosím možné poladit dovírání zadních dveří? Koupil jsem na zadní ochranou lištu a bohužel jsem jí blbě nalepil a zadní dveře mi trochu o lištu dřou. Mám buď možnost lištu ztrhnout - trochu jsem to zkoušel, ale moc to nejde, je na to nějaký trik? (-: Jak je případně možné upravit dovírání zadních dveří?

 

Děkuji :)

S.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@SkodaScala Myslis kufrove dvere? Ak hej, pozri vlakno vasa scala a kolega Michal T. ma vo vlakne fotky, ako nastavit dovieranie zadnych dveri. Upozornujem ale na jednu vec. Ak budes manipulovat zadnymi dverami a mas plastovy spojler hore, ie ten celoplech, co ma ambition., tak moze dojst k zateceniu nasledne do 3.brzdoveho svetla. Ale to ak by si manipuloval i uchytavacimi skrutkami, resp. nejak viac lomcoval zadnymi dverami. Ale v prvom rade si pozri, ze ci mas tie dvere dobre osadene. Ak hej, isto by som ich nebabral.

Editováno: , autor: csabac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, csabac napsal:

@SkodaScala Myslis kufrove dvere? Ak hej, pozri vlakno vasa scala a kolega Michal T. ma vo vlakne fotky, ako nastavit dovieranie zadnych dveri. Upozornujem ale na jednu vec. Ak budes manipulovat zadnymi dverami a mas plastovy spojler hore, ie ten celoplech, co ma ambition., tak moze dojst k zateceniu nasledne do 3.brzdoveho svetla. Ale to ak by si manipuloval i uchytavacimi skrutkami, resp. nejak viac lomcoval zadnymi dverami.

 

Aha, díky za informaci. Vypadá to, že se na to spíš vykašlu a zkusím tu lištu fénem sundat... :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@SkodaScala tak ale otazka je ta, ze ta folia ak je original, tak by tam mala sediet a mal by tam byt dostatocny priestor pre nu. Tak niekde bude chyba. Ci to krive lepenie alebo klesnute dvere. Pozri si liniu svetiel, lebo mne klesli dvere az tak, ze mi vyrili ciaru do naraznika vlavom rohu. a to bolo od vyroby nedotiahnute poriadne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, csabac napsal:

@SkodaScala tak ale otazka je ta, ze ta folia ak je original, tak by tam mala sediet a mal by tam byt dostatocny priestor pre nu. Tak niekde bude chyba. Ci to krive lepenie alebo klesnute dvere. Pozri si liniu svetiel, lebo mne klesli dvere az tak, ze mi vyrili ciaru do naraznika vlavom rohu. a to bolo od vyroby nedotiahnute poriadne

 

Ano, lištu jsem kupoval na Škoda shop, ale spíš jsem levej a nalepil jsem jí asi blbě, i když se mi to zdá rovné. :-) Zkusím tu lištu sundat a trochu ji posunout k vnějšímu okraji, snad to pomůže. Když jsem jel, tak ty dveře trochu vrzaly o lištu a mě to rozčilovalo... :-) Včera jsem byl v AutoStrž (servis) a tam mi nějak trochu nadzvedli zadní dveře... sice to teď není tak hrozný, ale zase když ty dveře otevírám, tak to zní, jako bych někomu zlomil kost - ve smyslu, že je slyšet, jak tam do sebe zapadá ten zámek a háček, tak že to je na fest. Tak jsem myslel, že bych lištu prostě posunul a zadní dveře dal do původního stavu. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lištu sundat a nalepit znovu. Do dveří bych se nehrabal..., sám píšeš, že se ti zdají po zásahu rozhozené.

I kdybys lištu zničil, tak tě nová vyjde levněji než jezdit do servisu na seřízení zadních vrat.

Já ji mám nalepenou prakticky zároveň s hranou nárazníku a žádné drhnutí dveří nehrozí. Nehledě na to, že takhle tu hranu nejlíp ochranis...

IMG_20191111_115156.jpg.47a6b4228ae864d8957e41e1d016fd66.jpg

Editováno: , autor: Tomíno S.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Tomíno S. napsal:

Lištu sundat a nalepit znovu. Do dveří bych se nehrabal..., sám píšeš, že se ti zdají po zásahu rozhozené.

I kdybys lištu zničil, tak tě nová vyjde levněji než jezdit do servisu na seřízení zadních vrat.

Já ji mám nalepenou prakticky zároveň s hranou nárazníku a žádné drhnutí dveří nehrozí. Nehledě na to, že takhle tu hranu nejlíp ochranis...

IMG_20191111_115156.jpg.47a6b4228ae864d8957e41e1d016fd66.jpg

 

Máš pravdu, sundám to pomocí fénu, znova nalepim a sjedu do servisu, ať mi ty dveře dají do původního stavu... Vydává to fakt divný zvuk... Jen doufám, že při sundávání nějak nepodělám lak...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, SkodaScala napsal:

 

Máš pravdu, sundám to pomocí fénu, znova nalepim a sjedu do servisu, ať mi ty dveře dají do původního stavu... Vydává to fakt divný zvuk... Jen doufám, že při sundávání nějak nepodělám lak...

Vidis,pisal som ti,ze s nastavenim nic nerob.Zabudni ale aj na to,ze listu znova nalepis.Davaj ju dole opatrne a hlavne este teraz,kym je teplo.Ked sa ochladi a nemam vyhriavanu garaz,v chlade hrozi poskodenie laku.Ta lista,ked sa aktivuje to lepidlo,drzi neskutocne.Pri demontazi ju pravdepodobne poskodis,zmeni tvar a ak aj nie,nedas odtal dole tu pasku tak,aby si tam mohol dat novu a spravne to nalepit.

Daj si nastavit naspat dvere/snad to dokazu/,odlep tu listu,kup si novu a podla navodu ju pekne nalep.

Editováno: , autor: Patrik1971
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

V zime všeobecne chodia piesty horšie. tuhšie mazivo, stiahnuté materiály, väčší odpor. Od novoty to pozorujem. Proste piesty sú poddimenzované a auto navrhli len na teplejšie obdobie.

Ak ťa to sere, doma si ich vieš jednoducho vymeniť aj za o čosi silnejšie. Treba to ale zvoliť vhodne, aby si potom v lete nedostal po hube od dverí.

Editováno: , autor: csabac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No takto jeden kolega si vymenil za silnejšie vzpery na inom aute a v lete po pár otvorení mu tie vzpery odtrhli jedn pánt z kasne... a mohol dať zvárať... Ten kufor sa otvorí, len treba chvíľu počkať, Ale kto nemá čas...

Editováno: , autor: touareg3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Silnejšie ako silnejšie. Stačí dať o 50N viac a bude to v pohode fungovať. Ak má staré auto a tie N pridá štýlom čím viac tým lepšie, tak to asi ok nebude. Treba aj zvážiť čo tam dať.

Tiež som dával na astre o 50n silnejšie, keď som ich menil časom a nič neodtrhli a dodnes fachčia v pohode.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...