Jump to content

Chybný spínač kapoty - kontrolka oleje


Recommended Posts

Zdravím,

včera se mi rozsvítila žlutá olejnička - dolil jsem litr a dle měrky vše OK, akorát i po dolití to pořád svítí když nastartuju, zjistil jsem podle maxidotu, že mám špatný spínač kapoty a neukazuje se mi tím pádem otevřená kapota. Zkusím se nějak pošťourat v mikrospínači, ale spíš mě štve ta kontrolka oleje po zapnutí zapalování, než ten vadný spínač kapoty.

Mám tedy dotaz, zda se to dá vyřešit i nějak jinak, aby mi ta kontrolka po tom zapnutí zapalování nesvítila? A svítila by případně až tehdy, když by byla zase nízká hladina oleje? Může pomoct třeba odpojit a zapojit baterii?

Díky za všechny rady.

Link to post
Share on other sites

Nepomoze ta baterka.Jediny spravny postup je ked sa rosvieti zlta kontrolka podrzat mikrospinac v otvirenej polohe doliat olej zase podrzat mikrospinac v zavretej polohe. RJ musi vidiet ze kapota bola otvorena snimac ma hladinnu vyssiu a tak kapota zavreta.

Link to post
Share on other sites

Takže bych musel za každou cenu dolívat olej jo? Obyčejné podržení v otevřené a následně v uzavřené poloze by nestačilo? :/

Protože čidlo snímače hladiny oleje funguje normálně, jde opravdu jen o tu kapotu.

Edited by Expl1cit
Doslov
Link to post
Share on other sites

No příští sobotu mám domluvený olejový servis, tudíž teď to popřežívat a po těch 100km to vždycky podržet a potom při výměně celého oleje zase podržet mikrospínač a budu mít tím pádem klid až do doby, kdy zase klesne hladina oleje pod určitou hladinu?

Díky.

Link to post
Share on other sites

Tak jsem se s tím večer zkusil pohrát a zjistil jsem, že pokud zámek kapoty otevřu přes šroubovák ručně (prostě šroubovákem povolím západku) tak mi to ukazuje normálně otevřenou kapotu. Neznamená to tedy spíš to, že spínač je v pohodě, ale problém bude se zámkem kapoty? Že by třeba zámek špatně doléhal na ten mikrospínač? Díky.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...