Přejít na obsah

Bezdrátové android auto a souvislost s WLAN?


Doporučené příspěvky

Ahoj,

mám čerstvě kamiq 1.5 style s paketem tech, connectivity a comfort. Již jsme se připojil přes aplikaci connect a funguje mi kupodivu dobře (oproti tomu, co se píše zde na fóru).

Na přechozí O3 jsem hodně využíval smartlink a zobrazení navigace waze na displeji. Očekával jsem, že paket connectivity bude mít bezdrátový smartlink, tedy že budu moct vložit mobil do přihrádky, kde se přes QI nabíjí a na displeji si bezdrátově zobrazím waze... jenže ono to nejde:)

 

Chci se zeptat, zda nevíte, jak to rozchodit, resp. zda to je vůbec dostupné, protože o tom nemohu moc informací najít? Někde uvádí, že to bude umět až android 11, jinde jsou k nalezení videa, že to umí stávající android auto.

Musím mít zapnutý WLAN v autě a mobil připojit na jeho síť, nebo to funguje přes bluetooth? Když zobrazím ve smartlinku telefon (samsung galaxy note 10, takže ten by měl umět vše), tak tam vidím profil handsfree, BT music, ale android auto je šedý.

K čemu pak je WLAN funkce v kamiqu?

 

Díky

 

 

Editováno: , autor: mobil-man
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • mobil-man změnil název na Bezdrátové android auto a souvislost s WLAN?

Jooo já řešil něco podobného, při objednávce auta mi nedošlo že se mi android auto bude hodit natolik že bych ho ocenil i bezdrátové, tak jsem se později ptal prodejce jestli to jde nějak dodatečně řešit když to auto má v sobě snad vše co je k tomu potřeba, načeš mi odpověděl že neví ale myslí si že se to časem objeví v shopu v rádiu, takže taky čekám.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No právě že já jej mám mít v rámci výbavy bezdrátově, ale nějak to nefunguje. Nebude to zřejmě chyba škody, ale chyba googlu, který tuto feature zatím nepustil do ostrého provozu, jak jsem vyhledal na netu. Přitom apple car bezdrátově jde...

Nechám se překvapit, android 11 jej má mít defaultně, přičemž podpora Samsung Note 10 je v tomto směru rychlá.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Iphone úplná pohoda ani raz zaváhanie žiadne problémy sekanie nič a to bezdrátovo. Android bezdrátovo pôjde ako som pozeral na karoqu a kodiaqu ale zatiaľ na kamiq veru pochybujem asi časom hej, ale na modely vyrobené jedine, že to bude vedieť niekto preprogramovať dodatočne a to v servise určite nebude možné. Ja som kvôli tomu nezobral skladové auto ( aj toto mi tam chýbalo ), ale išlo do výroby.

Kábel je kábel ale USB-C je otrasný konektor a nespoľahlivý. Mám cez to USB hudbu a prestal som používať na každom 3 skoku na nerovnosti na ceste mi ho odpojí a začne hrať znova. Toto mi robili dva telefóny modelu samsung S8 v peugeota 308 a odpájal navigáciu ( v Prahe ) a prešiel som preto na Iphone. Tak počúvam hudbu cez mobil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak chce to mít kvalitní USB-C, ideálně od dobrého výrobce, nebo přímo originál. 

Ono to je zvláštní, protože bezdrátově mi to nabízí Mirror link, který ovšem před pár měsíci přestal Samsung podporovat. Oficiálně pak android auto uvádí, že samsung s androidem 10+ podporuje bezdrátově android auto, ale fakticky je někde problém. 

Zkusím s tím experimentovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podíval jsem se do návodu, který říká toto:

Android Auto - spojení pomocí WLAN z infotainmentu
› Stiskněte Mobilní zařízení.
› V seznamu dostupných zařízení zvolte požadované
zařízení.
› Zvolte handsfree Bluetooth® profil.
› Potvrďte, případně zadejte a potvrďte PIN.
› Pokud je s infotainmentem spojené jiné zařízení,
zvolte zařízení, které se má nahradit.
› V seznamu známých zařízení zvolte požadované
zařízení se symbolem .
Android Auto - ukončení spojení
› V hlavní nabídce Android Auto stiskněte „Return
to SKODA“.
› Stiskněte

 

Fakticky se ale odvolávají na podporu od Googlu, která dle všeho není zatím v ofic. vydání dostupná. 

Připojím mobil přes Bluetooth, připojím ho přes WLAN k autu, ale stejně možnost připojení na Android Auto nevidím. Stačí píchnout kabel do mobilu a hned to naskočí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, mobil-man napsal:

No právě že já jej mám mít v rámci výbavy bezdrátově, ale nějak to nefunguje. Nebude to zřejmě chyba škody, ale chyba googlu, který tuto feature zatím nepustil do ostrého provozu, jak jsem vyhledal na netu. Přitom apple car bezdrátově jde...

Nechám se překvapit, android 11 jej má mít defaultně, přičemž podpora Samsung Note 10 je v tomto směru rychlá.

 

 

Je to otázka nastavení mobilu. V AA musí být v režimu vývojáře povoleno bezdrátové promítání, AA aktivní při datovém připojení. Při tomto nastavení je potřeba první spojení provést přes kabel, pak už to chodí i bezdrátově.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problém je, že když připojím mobil na WiFi auta, tak mi to hlásí, že tam není internet, takže možná v tomhle je problém. Já prostě připojím mobil přes kabel, nastavím bezdrátové vysílání android auto, ale po odpojení vidím v zařízení mobil, ale s šedou ikonou android auto. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ať zkouším jak zkouším, jakmile mi telefon nahlásí, že na wifi není internet, dá mi na výběr připojit se přes data. Jakmile se připojím přes data, odpojí se od wifi auta. Takže musím laborovat s nastavením telefonu, abych dosáhl toho, že telefon bude připojen zároveň na wifi auta a zároveň bude brát data ze simky. Pak by to snad mohlo jít, jinak už nevím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem se radoval, že to bude tím povolením datového připojení pro AA, ale ne. Stále stejný postup. Zapojím kabel, AA hned naběhne. V nastavení povolím bezdrát, > odpojím kabel, mobil je k autu připojen přes bluetooth i wifi (viz obrázky), ale pod záložkou app vidím šedou ikonku AA a když na ni kliknu, spojení selhalo.

Mobil mám z ofic. distribuce, s poslední aktualizací výrobce. Auto mám týden, vyrobeno před měsícem, takže předpokládám též aktuální fw.

 

20200925_124938.thumb.jpg.38904910f55566a5ae0487dd1f943847.jpg20200925_124942.thumb.jpg.092d2e43f992830b354e8750f7638c45.jpg20200925_124946.thumb.jpg.3829a078cdef51d51da83cd6e1177724.jpg20200925_125056.thumb.jpg.d016b83a07cd8779486107004f2babc9.jpg20200925_125101.thumb.jpg.2f5be617abbc90221487711e259c0700.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
V 25. 9. 2020 na 14:41, mobil-man napsal:

Už jsem se radoval, že to bude tím povolením datového připojení pro AA, ale ne. Stále stejný postup. Zapojím kabel, AA hned naběhne. V nastavení povolím bezdrát, > odpojím kabel, mobil je k autu připojen přes bluetooth i wifi (viz obrázky), ale pod záložkou app vidím šedou ikonku AA a když na ni kliknu, spojení selhalo.

Mobil mám z ofic. distribuce, s poslední aktualizací výrobce. Auto mám týden, vyrobeno před měsícem, takže předpokládám též aktuální fw.

 

20200925_124938.thumb.jpg.38904910f55566a5ae0487dd1f943847.jpg20200925_124942.thumb.jpg.092d2e43f992830b354e8750f7638c45.jpg20200925_124946.thumb.jpg.3829a078cdef51d51da83cd6e1177724.jpg20200925_125056.thumb.jpg.d016b83a07cd8779486107004f2babc9.jpg20200925_125101.thumb.jpg.2f5be617abbc90221487711e259c0700.jpg

 

 

Bohužel naprosto stejná situace

 

Škoda Kamiq 1.0 DSG Ambition

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkuste nepřipojovat mobil kabelem, měl by se v telefonu automaticky spustit AA, pokud najde WiFi auta.

-na mobilu zapnuté WiFi, pokud mobil nabízí WiFi auta, tak nepřipojovat. Pokud jste již v minulosti připojili, je potřeba WiFi auta z telefonu vymazat

-po spuštění AA na telefonu se mírně změní okno výběru technologií v autě, zvolit až po té drobné změně (trvá většinou minutu, dvě).

-Android 10 na Samsungu, Bolero ve Scale a funguje perfektně

 

Snad to pomůže.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za info. Zkusím. Zatím jsem měl dle některý jiných informací zde na fóru nejdřív připojen kabelem a pak jsem zkoušel přepnout na bezdrát. V autě mám WLAN, na telefonu ho vidím. Přes WLAN nejdou data, takže v telefonu mám nastavené aplikace pouze přes data telefonu WAZE a SPOTIFY. ANDROID AUTO ne!!! 
A možná ještě jeden dotaz. Je automatické, když je v autě funkční WLAN, že to samozřejmě umí i bezdrátový AA?? Nechával jsem ho totiž doplnit u dealera dodatečně a pomalu ztrácím jistotu, zda bude mé auto bezdrát mít. Nebo máte v menu speciální nabídku pro BEZDRÁTOVÝ Android.
Děkuji za případné odpovědi.
Škoda Kamiq 10/2020 1,0 TSI, DSG, Samsung M31s

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...