Přejít na obsah

Bezdrátové android auto a souvislost s WLAN?


Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...

Vážení Kamiqáři,
včera jsem vznesl dotaz přímo na infolinku webu skoda-auto.cz s tím, že na mém Kamiqu se nelze bezdrátově připojit a na Škoda Superb iV jsem se bezdrátově připojil naprosto bez problému a dostal jsem následující odpověď:

 

Vážený pane,
 
bezdrátové Android Auto zatím pro Váš vůz není dostupné. Proto Vám tato funkce nefunguje. Při zakoupení funkce jste byl informován, že se jedná primárně o funkci pro Bezdrátový Apple CarPlay.
 
Zatím nevíme, zda, nebo kdy bude Android Auto bezdrátově dostupné.
 
S pozdravem,

Adam Anders

 

Informační linka ŠKODA AUTO
800 600 000
 
a je jasno.........
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak pak už nevím. Na Superb iV mi to chodí bezvadně a v Kamiqu ne!!!  Když jsem takto položil dotaz na infolinku Škodovky, odpověděli mi viz výše. Kdyby mi odpověděli ze Škodovky, že to má chodit, tak do tý Boleslavi klidně zajedu :-) Ale...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 20. 1. 2021 na 22:23, Dodi 15 napsal:

Mám Kamiqa s bezdratem a asi dva měsíce zpět jsem pořídil Samsung  A41. Telefon se sám spároval a Android Auto funguje na 1*, tak nevím. Snad mluvim o tom samém. 

A připojoval jste ho ručně na wifi síť auta, nebo jen spároval bluetooth?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na zmíněném Superb iV jsem ho měl spárovaný pouze přes bluetooth. Na Kamiqu jsem zkoušel všechny možné varianty. S Wifi, pouze s bluetooth, telefony Samsung M31s, S9 a Xiaomi Redmi 8 a nic. Zkoušel jsem, jak bylo zmíněno dříve smazat předchozí párování a následně spárovat znovu. Smazal jsem jak v autě tak i v telefonu a pořád nic. Budu rád za každou pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, pvlcek napsal:

Na zmíněném Superb iV jsem ho měl spárovaný pouze přes bluetooth. Na Kamiqu jsem zkoušel všechny možné varianty. S Wifi, pouze s bluetooth, telefony Samsung M31s, S9 a Xiaomi Redmi 8 a nic. Zkoušel jsem, jak bylo zmíněno dříve smazat předchozí párování a následně spárovat znovu. Smazal jsem jak v autě tak i v telefonu a pořád nic. Budu rád za každou pomoc.

Co ještě zkusit i nějaký Apple, aby jsi měl jistotu, že to fakt funguje a není problém někde jinde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem ještě testoval to připojení.

Zapnuté bluetooth, sednu do auta a samo se připojí, někdy mě vyzve k výběru telefonu, jelikož jezdí i dcerka s jablkem.

Schválně jsem koukl na telefon a samo se spustilo wifi, tak předpokládám, že to přes něj i jede. Vzpomněl jsem si, že jsem wifi při první použití spároval tel x radio a použil to heslo v radiu.

Když jsem wifi vypnul a bluetooth zůstalo, tak se tel. odpojil a obratem do cca 10 sekund se opět sama spustila wifi a proběhlo automatické připojení - vše ok.

Polohu k navigaci musím spouštět sám, ta nejde automaticky.

Třeba někomu pomůže. Dodi :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem po dotazu na Škoda Auto, proč to někomu chodí a někomu ne dostal zajímavou odpověď:

 

Vážený pane,
u některých vozů jsou jednotky vybaveny hardwarem, který bezdrátový Android Auto vyžaduje. V říjnu jsme ale v rámci bezdrátového SmartLinku nabízeli pouze bezdrátový Apple CarPLay. Ve Vašem voze tedy tento hardware není, proto bezdrátový Android Auto Váš Infotainment nepodporuje.


S pozdravem a přáním hezkého dne
 
Petra Zuzaňáková

 

Informační linka ŠKODA AUTO
800 600 000
 
Takže mám smůlu :-(
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To zní jakože se snažili ušetřit, tak vyházeli nějaké vybavení... a když oficiálně nepropagují AA a tvrdí, že tam nejde, tak proč tam na to dávat HW...

Pěkná blbost. 🙄

 

Mě to teda taky chodí... auto z května/června 2020. Jen to prvotní nastavení byl porod. :D

A je pravda, že ve všech materiálech o příplatku za bezdrátový SmartLink je výslovně pouze Apple CarPlay.

 

Ale je to takové háklivé, zamčený telefon a navíc v kapse to většinou nevezme. Nejlépe odemčený a položený do místa pro telefon, pak je to ok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja nespíš počkám na Android 11, o kterem se rika, ze by mel chodit bezdratove  na vsem co ma 5G, wifi coz moje auto ma.

Pripasne koupim modul, ktery se pripoji do USB a telefon se k nemu pripojuje bezdratove. Je to v soucasne dobu startup a počkám na sirsi pouziti a zkusenosti. Zacina se pridavat v unoru. 

Zatim tedy na kabelu :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Android 11 nepomůže, mám ho již 14 dní na Galaxy Note 10 a stále stejná písnička. Připojím se na wifi, připojím se na Bluetooth, dokonce Android 11 už obsahuje přímo Android auto s nastavením bezdrátového režimu v menu (není tedy nutné postup přes nastavení pro vývojáře), ale auto hlásí, že se nelze připojit. Zřejmě tedy platí, že nějaké verze osekaly, navzdory tomu, že mám příplatkový smartlink + se škoda connect (paket connectivity). 

Kdybych si to auto koupil, tak mě to sere, ale jelikož ho za pár měsíců vrátím, už to řešit nebudu. Výroba auta byla koncem srpna 2020.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je zajímavé.. Já mám Kamiqa 10/19 s bezdrátovým SmartLinkem. Tehdy jsem měl nějaký lepší Huawei a bezdrátově jsem se nepřipojil.. Jen kabelem.. Vyměnil jsem ho za Galaxy S10 a ihned to najednou komunikovalo bezdrátově a úplně bez problémů.. Dokonce u toho fungoval i MirrorLink... Protože kvůli tomuto jsem si za ten bezdrátový SmartLink přece připlácel.... :-) Že jsem pak zjistil, že Google a jeho Android Auto je v našich oblastech nedodělaný pasvil a vyměnil jsem to za iPhone, je věc druhá.. Ale Samsung a Kamiq spolu bezdrátově fungovaly.. A samozřejmě - CarPlay je úplně bez problémů a uživatelsky přívětivější...

Editováno: , autor: Mirdako
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Kamiqa 06/2020 s bezdrátovým smartlinkem. Mobil Google Pixel 5. Cca do listopadu 2020 mi bez problémů fungovalo android auto bezdrátově - stačilo jen spárovat bluetooth mezi infotaimentem a mobilem a pak v infotaimentu v seznamu zařízení vybrat spojení android auto, bez problému se spustil průvodce a mobil se připojil. WLAN jsem v mobilu nenastavoval - jem jsem ho v kamiqu před tím aktivoval coby hotspot a do mobilu jsem nic ohledně wifi nezadával, vše se vytvořilo samo při prvním spojení. Od cca prosince to ale zlobí - telefon se nechce bezdrátově připojit, funguje jen přes usb. X-krát jsem smazal konfiguraci na straně mobilu i infortaimentu, vytvořil znova spojení - android auto se pak bezdrátově hezky připojí, vše funguje, ale jen do ukončení jízdy a uzamčení auta. Další jízdy už se opět bezdrátově nepřipojilo, jedině přes usb.

Vypozoroval jsem, že je nutné bluetooth Kamigu přidat jako důvěryhodné bluetooth zařízení do Smart Lock v nastavení androidu - takto se mi spojuje bezdrátově častěji, ale i tak je to od prosince cca co druhou jízdu nefunkční bezdrátové spojení. Připadá mi to, že něco vymastil v prosinci Google a od té doby jsou problémy. Nicméně psal jsem na infolinku Škody, vyžádali si podrobnější info (verze androidu a android auto, VIN Kamiqu) a že prý se tomu budou věnovat. Tak uvidím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve Scale 02/20, což není daleko od Kamiqu jsem připlatil za bezdrát. smartlink, používám iphone, všechno OK. Napadlo vyzkoušet bezdrátové android auto, tak jsem koupil telefon, který to podporuje, Samsung M21. Spojení proběhlo napodruhé, nicméně bezdrátově vše fungovalo spolehlivě, telefon se automaticky připojoval. Takhle jsem to testoval měsíc a všechno bez problémů. Teď vyšel na telefon Android 11, tak jsem ho vyhrabal ze skříně, aktualizoval a šel zkusit opět AA a bezdrátově už nespojím. A přitom v aplikaci AA u názvu auto mám napsáno, že auto podporuje bezdrátový přenos. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...