Přejít na obsah

Bezdrátové android auto a souvislost s WLAN?


Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 měsíce později...

Trocha aktualizace tohoto vlákna - opravdu je pořád problém s funkcí bezdrátového připojení k AA, pokud je v mobilu u aplikace AA zapnuto oprávnění pro polohu. Před pár dny jsem opět dostal Samsung mobil a pokud mám na AA v mobilu aktivováno, že má přístup k poloze, nepřihlásí se mi k infotaimentu auta AA nikdy bezdrátově, jen přes USB. Jakmile přístup k poloze pro AA v mobilu zakážu, připojí se pokaždé. Už by to konečně mohli pánové z Google opravit, v Androidu 10 se to chovalo normálně, dělá to pouze v Android 11.

 

PS: Na iPhone funguje tato funkce naprosto spolehlivě, navíc je v CarPlay obsažen užitečný mod rozdělené obrazovky na infotaimentu auta.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 17. 9. 2021 na 11:26, honekr napsal:

Trocha aktualizace tohoto vlákna - opravdu je pořád problém s funkcí bezdrátového připojení k AA, pokud je v mobilu u aplikace AA zapnuto oprávnění pro polohu. Před pár dny jsem opět dostal Samsung mobil a pokud mám na AA v mobilu aktivováno, že má přístup k poloze, nepřihlásí se mi k infotaimentu auta AA nikdy bezdrátově, jen přes USB. Jakmile přístup k poloze pro AA v mobilu zakážu, připojí se pokaždé. Už by to konečně mohli pánové z Google opravit, v Androidu 10 se to chovalo normálně, dělá to pouze v Android 11.

 

PS: Na iPhone funguje tato funkce naprosto spolehlivě, navíc je v CarPlay obsažen užitečný mod rozdělené obrazovky na infotaimentu auta.

 

V AA je potrebne mat povolene "Bezdrotove pripojenie Android Auto". Vsimol som si, ze po kazdej aktualizacii AA sa to vypne. Inak sa MT pripoji okamzite k infotainmentu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj, prvně přes kabel (možná to půjde rovnou wireless, to nevím jistě, vždy jsem u kolegů měl prvně kabelem), potom je důležité v AA zafajfkovat bezdrátový přístup (musí se v developer setting) a pak to fičí. 

Také je nutné mít tel. který umí daný kanál v autě na 5GHz (je to nestandardní kanál). Umí to jen některé Samsungy a pár vybraných telefonů. Samozřejmě to umí všechny iphony, ale ty jedou přes carplay. 

Nebo potom jde přes. diagnostiku přepnout wifi na 2,4GHz (popis jsem dával v threadu Scala kódování) a pak se bezdrátově umí spojit přes AA jakýkoliv mobil. 

Editováno: , autor: keras
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj,mám Kamiq 4/21 Style a dostal jsem Samsung Galaxy A03s,přes kabel to jde ale bezdrátově nic.Mobil má jen 2,4 GHz to bude zřejmě kámen úrazu.Myslím,že bezdrat smartlink tam mám,jelikož dcera se s jabkem bezdrátově připojí v pohodě. Ani by mě nevadil ten bezdrát ale štve mě asistent v ang. jazyce,jelikož neumím ani slovo tak je to na nic.

Díky za postřehy a odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Děkuji moc za informaci, na adaptér mrknu, trochu jsem si to myslel, že bezdrátově bez ničeho dalšího nepůjde... Já si chtěl totiž mimo jiné pořídit bezdrátovou nabíječku na telefon, ale jelikož stejně zapojuji drátově kvůli AA, je bezdrát asi zbytečný, páč stejně budu muset propojit mobil s USB...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Ahoj,

na Scale už dva roky zkouším připojit bezdrátově Android auto, Vždycky všichni (infolinka Škody a dva servisy) tvrdili, že to jde. No a dneska jsem se konečně dozvěděl, že mám moc nový telefon, který jsem koupil dřív, než jsem si objednával auto. :-) Prý jde moje auto propojit maximálně s Androidem 9, novějším už ne. :) Ve Škodě jsou asi vtipálci. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U Applu jednoduše

zapne se v mobilu BT, Wifi, v nastavení se napíše CarPlay, zapnout a na rádiu zmáčknout APP. Do 5 sec se to spojí.

818E7B78-DD9A-4204-8E75-7381220FA031.jpgA2B76D3B-5924-4635-9111-AE8EA5EAC7EC.jpgD9DD315D-E136-4A03-88E8-7D1B7CC08106.jpgE77E7DF8-5D31-4856-9BAC-4B6E0C04E73F.jpgD96356F4-1CC5-40F6-A93B-1EC56DE97346.jpg75F7C827-7A3E-4D7C-B2B1-B485D78D654D.jpg

Pokud se to nechá v mobilu zapnuté, příště se spojí i s mobilem v kapse a Waze třeba na pozadí. Ani nemusí být na obrazovce rádia a hned hlásí Waze.

Jde to zjistit u prodejce, v konfiguraci musí být kód 9WD AUD

 

Android neovládám

 

Bolero filmy - ne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravím, mám kamiq ve stylu, infotainment bolero. Je to již druhý. Ten první (R. 2000) měl wlan. U toho nového tato možnost není. Nesetkal se s tím někdo? U prvního šlo bezdrátové AA u toho nového ne. Může to být  software? Nebo je to na reklamaci? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...