Přejít na obsah

KESSY baterie


l79

Doporučené příspěvky

Provedl jsem výměnu slabé baterie (CR2032) v Kessy klíči. Auto samo psalo, že je slabá. Vyměnil jsem baterii, kterou jsem měl doma (německý Ansmann), výměna v pohodě, ovšem po výměně stejná hláška. Naštěstí jsem měl doma ještě jednu (GP) a ta již byla v pořádku. Tudíž jsem se přesvědčil, že ne zdaleka všechny baterie jsou stejně kvalitní a to měly stejnou dobu expirace (2025). Původní baterie značka Panasonic - cca 3.roky provozu ?

Jen pro zajímavost jsem změřil napětí: Ansmann  3,282 V; GP  3,186 V. 

Editováno: , autor: l79
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

... nejhorší je, když máš tlačítkové startování a dojde ti baterka v klíči někde v Chorvatsku. Jste v pr... a nenastartujete ! To se mně stalo ale zaplať pánbů doma na dvoře a né někde v horoucí pr.....           Začne to psát   / klíček není v dosahu, přiložte klíček k tlačítku start stop / tak jsem ho přikládal a nic. Samozřejmě baterka v klíčku vybitá. Takže jsem vylezl a šel domů pro náhradní abych nastartoval.  Teď už vozím raději v autě náhradní novou pecku do klíčku v kasliku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 40 minutami, cosby napsal:

Jak může dojít v Chorvatsku?Mě to hlásí dlouho dlouho dopředu vyměňte baterii a i s takovou hláškou jsem min.měsíc jezdil. Přesně tak co píše ( stafa ). Mně to taky nenapíše a neupozorní. Kdyby mě to upozornilo, vůbec bych si s tím nelámal hlavu a byl bych v klidu...

 

Editováno: , autor: Josef177
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, cosby napsal:

Jak může dojít v Chorvatsku?Mě to hlásí dlouho dlouho dopředu vyměňte baterii a i s takovou hláškou jsem min.měsíc jezdil.

To bohužel u řady škodovek takto nefunguje. Mám s tím vlastní zkušenosti a znám dost lidí, u kterých se to chová obdobně. A zde na foru se o tom také někteří zmiňují. Prostě se na to nedá spolehnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, LEdit napsal:

rychlá pomoc: vyndat a třít baterku chvilku o džíny, svetr, mikinu, prostě vše co vyrobí statickou elektřinu, pak na 99% nastavujete nebo odemeknete a obstaráte si novou

 

 

 

 

 

 

.. já už jí vozím v kaslíku taky, Jistota je jistota. Ale docela se divím, že vydrží v provozu v klíčku ulpně kulový. Rok a půl a už chcípne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Josef177

Popremýšľaj, či nie je lepšie nosiť náhradnú batériu skôr v šrajtofli... Keď ti to chcípne skôr než odomkneš, batéria v kastlíku ti bude de facto k prdu... 

Taktiež bude chránená pred teplotnými výkyvmi... 

 

Mne pôvodná batéria vydržala 2 roky do jari, kedy mi ju v AS pri prehliadke preventívne vymenili; vymenená mi chcípla po necelom pol roku vyššie uvedeným spôsobom... 

Editováno: , autor: stafa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 28. 11. 2020 na 9:33, stafa napsal:

@Josef177

Popremýšľaj, či nie je lepšie nosiť náhradnú batériu skôr v šrajtofli... Keď ti to chcípne skôr než odomkneš, batéria v kastlíku ti bude de facto k prdu... 

Taktiež bude chránená pred teplotnými výkyvmi... 

 

Mne pôvodná batéria vydržala 2 roky do jari, kedy mi ju v AS pri prehliadke preventívne vymenili; vymenená mi chcípla po necelom pol roku vyššie uvedeným spôsobom... 

Auto vzdy odemknes i bez baterky. Mechanicky pomoci vysunovaciho klicku, ktety je schovan v kessy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...