Přejít na obsah

Zápach v kabině při jízdě do kopce - spojka?


Doporučené příspěvky

Dobrý den,

 

chtěl bych se zeptat. Při jízdě do delších táhlých kopců na 5ku začne auto smrdět, může to být špatnou spojkou? Bohužel jsem neměl šanci čuchnout si ke špatné spojce, ale je to nezvyklý smrad. Začlo se to projevovat až teď po dovolené na Šumavě, kde je takových kopců fůra. Bohužel tam byly i kopce, kdy se nedalo jet jinak než na dvojku. Zkoušel jsem spojku při zařazené trojce, zatáhlé ručce, auto mělo tendenci se rozjíždět, žádný prokluz jsem nepozoroval a nakonec chcíplo. V těch kopcích také neprokluzuje, jen prostě smrdí. Ten smrad se v kabině objeví celkem rychle. Olej nikde neteče, že by se pálil. Zkoušel jsem motor chvíli držet v otáčkách kolem 3tis na volnoběh, žádný smrad. Taktéž jsem ten smrad nepozoroval, když jsem jel kopec na 4ku, pouze u 5ky. Na zaseklé brzdy se mi to také nezdá. Nějaké nápady? děkuji.

 

Jedná se o motor 1,6 16V 77kw, manuál. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Neviem preco pises ze si musel ist "bohuzial" na dvojku. Spojka je zatazena najviac na najvyssom prevodovom stupni. Moze to teda robit aj spojka ak to dusis do kopca na 5. Jazdis na spotrebu? Jazdi aby si to motor aj spojka uzivali...

Skus na 5 prudku akceleraciu, od nizkych otacok az po max. Ak ti v istom momente vyletia otacky, a auto nebude primerane zrychlovat - spojka preklzuje. Samozrejme pri pustenej spojke

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Zápach v kabině při jízdě do kopce - spojka?

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...