Přejít na obsah

Parkovací kamera


lipisak

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny,

chtěl bych se zeptat na Vaší zkušenost s couvací kamerou na Octavia IV liftback. Mám jí 2 měsíce a zjistil jsem, že v noci je v podstatě úplně nepoužitelná. Nevím jestli je to chyba mého kusu, nedostatečné couvací osvětlení nebo jiný problém, ale ve tmě na kameře není vidět téměř nic. Pomůže pouze přišlápnutí brzdy, kdy se občas něco objeví. Couvací LED mi svítí správně, tím to nebude.

 

Jaké jsou Vaše zkušenosti s couvací kamerou?

 

 Než se budete ptát:

- nastavení kamery (jas, ...) mám na maximum

- kamera je čistá

- ve dne mi přijde zobrazení normální

- s klesajícím světlem (v současné době cca od 18:30) to začne být dost bída.

 

Díky

J

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 29. 9. 2020 na 14:54, lipisak napsal:

Zajimavy, ze v koncernu to resit umi - u Tiguana je to videt uplne paradne. Asi zkusim zajet do servisu, co mi k tomu povi. Nerikam, ze nedokazu ve tme zacovat na zrcatka, ale myslim, ze tohle uz kamery umi dlouho a bude to jenom otazka nejakeho nastaveni.

je to o ceně, to co má Tigi nedostane Octavie - ta dostane co Wolfsburg dovolí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 rok později...

Mohu srovnat na první pohled stejnou kameru u Kamiqa a u O4, obojí style + paket s couvací kamerou. 

Kamiq měl vyblitý obraz, který nešlo spravit ani ruční úpravou barev, v noci bylo vidět jen kousek za auto, ale obraz byl neskutečně plynulý (vysoká obn. frekvence patrně na úkor rozlišení).

O4 má za světla přirozené barvy, obraz je ostrý (vyšší rozlišení), není tak plynulý a řekl bych, že v noci je vidět +- stejně. Při sešlápnutí brzdového je vidět několik metrů, při couvacím světle sotva 2. 

Se slzou v oku vzpomínám na park. kameru u O3, která měla pěkné barvy a dobrou viditelnost i v noci (možná dáno rozměrnými couvacími světly). 

 

 

Editováno: , autor: mobil-man
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám lepší zkušenost, neboť mám top led zadní světla a jejich součástí není jen jedno couvací světlo, ale po jednom na každé straně. Takže po doladění ručního nastavení jasu je to i v noci úpně v pohodě.

 

 

 

Liftback Octavia Style PLUS, Webasto, 2,0 TDI 110 kW DSG

Editováno: , autor: Zzzzz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Potřebuji pomoct ci profackovat. 

Nemůžu najít tlačítko pro ostřik zadní kamery. Vím, že ostřik funguje spolu s ostřikem zadního skla - zadní stěrač s ostřikem mám a kamera také ostřikuje.

Podle návodu by však mělo být možné provést ostřik i tlačítkem na displeji infotaimentu. Na 100 % si pamatuji, že toto tlačítko jsem tam viděl při spuštěné kameře, ale teď ho nemohu za žádnou cenu znovu najít. 

Kde přesně hledat tlačítko ostřikovače zadní kamery? Ve spuštěném parkovacím asistentovi to prostě nevidím, ale mám za to, že to tam předtím bylo.

Viz návod:

image.thumb.png.bbfed9b9b14571a9d565629af0992728.png

 

A zde obrazovka, kde mělo být to tlačítko, ale evidentně není a v návodu ho zapomněli smazat.

image.thumb.png.9e93c3a5f1f62dc79e60c4259f7ebfd8.png

Editováno: , autor: mobil-man
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a přesně tam to nemám. Zkoušel jsem to pouštět jak přes tlačítko asistenta, tak i přes zpátečku a v nastavení jasu je jen nastavení jasu, barev, kontrastu. Navíc je to provedeno v trochu odlišné grafice :-D

Viz fotky

image.thumb.png.cb2cc792f48807de62cbafe11f2ab1f0.png

image.thumb.png.8099989ff90a6668ca14eedc183931d3.png

 

Já mám fakt za to, že jsem to tam viděl a říkal jsem si právě, že to je fajn věc, když mohu ostřikovat, aniž bych spouštěl zadní stěrač. Jestli to zmizelo v rámci nějaké aktualizace, nebo je to bug, to nevím. Každopádně mi ostřik funguje přes páčku spolu s ostřikem zadního okna.

 

 

Editováno: , autor: mobil-man
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...