Přejít na obsah

Přeprava 29" horského kola v kufru


mirekw

Doporučené příspěvky

Vozím, Je to teda 29" XC full se 100mm zdvihu. Sklopím opěráky, zasunu sedlovku a vyndám přední kolo. Bicykl tam dám tak, že nohy vidlice položím na tu krátkou část sedáku, co vyčnívá pod opěrákem (nutno podložit, aby se nezničilo čalounění. Kolo je směrem dozadu mírně šikmo. Pokud vezu 2 kola (na každé straně auta jedno), tak se pak celkem změnší nakládací prostor pro další zavazadla (v podstatě už tam dám jen ty dvě přední kola). Naštěstí jsem měl ale hnutí mysli při konfiguraci auta a mám u spolujezdce opěrák zcela sklopný dopředu, tak tam pak tašky naházím ze předu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám kolo se zvihem 150 mm a asi se výškově nevlezu řidítky za přední sedadla.

Nezkoušeli jste někdo kolo do kufru strčit zadním kolem napřed a řidítka by tedy byla u zadního čela kufru.  Je to sice možné popruhem zvýšit zanoření (stačení vidlice) ale to je pracné.

Děkuji za odpověd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem trochu guglil a našel jsem obrázky jak někdo vozí kola v Karoqu s Varioflexem. Myslím že když obyčejné zadní sedačky sklopím tak se zasunutou sedlovkou do kufru Karogu nacouvám zadním kolem napřed.

Takže Karoq pro dva skorodůchodce ujde. Na jednodenní výlety kdy kola mám na dohled vozím kola na nosiči na tažném .

Karoq1.jpg

Karoq2.jpg

Karoq3.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolo jsem měl umístněné zadním kolem směrem k řidiči zkoušel jsem i variantu opačnou a kolo mělo více prostoru,

ale vidlice neměla oporu protože základ pod zadní sedačkou je pro toto řešení krátký.Nevím jak je to v případě

klasické zadní lavice.Do auta mi vlezou dvě elektrokola a je i dostatek pro případná zavazadla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

V S-maxu jsem na to měl montážní kit, u Karoqa nic takového není. Rozměrově to tedy jde (nečekal jsem), ale umíte si představit, co nadělají takhle uložená kola při bouračce?

Za mě tedy radši nosič na kouli. Takže opatrně, ať se nic nestane

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...