Přejít na obsah

Hučení v interiéru při rychlosti 103 až 118 km/hod


Aleš Kovář

Doporučené příspěvky

Ahoj, 

 

nevím, zda to už někdo řešil, ale mám problém a nevím, co to může být. Mám 3 oct. liftback laurin&klement facelift 2.0 TSI 140kw. Při rychlosti cca 103 až 118 km/hod začnu slyšet v autě hučení, jak kdyby startovalo letadlo, když to přeženu. Při nižších rychlostech, nebo vyšších rychlostech to není vůbec slyšet. Řešil jsem to s autorizovaným servisem a tam mi řekli, že to sice slyší, ale že to jsou prý pneu. Pořídil jsem všechny nové letní pneumatiky, kola mám 225/40 R18, zvuk byl pořád stejný, tak jsem si řekl, že pokud je to od valivého odporu hluk, tak by to mělo vyřešit odhlučnění podběhů, torpéda, kapoty. To jsem nechal provést v Ahifi, kde mi řekli, že by ten zvuk měl zmizet a výsledek je ten, že auto je celkově tišší, ale ten zvuk se naopak zvýraznil, takže jde slyšet ještě víc. Můj názor je ten, že pokud by to mělo být od kol, tak by to odhlučnění muselo aspoň trochu zafungovat, takže si myslím, že to bude závada někde pod motorovým prostorem. Přítelkyně mi potvrdila, že ten hluk se po odhlučnění ještě zvýraznil. Netušíte, co by to mohlo být? Jsem už z toho zoufalý, protože ty kroky, co jsem podnikl, tak nepomohly. Kola jsou samozřejmě vyvážená, nejsou nikde naražená apod. Děkuju za případné rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano tohle me delalo predni okno - vyresil jsem to cernym silikonem. Vyplnil jsem mezeru mezi oknem a strechou a to same jsem udelal po bocich .. mezi okne a A sloupkama - tohle posunulo hukota nad 130km/h

dalsim zdrojem hluku je tesneni mezi prednimi a  zadnimi dvermi. Pokud otevres dvere u ridice, podivej na se zadni dvere v miste B sloupku. nahore je tesneni ylomene (nekdy byva i praskle) podle tvaru dveri. tenhle lom staci  vyhladit obycejnou izolackou - cernou a pak to same na strane spolujeydce

Dalsim zdrojem vireni je mezera na dvercich na B sloupku mezi  chromovanou listou a cernym lesklym dekorem. opet staci vyplnit a vyhladit cernym silikonem - predni i zadni dvere

 

tyto drobne upravy moje auto neuveritelne ztisily ... ted uz huci jen pneu :-) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za odpověď, každopádně to vyzkouším, ale nevím, jestli ten můj problém to nevyřeší. Jestli udělál tyto věci, tak by to mělo ztišit venkovní nárazy větru, ne? To hučení v autě nemá vliv na to, jak venku fučí. Je to pořád stejný zvuk, stejně hlasitý, nepřerušovaný a když jedu na tempomat těch 104, tak to hučí neustále a nikdy to ani na sekundu nezmizí. Hlavně ten zvuk slyším někde odspodu, ale to se může rozlíhat někdě po autě, nevím no.. :D Když jsem přemýšlel, tak pokud mám odhlučněný přední podběhy, torpédo a kapotu a kola jsou míň slyšet, hučení se zvýraznilo, tak to musí být někde pod motorovým prostorem, kde nic tlumeného není, to jsou moje domněnky....

Editováno: , autor: Aleš Kovář
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Aleš Kovář napsal:

Ahoj, 

 

nevím, zda to už někdo řešil, ale mám problém a nevím, co to může být. Mám 3 oct. liftback laurin&klement facelift 2.0 TSI 140kw. Při rychlosti cca 103 až 118 km/hod začnu slyšet v autě hučení, jak kdyby startovalo letadlo, když to přeženu. Při nižších rychlostech, nebo vyšších rychlostech to není vůbec slyšet. Řešil jsem to s autorizovaným servisem a tam mi řekli, že to sice slyší, ale že to jsou prý pneu. Pořídil jsem všechny nové letní pneumatiky, kola mám 225/40 R18, zvuk byl pořád stejný, tak jsem si řekl, že pokud je to od valivého odporu hluk, tak by to mělo vyřešit odhlučnění podběhů, torpéda, kapoty. To jsem nechal provést v Ahifi, kde mi řekli, že by ten zvuk měl zmizet a výsledek je ten, že auto je celkově tišší, ale ten zvuk se naopak zvýraznil, takže jde slyšet ještě víc. Můj názor je ten, že pokud by to mělo být od kol, tak by to odhlučnění muselo aspoň trochu zafungovat, takže si myslím, že to bude závada někde pod motorovým prostorem. Přítelkyně mi potvrdila, že ten hluk se po odhlučnění ještě zvýraznil. Netušíte, co by to mohlo být? Jsem už z toho zoufalý, protože ty kroky, co jsem podnikl, tak nepomohly. Kola jsou samozřejmě vyvážená, nejsou nikde naražená apod. Děkuju za případné rady.

V bývalém japonském autě mě to dělalo totéž na 90 tisících kilometrech. Vyřešila to výměna obou zadních ložisek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Olomouci, to asi bude to jediné, co google najde, poradí ostatní... http://www.ralpneu.cz/1010/diagnostika-pneu/ To je test pneumatik na autě při otáčení kol. Tím netvrdím, že je problém v pneu, ale dostávám se k tomu řetězcem domněnek. Nejprve bych ale zkusil auto dobře otestovat na certifikované sadě pneumatik - což je sada z pneuservisu, která se používá tehdy, je-li třeba prokázat/vyloučit problém na autě nebo pneumatikách. Značkové auto/pneuservisy jistě rády poradí.

To auto je v záruce? Pak točit videa, ideálně se slušným mikrofonem a neustále reklamovat.

Editováno: , autor: bouchy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Ty pneumatiky jsou koupeny přímo ve škodovce a jsou nové, pneu, co jsem tam měl předtím to dělaly taky a aji zimní to dělaly stejně, od jiné značky. Takže nevím, zda by 3 sady pneumatik dělaly ve stejné rychlosti hučení. Auto v záruce je, ale jak jsem psal, škodovka se k tomu otočila zády.

Editováno: , autor: Aleš Kovář
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahoj všichni po delší době. Už jsem to po dlouhém hádání se škodovkou vyřešil, jel jsem s kamarádem, co je automechanik, který mi říkal, že to musí být některé ložisko. Ve škodovce nic neslyšeli 2 měsíce zpátky. Už mě to natolik štvalo, že jsem tam zajel znovu, řekl, že to musí být ložisko. Zavolali mě, že prý zase nic neslyšeli, ale vyměnili mi pravé přední ložisko na záruku a hučení zmizelo, díky bohu :). Musím říct, že přístup těch autorizovaných servisů je příšerný teda, mám víc horších zkušeností. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...