Přejít na obsah

Kalibrácia DCC - Po výmene


Zapekanka

Doporučené příspěvky

Ahojte, je po výmene tlmičov na DCC robiť nejaku adaptaciu pripadne zakladne nastavenie cez diagnostiku? Menili sa original MONROE ako prvovýroba za uplne rovnake, a po výmene je rozdiel fakt len minimálny. Niekto podobnu skusenosť? Som s toho neštastny lebo som čakal zlepšenie a to sa nedostavilo auto vydáva po prejazde nerovností škaredé zvuky, davali sa aj nové dorazy prachovky a všetko čo sa toho týka + nejake ramena (všetko lemmforder)+ silentbloky v ktorých bola vôla. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Zapekanka změnil název na Adaptacia tlmičov po výmene

Tak potom je to fakt mega divné lebo ten komfort je strašny, neviete niekto čím to môže byt? Netreba previesť nejake zakladne nastavenie alebo ako som spominal adaptaciu tlmičov? Nejake hodnoty? Pripadne niekde v diag sa neda regulovat ta tuhosť ? 
Ked si to porovnam zo svokrovým S3 ktorý ma 80tkm tak je ten komfort uplne niekde inde a mame rovnake auta. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahojte, plánujem v mojich 112xxx km urobiť prvú výmenu DCC tlmičov na prednej náprave - z dôvodov horšieho komfortu, búchanie ľavej strany pri prejazdoch a vytečených tlmičov - najmä na tej ľavej strane a vŕzganie pri prejazdoch ( počul som že sa jedná o uloženie tlmičov ). 

 

Viete mi prosím poradiť akým spôsobom sa to má robiť?

Výmenu samotnú asi zvládnem, počul som, že sa má robiť ale kalibrácia po výmene, urobenie základnej polohy cez diagnostiku , chcem sa spýtať aký je postup? - má byť auto zavesené / vo vzduchu? prípadne kde to vo VCDS nájdem? 

 

Ďakujem Vám krásne za každú odpoveď, pomoc. - Snáď sa výmena finančne oplatí a pocítim to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim teda co by se tam melo kalibrovat, dokonce i ti co to tvrdili nedokazali odpovede a rikali jen ze se to proste ma 😀 . Kamarad nic nekalibroval, jen ne vymenil a vsechno fungivalo normalne. Jinak kdyz by ti to vrzalo i po vymene tak to muzou delat i zadni silentbloky prednich ramen 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobne si myslim ze kalibrace se dela kvuli tomu jak ma fungovat tvrdost  ulozi se do pameti ze tlumic se vytazenej na max a po te co se schodi auto dolu vi o kolik se zamacknul pote dokaze spravne tvrdi nerikam ze se nebude ale muze kazde kolo malinko jinak fungovat ale to je muj osobni nazor 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

uz sa to tu riesilo x-krat, ze vrzganie sposobuju vo vacsine pripadov zadne silentbloky prednych ramien. Ja som to mal tiez a dal som si ich vymenit a prestalo to.

Takisto to niekto pisal, ze aj ked zacne tlmic slzit alebo jemne tiect, tak to ani nebolo poriadne citit na spravani sa auta pocas jazdy.

ja mam jemnucko mokre predne (125XXX km) a neda sa povedat, ze by to bolo ine ako predtym....

Ale samozrejme, je to na tebe

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tým vrzganím som počul strašne veľa teórii, jeden hovorí to a druhý to. - Tlmič chcem vymeniť kvôli tomu lebo mám pocit, že ľavý predný tlmič " tupo " búcha a skáče koleso pri niektorých nerovnostiach. - Otečené mám 3 zo 4, ale predný ľavý je na tom najviac zle. - Nedokážem odhadnúť, ale či je to nejako katastrofálne otečené. - Keďže tiež ľudia majú rôzne predstavy o " trochu " otečený :D. - Vymenil by som aj iba jeden, ale to nemá žiaden zmysel.

 

Ako tak, plánujem to robiť buď koncom tohto leta, alebo až budúci rok. Iba si zisťujem, čo k tomu treba :)

 

Ďakujem všetkým, za rady, vážim si to. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to špeciálna cena so zamestnaneckou zľavou, nákupná cena pre Škodu je 300€ - Jedná sa o diel / tlmič pre VW, ale výrobné číslo je identické ako to čo používa Škodovka na superby keďže zdieľajú podvozky, iba VW to má lacnejšie 😅 - pozeral to zamestnanec Škody podľa VIN na moje auto. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V 16. 6. 2022 na 10:27, Ivo.7 napsal:

 tiež som pred výmenou predných dcc tlmičov, ale také ceny ako tu uvádzate nedokážem nikde zohnať, vedeli by ste mi odporučit kde také zohnať? Alebo dalo by sa to cez vás?

 

Ahoj, ja to riešim cez zamestnaneckú zľavu priamo cez rodinného príslušníka v Škode, skladník u nich nacenil 214€ VW diel. Tam je tá suma s veľkým rozdielom oproti bežnej predajnej cene. - Objednávať a meniť budem po dovolenke ( polovička budúceho mesiaca ). 

Editováno: , autor: Spidmax
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...