Přejít na obsah

Nove auto, cena, vybava a cekaci lhuta


Pat007cz

Doporučené příspěvky

Problémy jsou všude, nicméně to VW Group neomlouvá. Měli dostatek času předzásobit se, ale to se jim samozřejmě nechtělo z důvodu mrtvých peněz na skladě. Profesně dobře jim tak, ale odnášíme to jako zákazníci. 

 

Momentálně je zastavené všechno, na motorizaci nezáleží. Hybrid měl mít nejvyšší prioritu a už od 13.05. stojí někde u fabriky. TSI tam parkuje třetí týden. Navyšování cen se nás naštěstí netýká, stihli jsme i částečné financování skrze ŠkoFin s nastavením pěkných podmínek, které nám zůstávají. To je další důvod, proč se mi nechce smlouvu vypovídat. Aktuálně situace na pikaču.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to velmi zajímavé teda. Po tom co se zde psalo, tak jsem si jen tak zavolal prodejci Agrotec Brno o
informování o dodání Superb III liftback sportline 2.0TSI 140kW s pár dalšími základními věcmi v
konfigurátoru a datum dodání je 12-16 týdnů. Tak já teda nevím jak to je už :D 

Verze Combi má nesmyslné dodání 36-45týdnů, teď vozidlo Karoq se o mnoho týdnů posunulo
také. Více méně dva prodejci cca 60km daleko od sebe a říkají stejné informace. Uvidíme zítra
co mi řekne třetí prodejce, u kterého bych měl s největší pravděpodobností objednávat :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musí sami vědět, že to není reálné, ale samozřejmě jelikož jde o ofiko zadání, tak potencionálnímu zákazníkovi neřeknou "oficiálně 12 týdnů, ale čekejte minimálně půl roku". Obchodně je lepší se zákazníkovi potom omlouvat, než ho od podepsání kupní smlouvy aktivně odrazovat. Dělal bych to stejně. 

 

 Taky mi to jeden salon řekl, když jsem obvolával ojetiny, jestli se jim neválí 206kW někde na dvorku a nemají ho na webu. Pán mi říkal, proč si nekoupím nový, že se na něj čeká jen 12 týdnů, tak jsem mu vysvětlil situaci, uznal, že realita je od jeho papíru asi trochu jiná a rozloučili jsme se. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z ofiko Škoda Auto mám informaci, že čekačka na Superb Combi 2.0 TSI 140kW cca 24-26 týdnů, ale nevěřím tomu.

 

Ono při dotazování na Škoda Auto i všemožné dealery to bude vždycky cca půl roku nebo i méně (v případě Combi), ale jakmile dojde na kupní smlouvu, tak prd, 48 týdnů a buď podepiš a čekej a nebo uteč. 

 

Nicméně co jsem se tak ptal kolem, tak s objednáním nových vozů je to všude obdobné. Subaru mi řeklo únor 2022 nejdříve. Pokud někdo chce auto hned, vybrat jedině skladovku, jinak čekat, čekat a čekat.

 

P. S. Možná příští léto se v tom Dragonu i projedu 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Mics0d napsal:

Je to velmi zajímavé teda. Po tom co se zde psalo, tak jsem si jen tak zavolal prodejci Agrotec Brno o
informování o dodání Superb III liftback sportline 2.0TSI 140kW s pár dalšími základními věcmi v
konfigurátoru a datum dodání je 12-16 týdnů. Tak já teda nevím jak to je už :D

 

1. Agrotec je estébáka Bureše, ryba smrdí od hlavy a tomu odpovídá jednání některých jejich pracovníků

2. snad mimo zaměstnanecké slevy vázané na daného dealera neexistuje kromě bodu 1 ani žádný věcný důvod pro nákup tam ve srovnání se Suchým :-)

3. ano liftback má nesrovnatelně kratší lhůty

4. kromě toho je dalším parametrem plnění cílů daného prodejce - Suchý tak např. nedávno uměl Kamýka za cca 7 týdnů, zatímco Autodružstvo za rok

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otázka, jestli ty, co stíhají dodávat, nejsou primárně auta na operáky, firemní zakázky, apod., které asi budou mít větší přednost než objednávky od běžných lidí. Plus další věc je ta, do kolika zemí těch 16 tis. aut jde, kolik je to modelů, atp. Tzn. ve finále může vyjít to, že na Česko je to od modelu třeba max pár stovek kusů, jestli vůbec. Ale to vařím z vody, jen bych se nedivil, kdyby to tak bylo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 hour ago, xmenadis said:

Otázka, jestli ty, co stíhají dodávat, nejsou primárně auta na operáky, firemní zakázky, apod., které asi budou mít větší přednost než objednávky od běžných lidí. Plus další věc je ta, do kolika zemí těch 16 tis. aut jde, kolik je to modelů, atp. Tzn. ve finále může vyjít to, že na Česko je to od modelu třeba max pár stovek kusů, jestli vůbec. Ale to vařím z vody, jen bych se nedivil, kdyby to tak bylo.

V clanku sa nespomina, ci preferuju podla typu zakaznika. Na druhu stranu je v z neho jasne, ze chybaju ESP moduly a moduly ovladania okien. Maju cipy na dokoncenie priblizne 80% vyroby a prioritizuju niektore modely (napr. Enyaq). Dalej je tam pisane, ze auta aj napriek tomu vyrabaju do zasoby a az cipy pridu, tak ich domontuju a linky lacnejsich modelov nestoja.

Do zaciatku celozavodnej dovolenky (1.8.) budu pravdepodobne mat naplnenu skladovaciu kapacitu 50tis. vozidiel vratane zrusenia ~60 smien (kazda smena je ~450 vozov).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ci tak, ak tie auta chcete tak ich objedbajte. Pac plechy isli s cenou hore cipy tak isto. Co sa zakonite musi prejavit na cene auta, obavam sa ze vysledkom bude setrenie tam kde to nevidno, alebo osekanie vybav. Cakajte este pproadne zdrazovanie do konca roka. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny!

 

Mám objednaný Superb liftback, 2.0 TDI, 147 kW, 4x4 s tím, že by už naštěstí měl být ve výrobě, tak doufám, že za pár týdnů ho budu mít k dispozici. Výbavový stupeň Style s nějakými drobnými nadstandardními vychytávkami. Na dvě jsem ale zapomněl, nebo lépe řečeno jsem si říkal, že je nepotřebuju, ale teď měním názor, což samozřejmě výroba už nezvládne. Jde o Matrix světla + top led zadní světla a o virtuální kokpit. 

 

Chtěl jsem se zeptat na a) zda je možné nechat vyměnit ex post a b) zda byste takovou výměnu doporučovali, nebo to spíše nemá smysl.

 

Virtuální kokpit jsem nakonec odpískal z toho důvodu, že údajně nepodporuje konektivitu s Apple, proto to pro mě ztrácelo význam. Standardně používám Waze, nevím, jestli v novém autě budu používat škodováckou navigaci nebo zůstanu věrný Waze (nyní jezdím Octavia II 1,2 TSI, takže změna to bude velká :) ).

 

K Matrix světlům, byl jsem odrazen dealerem a cenou, že to reálně nevyužiju. Víc než ty samotné přední světla se mi líbí ty dynamické zadní blinkry a chromová lišta.

 

Děkuji za názory a za vysvětlení, zda lze vyměnit později v autorizovaném servisu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Matrixy využiješ pokud pojedeš v noci. :-) Je to hodně velký rozdíl oproti statickým LED a až zjistíš cenu za dodělání, tak tě to přejde. A do novýho auta v záruce bych takové zásahy ani nezvažoval.

Za mě jsi si měl obojí doplatit z výroby nebo se prostě musíš smířit s tím, že to "nepotřebuješ".

Kokpit dodělat je tuším 30 tisíc + práce - oproti tuším 9 z fabriky a udělat přední i zadní světla je někde kolem kila. Třeba to šlo o něco níž, ale jak jsem psal, nedodělával bych to.

 

Jinak, až si příště budeš vybírat auto, domluv se s prodejcem a půjč si auto, které má vše, co zvažuješ, ideálně přes noc a vyzkoušej si to. Kupuješ dost drahé auto, tak ti to půjčí a když ne, jdi k jinému prodejci. Ale osobně jsem se nesetkal se zamítavou odpovědí.

 

Kupuji si auta soukromě a musím si na ně vydělat, tak nedám milion za něco, co jsem si nevyzkoušel.  

 

Třeba ani u BMW nebyl problém 24 hodin zápůjčka, akorát nad 200km nájezdu se platilo 8Kč/km.

 

A myslím, že v autě funguje Android Auto i Apple Car Play. Ale mám Android.

 

Editováno: , autor: waikiki
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, lukeluke88 napsal:

Zdravím všechny!

 

Mám objednaný Superb liftback, 2.0 TDI, 147 kW, 4x4 s tím, že by už naštěstí měl být ve výrobě, tak doufám, že za pár týdnů ho budu mít k dispozici. Výbavový stupeň Style s nějakými drobnými nadstandardními vychytávkami. Na dvě jsem ale zapomněl, nebo lépe řečeno jsem si říkal, že je nepotřebuju, ale teď měním názor, což samozřejmě výroba už nezvládne. Jde o Matrix světla + top led zadní světla a o virtuální kokpit. 

 

Chtěl jsem se zeptat na a) zda je možné nechat vyměnit ex post a b) zda byste takovou výměnu doporučovali, nebo to spíše nemá smysl.

 

Virtuální kokpit jsem nakonec odpískal z toho důvodu, že údajně nepodporuje konektivitu s Apple, proto to pro mě ztrácelo význam. Standardně používám Waze, nevím, jestli v novém autě budu používat škodováckou navigaci nebo zůstanu věrný Waze (nyní jezdím Octavia II 1,2 TSI, takže změna to bude velká :) ).

 

K Matrix světlům, byl jsem odrazen dealerem a cenou, že to reálně nevyužiju. Víc než ty samotné přední světla se mi líbí ty dynamické zadní blinkry a chromová lišta.

 

Děkuji za názory a za vysvětlení, zda lze vyměnit později v autorizovaném servisu. 

 

Kdy si objednával auto? Díky za info. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc za reakce!

 

@waikiki Teď už to pro příště vím :) Postupně jsem navyšoval své požadavky, hlavně jsem se zaměřil na motor a zrovna ty Matrixy jsem bohužel úplně zazdil. Jinak taky si kupuju auto soukromě, proto jsem pak už nechtěl investovat takovou další částku, což se samozřejmě zpětně ukazuje jako blbost. Tím, že teď jezdím Octavii II, tak jsem spoustu prvků bral jako nadbytečné. Auto jsem si byl vyzkoušet, ale jen přes den a zkoušel jsem hlavně rozdíl mezi 110 kW a 147 kW. V noci jezdím, ale relativně málo, spíš jsem se vyděsil, že jsem četl, že ty obyčejný LEDky jsou snad horší než světla na předfaceliftové verzi (nevím, to byly bixenony?). To snad ne, nebo víš o tom něco? Tak doufám, že LEDky budou fajn a Matrix objednám příště :) Případně si ty Matrixy nechám dodělat po záruce :D

 

@Richard Štupák Měl jsem se zeptat dřív na tomhle fóru, ale objevil jsem ho pozdě :) Taky mi Matrixy vadí mnohem víc než kokpit...

 

@PavelF Na konci dubna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, Clerfayt napsal:

Nenechejte si zkazit dojem a radost z nového auta.  Standardy nesvítí zle. Zadni světla stejně nevidíš a virtual kokotpit je pí...na. Jen se těšte na skvělé auto!

Díky moc za podporu :) Těším se moc, ty Matrixy mě upřímně trochu žerou, ale to snad za pár dnů přejde. Šlo mi spíš o to, jestli standardy svítí lépe než předfaceliftová světla, abych s těmi standardy nespadl technologií někam k roku 2015.

Editováno: , autor: lukeluke88
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, waikiki napsal:

lukeluke88:

 

nemám zkušenost mámm L&K a tam je standard Matrix. Manželka má Kodiaqa a tam jsou statické LED a také to svítí dobře. Nemyslím, že by to bylo špatné. Matrix jsou trochu jinde, ale po tmě jezdit nebudeš. Těš se na novou káru a neřeš to. :-)

Díky za zprávu :) L&K jsem mimo jiné zavrhl z toho důvodu, že jsem nechtěl mít kožené sedačky kvůli dětem, u příštího auta budou větší a bude to v pohodě.

 

Jinak včera jsem přes konfigurátor zjistil, že virtuální kokpit je nově součástí základní výbavy Style. To by mě zajímalo, jestli mi jej tam dají či nikoli. Podle informací od dealera by mělo jít moje auto do výroby tento týden (od 28/6). To by mě potěšilo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi to pánové nedalo a obvolal jsem si pár prodejců. Vím, že to nejsou 100% data, ale předpokládám aktualizaci 
dodací doby škodovky prodejcům, aby měli aspoň patřičná informace pro zákazníky. 
Co se jedná o Superba, tak jak liftback, tak i Combi ve výbavách Ambition, Style či LaK dodací doba někdy příští rok.
Zatím co stále má vyjímku a větší prioritu, tak to ve verzi liftback, tak se jedná o výbavu sportline na cca 10-12 týdnů.
Teď otázka jak se to bude často měnit, zda to zůstane po celou dobu tohoto problémů. Takže asi zatím co k tomu tak je :)

A jen takový bonus, že se cca za 10 dní bude konat další zdražení. 

Editováno: , autor: Mics0d
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...