Přejít na obsah

Nove auto, cena, vybava a cekaci lhuta


Pat007cz

Doporučené příspěvky

V 29. 1. 2022 na 23:03, Mariacek napsal:

Zdravím, budu mít asi netradiční dotaz. Jak je to s možností objednání stávajícího modelu Superbu při příchodu nové generace? Někde jsem četl, že se nová generace představuje, až se doprodá stará? Jde mi o to, že Superb po FL považuji za nejkrásnější Škodovku vůbec. Bohužel co odešel Kabáň a co přišla Scala a nyní Octavia, tak se mi ta auta absolutně nelíbí. Na Octavii mi přijde vyloženě ošklivá zadní část a bohužel co jsem viděl ty "uniklé" skicy, tak se Superb zřejmě vydá podobným směrem.

 

Chtěl bych teda počkat na představení nebo oficiální fotky nové generace a podle toho se rozhodnout. Ale když je teď čekací doba na auta i rok, tak se bojím, zda to vůbec bude možné ještě příští rok objednat. 

Celý příští rok budu pracovně mimo republiku, takže bych kupoval novou generaci až ve 2024, kdy se snad na ní odladí úvodní mouchy. Pokud se mi ale nová generace líbit nebude, budu chtít koupit tu stávající i za cenu toho, že bude stát nějakou dobu v garáži.

 

Je nějaké vodítko, do kdy se bude dát Superb objednat? Jako krajní možnost vidím volbu nějaké skladovky, ale tomu bych se chtěl vyhnout. Kupovat nové auto hned teď také nechci, aby mi rok stálo v garáži - nevíc musím ještě něco došetřit :-) Díky za info.

Iba doplnim,ze zaciatkom roka 2024 este nic vychytane nebude,pretoze SOP/Start produkcie/ je naplanovany az na cca leden 2024.Prednost ma Passat.ktory bude mat SOP uz 10/2023.Samozrejme uvedenie Superb na trh bude koniec roka 2023,ale reale najprv auta pre dealerov,az potom skutocni zakaznici.

Osobne mam obavu,ze sa to designovo cele zvrtne k Enyaqu,co je pre mna osobne hroza,takze casu mas dost,ale ja bys som bral ten terajsi.

Editováno: , autor: Patrik1971
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Patrik1971 napsal:

Iba doplnim,ze zaciatkom roka 2024 este nic vychytane nebude,pretoze SOP/Start produkcie/ je naplanovany az na cca leden 2024.Prednost ma Passat.ktory bude mat SOP uz 10/2023.Samozrejme uvedenie Superb na trh bude koniec roka 2023,ale reale najprv auta pre dealerov,az potom skutocni zakaznici.

Osobne mam obavu,ze sa to designovo cele zvrtne k Enyaqu,co je pre mna osobne hroza,takze casu mas dost,ale ja bys som bral ten terajsi.

Abychom tady neplevelili téma novým Superbem, mohl bys tyto informace (zdroj) rozepsat v tématu k Superbu IV? Protože tam zatím nejnovější informace jsou o tom, že představení bude asi už letos a výroba jaro 23.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K té záloze při objednání, za sebe hlásím, že po mě chtěli dvacku. Bral jsem to na sebe, tedy takzvaně na RČ.

To, že ceny jen porostou je jistota. Proto je lepší objednat dřív, cena bude už stanovena a mezitím za třeba 8 měsíců do dodání se může dvakrát zdražovat.

 

K S4 bych jen nadhodil, jestli se ho už nebudou týkat nové fičury ouřadů z Brusele, jako je třeba omezovač rychlosti, dálkové sledování spotřeby atp. ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, M_ike napsal:

Objednano na konci sprna, za tyden ma byt u dealera. 206 L&K krom stresniho full. Mel jsem objednano na zacatek brezna, stihlo se to o fous driv :)

 

Skodovka ted jede na zisk, takze modely kde vyvarej nejvic, jdou na radu jako prvni.

Tak to je nakonec celkem rozumná čekačka. Taky mám objednáno 206 KW, ale Sportline z půlky září. Info je zatím výroba v druhé půlce května. Třeba ještě překvapí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K otázke na predchádzajúcej strane. Superba by som asi objedna ešte teraz a čo najskôr, s tým že by som povedal predajcovi, že dodanie môžu posunúť na neskôr. Dôvod je že ceny áut začali výraznejšie rásť, sú dlhé časy dodania a hlavne to, že aktuálny Superb III po facelifte je už pomerne dobre vychytaný model, dostal kopu inovácií, ale ešte stále to je taká tá stará škola. Nový Superb už asi bude bez niektorých klasických ovládacích prvkov a väčšina vecí bude cez dotyk, a keď začnem špekulovať, tak možno už dostane povinne aj mild-hybrid motory, neprekvapilo by ma ani to, keby nová generácia prišla o najvýkonnejšiu motorizáciu. Ku všetkému u VAG klasicky robia beta testing prvý rok od uvedenia samotný zákazníci.

Ako to už odznelo, aktuálne je šanca, že predajca teraz nebude žiadať ani zálohu. Aspoň my to tak máme, liftback 2.0 TSI (140 kW) L&K a okrem ťažného a strešného okna tam máme asi všetko. Inak auto objednané 31. 8. 2021, a posledné info čo mám je, že výroba je plánovaná na 6KT/2022, t.j. budúci týždeň, 5,5 mesiaca od objednávky. Dúfam, že to dodržia. :)
Treba ale rozlišovať, že o akú výbavu, farbu a hlavne aké karosárske prevedenie Superbu sa jedná. Na kombík sa väčšinou čaká dlhšie, niektoré prvky výbavy môžu tiež zamiešať karty a nakoniec fleetová farba zase môže dodanie v určitých prípadoch aj urýchliť.
Inak kamaráti objednávali služobného naftového kombíka koncom apríla, termín dodania bol pôvodne koniec augusta (4 mesiace) a nakoniec ho dostali pred týždňom, t.j. čakali 9 mesiacov. Takže za mňa, objednať auto už teraz, a rovno sa zmieriť s dlhším časom dodania.
P.s.: Verím, že autá vyrobené a dodané v tomto období budú mať kvôli menšiemu počtu vyrobených kusov v budúcnosti ako jazdenky aj trochu väčšiu trhovú hodnotu. Predsalen ak si niekto povie o X rokov povie, že chce ročník 2021-2022, tak výber bude jednoducho obmedzený.

Editováno: , autor: e1.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Áno, ak myslíme lampičku v batožinovom priestore, a podobné veci, tak o niečo posledné ročníky aj prišili. Lampička zaráža hlavne kvôli tomu, že Škoda si tým robila reklamu, že aké simply clever to je. Mňa osobne štve najviac absencia slotu pre vlastnú SIM kartu, ale toto je napr. vec ktorú podľa mňa nedostane už ani Superb IV. Na druhej strane už máme MIB3, parádny displej, s faceliftom prišli Matrix LED svetlá, aj pruženie sa vraj zlepšilo. Cost cutting na konci výroby daného modelu človeka trochu serie, ale určite nie tak ako detské choroby až závažné problémy ktoré mávajú takmer všetky prvé ročníky modelov VAG.
P.s.: Niektoré veci ktoré padli za obeť šetreniu sa dajú dodatočne dorobiť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U FL je potřeba taky rozlišovat MR. Vlastním SIII FL vyrobený na jaře 2020 a byl dodán (ještě) i s lampičkou, je ale pravda, že třeba jen s 1 deštníkem (ten u spolujezdce ale nepostrádám). Je v něm Amundsen s dotykovým displejem a těmi 2 rolovacími kolečky (MIB 2.5) a zároveň 2 sloty na SD karty v přihrádce u spolujezdce a třeba taková aktualizace map je hračka (až na poměrně dlouhé rozbalování na SD kartu). Za mě zatím po 26 tis. km maximální spokojenost, kterou dotváří i motorizace (2.0 TSI 140 kW). Ale to už bych se dostal trochu off-topic. Za mě taky jak bylo uvedeno výše - objednat nyní a domluvit se s prodejcem na event. posunutí termínu dodání...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám S III (iV) z června ´20, lampičku v kufru mám, ale zase nemám žádný slot na SD kartu a jenom jedno USB A, ostatní tři jsou C. Deštník byl také jenom jeden. Přijde mi to, že osekávají drobnosti aby nemuseli zvyšovat cenu.

 

PS: Ale zrcátko u spolujezdce mám samostmívací ;-)

Editováno: , autor: Mira96
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tych zmien k horsiemu je niekolko, napr:

- spolujazdcove zrkadlo nie je samozatmavovacie

- nie su osvetlene kliky dveri + priestor na mobil

- dvere maju len odrazku namiesto svetla (svetla vo dverach su len vramci LED paketu)

- spolujazdcove sedadlo (manualne ovladane) prislo o odkladaci priestor pod sedadlom

- ufuky pri zadnych sedadlach prisli o zobrazenie hodin a teploty (ak nie je trojzon klima)

- harakiri so slotmi na SD/SIM karty a USB A/C

 

Zase sa na druhej strane, mnozstvo zaujimavych vychytavok pribudlo:

- kessy na zadnych dverach

- elektronicka detska poistka

- matrix led

 

Nicmene vzhladom k tomu ako rastla cena S3, si to osekavanie vybavy mohli odpustit.

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne z vyššie spomenutých výrazne vadí iba absencia SIM slotu a toho samozatmavovacieho spätného zrkadla spolujazdca. To druhé je fakt nechutné osekanie výbavy, obzvlášť tak, že to zrkadlo sa nedá okamžite doobjednať cez konfigurátor, ale cez eshop ho predávajú.
Trochu vadí ešte to chýbajúce osvetlenie kľučky dverí, ktoré reálne nepotrebujem, len by som ho chcel mať. :)

Za upustenie od USB-A som normálne rád, podľa mňa v deň uvedenia štandardu USB-C to mali prestať dávať do áut všetci výrobcovia a za pár rokov by sme sa tej starej, veľkej, neobojstrannej zásuvky konečne mohli zbaviť. Vzhľadom na prítomnosť USB nevidím dôvod mať ani SD slot, tým pádom to je pre mňa ďalšia zbytočnosť.
Ostatné veci sa ma pri L&K našťastie netýkajú.

Na druhej strane Matrix LED a Kessy už na zadných dverách sú naozaj veľké plus (aj keď ja osobne by som privítal aj auto úplne bez Kessy a bezklúčového štartovania).
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, Mira96 napsal:

Přijde mi to, že osekávají drobnosti aby nemuseli zvyšovat cenu.

Tak to asi nebude, celková cena Superbu jde i tak nahoru, bez ohledu na světlo ve dveřích, v kufru, osvětlení kliček , samozatvavovacího zrcátka a já nevím čeho všeho ještě co tam v dřívějších MR bylo a teď už není. Tyhle menší položky by se ve výsledné ceně za celé auto stejně výrazně nepromítli tak, aby to někomu nějak zásadně vadilo.

A pokud ano, určitě by nebyl zas takový problém dát to alespoň do nějakých paketů, když už by to nešlo objednat samostatně. Připlácí se za ledasco, tak proč ne za tyto položky.

Mě to spíš připadá, že někomu se při skládání výbav zdá něco zbytečné a nechá se to vyřadit úplně.

I skladba položek v jednotlivých paketech je dnes odlišná, než byla při příchodu faceliftu. Nemluvě o některých položkách se kterými je výrobní problém a vypadávají u některých výbav (paketů) úplně, nebo je nelze objednat samostatně - třeba Sound system Canton, Side asist...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, Mira96 napsal:

Já mám S III (iV) z června ´20, lampičku v kufru mám, ale zase nemám žádný slot na SD kartu a jenom jedno USB A, ostatní tři jsou C. Deštník byl také jenom jeden. Přijde mi to, že osekávají drobnosti aby nemuseli zvyšovat cenu.

 

PS: Ale zrcátko u spolujezdce mám samostmívací ;-)

Je potřeba si uvědomit, že iV je trochu jiná kapitola, od začátku mělo to, co čisté spalovací Superb neměl a mít nemohl a naopak... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No lampičku by mohli mít oba - spalovací i iV. Byl jsem se podívat na jedno iV 09/20, to lampičku nemělo a to co jsem koupil je 06/20 a lampičku má. Ono když se ušetří na každém autě pár korun, tak při objemu výroby to i nějaký ušetřený milon(y) hodí ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...