Přejít na obsah

Nove auto, cena, vybava a cekaci lhuta


Pat007cz

Doporučené příspěvky

No loni v létě už to bylo okolo 5-6 měsíců u liftbacku. Na podzim to protáhli o další měsíce, těch 8 a více je i možná reálných podle už dodaných vozů. Ale asi to také není úplně přesné číslo. 

Je tam dost zádrhelů při výrobě, jak už všude zmiňované čipy / Matrix světla, tak třeba i omezení z hlediska další výbavy vozu, která to vše prodlužuje. Namátkou třeba Canton, Side assist... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

JPP/JBP: Hovoril som včera s predajcom, a vraj sú tlaky zhora, že pri autách ktoré sa nedodajú do 12 mesiacov, bude musieť kupujúci doplácať časť ceny. Podľa toho ako som to pochopil, mal by sa platiť navyše rozdiel medzi aktuálnou cenou v čase odovzania a cenou 12 mesiacov po objednávke. Nedokážem si predstaviť, že mi predajca zavolá napr. po 14-15 mesačnom čakaní na auto a povie mi, že konečne dorazilo vaše auto, ale dostanete ho iba ak ste ochotný za neho zaplatiť viac.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to by bol dobry hnus. Vsak to nieje tvoja vina, ze nevedia to auto vyrobit do 12 mes. To skor by ti mali dat zlavu pri takej dlhej cakacej dobe hlavne ak niekde vonku to auto bude stat a cakat na zlozenie. Ak by to bola pravda tak to je minimalne na podnet na SOI alebo do TV nech sa trochu zapotia. Ak by som mal teraz objednane auto tak by som si to prezistil a pripadne odstupil od zmluvy ved to je na facku dobru vzduchom chladenu ako od W. Smitha.

Inak pri tychto dodacich lehotach kym ti pride auto tak bude dalsi facelift alebo nova generacia.

Editováno: , autor: Seabow
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak to tady tak čtu, tak nechci malovat čerta na zeď, ale já bych asi oželel specifickou výbavu, co bych chtěl a spíše a to co nejdříve, bych koupil skladovku, tedy pokud ještě nějaké vůbec jsou. Jak se tak dívám na weby jiných automobilek a naplněnost, či spíše nenaplněnost  skladů u jejich autorizovaných prodejců, tak u některých značek není pomalu co brát. 

A co se týče těch cen za vozidlo při objednávce a konečné ceny za vůz při předávce, tak jsem již někde na webových diskusích zaregistroval, že některé značky při nových objednávkách ve smlouvách  uvádějí, že cena vozidla při předávce může být jiná, než při objednávce, takže buď ber, nebo neber. A taky aby čekatelům na nové vozidlo nakonec nenabídli místo eňo, ňuňo vysněného vozidla, jen nějaký ten elektrický derivát, ale to asi již hodně přeháním. Každopádně přeji čekatelům hodně trpělivosti, já nikdy trpělivý nebyl a vždy bral jen skladovky, na druhou stranu taky  vždy ukecal pěkné slevy, což už dnes asi taky moc nepůjde.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen takový poznatek, navštívil jsem poblíž jeden salon a z pěti vystavených aut všech pět prodaných ale prý (?) musí stát ještě +- tři měsíce než naskladní něco nového, ať nemají prázdný "salůn". To znamená, koupíš si auto a čekáš až ho někdo na place vystřídá! :-) :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a o tom taky jsou ty skladovky, které jsou sice kolikrát vystavené někde na webu, ale ve skutečnosti mohou být již dávno zadané. A taky opačně, spousta aut vyrobených a dodaných k prodejci, jakože na sklad, se vůbec ve skladovkách neobjeví. Toto je dnes asi dost běžná praxe, mám podobnou zkušenost, když jsem vloni na podzim sháněl manželce novou  a  malou Toyotu. Tam 100% fungovala vždy jen osobní návštěva prodejce, na webu a i po telefonu mně udávali jen nesmysli, nebo hráli kolikrát i mrtvého brouka. Já bych dnes bral co je a upaloval rychle pryč, hodnota peněz klesá, inflace stoupá a výroba může být jakákoliv a vlivy na ní taky , tak to neví dnes nikdo, co se ještě může zaseknout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 47 minutami, DušanV napsal:

Každopádně přeji čekatelům hodně trpělivosti, já nikdy trpělivý nebyl a vždy bral jen skladovky, na druhou stranu taky  vždy ukecal pěkné slevy, což už dnes asi taky moc nepůjde.

 

 

Jj skladovka ze salonu z placu za aktuální ceníkovku a max. doplňky zdarma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 2019 som bral auto a cena bola vyssia o 500E. Oproti kalkulovanej cene. Zase som dostal 4x vyhrievana sedacka a celne sklo. 

 

Skor by som sa v dnesnej dobe bal, ze auto nebude mat vybavu co ste chceli res bola v ceniku, pac chybajuca vybava nasrdi viac ako nejaky jednorazovy doplatok. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to hnus. Ja osobne čakám na auto a bojím sa vyššie spísaných taktík, lebo aj keby som auto neprevzal, na druhý deň ho majú komu predať takže predajca riskuje veľmi málo.
Podľa tohto by bolo najrozumenšie sa ešte rýchlo rozhýbať, a zobrať okamžite nejakú skladovku, lenže tá nebude mať ani takú motorizáciu akú chcem, výbavu už vôbec nie, a keby aj niečo podobné nájdem, cenníková cena je už od augusta o dosť vyššia, a ku všetkému, už ani zľava na cieľovú skupinu nie je taká, ako bola v čase objednania, takže by som viacnásobne sratil.
Ale ak by na mňa predsalen skúšali vyššiu cenu, tak tam auto pravdepodobne nechám, a ak by som auto predsalen zobral (dajme tomu cenový rozdiel nie je veľký), tak určite by to bolo posledné auto ktoré zoberiem od ŠA a pri najbližšej kúpe nového auta Škoda (alebo celý VAG) vypadne z výberu. Z princípu. Ja ale veľmi dúfam, že k takejto situácií nedôjde, bolo by to veľmi nepríjemné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak za mě je konečně dobojováno, a naštěstí bez změny ceny, i když jsem to měl taky napsané ve smlouvě, že se může změnit.

Objednáváno na konci července 2021, vyrobeno v 11. týdnu letošního roku, včera dovezeno k prodejci. Bohužel nejsem zrovna v ČR, pak budou Velikonoce, takže předání proběhne nakonec až po nich, takže ještě cca 20 dní čekání, tentokrát je ale důvod na mojí straně. Každopádně už se nemůžu dočkat :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, atlan napsal:

V 2019 som bral auto a cena bola vyssia o 500E. Oproti kalkulovanej cene. Zase som dostal 4x vyhrievana sedacka a celne sklo. 

 

Skor by som sa v dnesnej dobe bal, ze auto nebude mat vybavu co ste chceli res bola v ceniku, pac chybajuca vybava nasrdi viac ako nejaky jednorazovy doplatok. 

My sme po 7mesiacoch čakania dostali Scalu z osekanou výbavou .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, e1. napsal:


Ale ak by na mňa predsalen skúšali vyššiu cenu, tak tam auto pravdepodobne nechám, a ak by som auto predsalen zobral (dajme tomu cenový rozdiel nie je veľký), tak určite by to bolo posledné auto ktoré zoberiem od ŠA a pri najbližšej kúpe nového auta Škoda (alebo celý VAG) vypadne z výberu. Z princípu. Ja ale veľmi dúfam, že k takejto situácií nedôjde, bolo by to veľmi nepríjemné.

A na co by byl ten tzv. princip neodebrání vozu, pokud třeba postupem času  budou takto konat všichni výrobci a tím i prodejci, tedy to navýšení ceny při předání vozu, oproti ceně při objednávce? Dosud  koncern VW AG, potažmo Škodovka má pořád dobré zisky (viz. účetní  zpráva za rok 2021), ale pokud bude inflace postupovat stejným tempem jako v posledním kvartále, tak si myslím, že klauzule tzv. plovoucí ceny bude automaticky dávána do všech nových smluv.  Pokud to budou v budoucnu dělat všechny automobilky, tak jít někam jinam, nebude mít žádný význam. 

Editováno: , autor: DušanV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, Seabow napsal:

Ak by som mal teraz objednane auto tak by som si to prezistil a pripadne odstupil od zmluvy ved to je na facku dobru vzduchom chladenu ako od W. Smitha.

No ale teď si představ, čekáš na auto třeba 11 měsíců a řeknou ti že bdue doplatek, tak co teď? Když odstoupíš, tak jsi bez auta, a navíc pokud bys objednal znovu, tak dráž a zase na konec pořadníku... tady prostě není žádná správná možnost.

 

před 14 hodinami, e1. napsal:

e to hnus. Ja osobne čakám na auto a bojím sa vyššie spísaných taktík, lebo aj keby som auto neprevzal, na druhý deň ho majú komu predať takže predajca riskuje veľmi málo.

Je to přesně tak. Jednak ho asi celkem rychle a ještě třeba za víc, než jsi měl sjednáno si myslím...

 

Nicméně můj prodejce o žádném navyševání cen neslyšel a říkal, že si to ani neumí představit. Přesně proto, že lidi čekají x měsíců a pak je odmění zvýšenou cenou? Že v podstatě hlavní důvod proč jsou lidi ochotní čekat tak dlouho je z důvodu zafixované ceny.

 

 

Já měl objednanou O4RS ještě s celkem dobrou slevou dodání konec podzimu 2022. Z dlouhé chvíle jsem projížděl ŠkodaPlus a narazil na to, že stejný dealer prodává toto auto v specifikaci stejné z 95%, staré půl roku. Navíc s výbavou, kterou já už jsem si objednat nemohl (360view, Canton,...). Takže jsme se domluvili a kupujeme auto hned, i když trochu ojeté, než čekat přinejlepším do zimy na auto, které bude stát možná více a děsil jsem se, co všechno mu bude chybět.   

Editováno: , autor: JirikHL
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 15. 2. 2022 na 23:50, e1. napsal:

Čakáš na kombík alebo liftback? 

UPDATE:
Naše auto (liftback) mešká, dôvodom je vraj nedostatok Full LED Matrix svetlometov.

 

31.8.2021 objednané
KT6/2022 pôvodný termín výroby

KT15-17/2022 aktuálne predbežný termín výroby, takže až 8 mesačné čakanie + ešte kým auto dovezú k predajcovi
 

Liftback. Auto objednané 9.7, 2021

                       předané 23.3,2022

S těmi Matrixy to asi bude pravda, prodejce říkal, že jsem objednal ještě včas, teď jich má automobilka nedostatek 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, e1. napsal:

Ak by ti začali robiť všetky automobilky, tak jednoducho nebudem kupovať nové auto, ale jazdené. Určite budú zákazníci ktorí toto akceptujú, pravdepodobne firmy, ale ja na toto fakt nie som ochotný pristúpiť. 

No ale ojetá auta taky pořád stoupají na ceně, nebo ne? U stávajících smluv, kde není uvedeno nějaké možné zvýšení cen, tak asi opravdu dost těžko to bude výrobce/prodejce zvyšovat, ale u nových smluv  za současné inflace a neustálého zvyšování cen surovin si to dokáži představit. Na druhou stranu, pokud by ani tohle výrobce/prodejce nepoužíval, tak klidně může  toto riziko zvyšování výrobních nákladů promítnout do dalšího oficiálního ceníku auta, takže předpokládaný zisk mu stejně neuteče. 

Mám takový dojem, že si zájemci o nové auto, ale i prodejci budou muset zvyknout na možné a nově zaváděné postupy a pořádky, tj. nekonkrétní termín dodání, nefixovaná cena, možnost nedodání objednaného modelu, nebo výbavy, nebo v budoucnu třeba  i na možnost úplného stažení modelu z výroby a to i přes podané objednávky a uhrazené zálohy.  Rád bych se mýlil, ale situace začíná být (a to nejenom ve výrobě aut) dosti nepřehledná a nevypočitatelná. Ty lepší časy asi skončily....

 

PS: známý dělá ve velké nadnárodní stavební firmě, měli objednané nové firemní dodávky a po skoro ročním čekání, to  firma  zrušila a okamžitě, obratem si pořídila nové a dostupné vozy jiné značky, podrobnosti neznám, měli prostě asi dobrý důvod, proč dále nečekat.

Editováno: , autor: DušanV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, DušanV napsal:

No ale ojetá auta taky pořád stoupají na ceně, nebo ne? U stávajících smluv, kde není uvedeno nějaké možné zvýšení cen, tak asi opravdu dost těžko to bude výrobce/prodejce zvyšovat, ale u nových smluv  za současné inflace a neustálého zvyšování cen surovin si to dokáži představit. Na druhou stranu, pokud by ani tohle výrobce/prodejce nepoužíval, tak klidně může  toto riziko zvyšování výrobních nákladů promítnout do dalšího oficiálního ceníku auta, takže předpokládaný zisk mu stejně neuteče. 

Mám takový dojem, že si zájemci o nové auto, ale i prodejci budou muset zvyknout na možné a nově zaváděné postupy a pořádky, tj. nekonkrétní termín dodání, nefixovaná cena, možnost nedodání objednaného modelu, nebo výbavy, nebo v budoucnu třeba  i na možnost úplného stažení modelu z výroby a to i přes podané objednávky a uhrazené zálohy.  Rád bych se mýlil, ale situace začíná být (a to nejenom ve výrobě aut) dosti nepřehledná a nevypočitatelná. Ty lepší časy asi skončily....

 

PS: známý dělá ve velké nadnárodní stavební firmě, měli objednané nové firemní dodávky a po skoro ročním čekání, to  firma  zrušila a okamžitě, obratem si pořídila nové a dostupné vozy jiné značky, podrobnosti neznám, měli prostě asi dobrý důvod, proč dále nečekat.

No pokial ti auta sluzia nato aby vyrabali zisk, tak jasne ze cakat nebudes. Nvyse ked ti za mesiac klaknu dve auta a oprava do nich je 6000E a uz 4mesiace si mal mat nive auta, tak si proste v strate. 

 

Radsej som doplatil 500E a mal vybavu navyse. Lebo peniaze za par mesiacov zarobis, ale auto bez vybavy budes mat min 5 rokov. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

16 hours ago, DušanV said:

No ale ojetá auta taky pořád stoupají na ceně, nebo ne?

Áno, ale ak si idem kupovať nejaké jazdené auto, tak jeho cena je taká, aká je, výbava je daná, zaplatím, a auto je okamžite moje, a nie že čakám neviem ako dlho aby som potom mal auto za neviem akú cenu a s akou výbavou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen tak pro zajímavost, teď jsem si všiml jedné drobnosti, když jsem porovnával objednávku zadanou loni a finální, kterou jsem obdržel teď kvůli doplatku (po přidání nějakých příslušeství a podoboně) a všiml jsem si, že nová objednávka obsahuje už nové - vyšší ceny, naštěstí je tam ale položka v kategorii Ostatní - cenová garance za -43 200,- Kč. Chápu to tedy tak, kdybych úplně stejnou konfiguraci objednával teď, tak bude právě o tohle dražší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...