Přejít na obsah

Nove auto, cena, vybava a cekaci lhuta


Pat007cz

Doporučené příspěvky

V srpnu 2022? To snad není možný... Chtěl bych poznat toho, kdo tam to pořadí takhle organizuje v tej Boleslavi. 

 

PS: Kamaradovi posunují termín pořád dál... před pár dny zase z dubna na květen 23 (objednával v březnu 22)

Editováno: , autor: Emil-Z
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Přidám něco do nelichotivých statistik: Superb L&K hatchback TDI 110kW DSG + tažné, objednán červenec 2021 s prvním plánem výroby v týdnu 5-7/2022, aby navazoval na konec předchozího leasingu. Během roku 2022 se řadou menších či větších skoků dostal na aktuální výrobní plán 3-5/2023. Tomu už se nedá smát, natož věřit. Diskuze o změně konfigurace, aby auto bylo "vyrobitelné" není možná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Všiml jsem si, že stejný motor má v různých výbavách různé parametry, což příliš nechápu. Konkrétně motor 2.0 TDI 147kw 7 stup. automat 4x4.

 

Ve verzi Style a L&K je udávaná max. rychlost 236 km/h, ale ve verzi Scout "jen" 228 km/h. A rozdílů je více, např. spotřeba je překvapivě o 0,4 ve prospěch Scouta! Rozdíl je i v udávaných emisích... Že by jiná převodovka?

 

Vždycky jsem si myslel že Scout je jen oplastovaná čtyřkolka, ale asi to tak není... 🤷‍♂️

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

21 minutes ago, Emil-Z said:

Všiml jsem si, že stejný motor má v různých výbavách různé parametry, což příliš nechápu. Konkrétně motor 2.0 TDI 147kw 7 stup. automat 4x4.

 

Ve verzi Style a L&K je udávaná max. rychlost 236 km/h, ale ve verzi Scout "jen" 228 km/h. A rozdílů je více, např. spotřeba je překvapivě o 0,4 ve prospěch Scouta! Rozdíl je i v udávaných emisích... Že by jiná převodovka?

 

Vždycky jsem si myslel že Scout je jen oplastovaná čtyřkolka, ale asi to tak není... 🤷‍♂️

Predpokladám, že si pozeral kombíky. Scout je oplastovaný a má aj svetlú výšku jemne vyššiu, čo má negatívny dopad na aerodynamiku, a to hlavne pri vyšších rýchlostiach.
Ale je naozaj prekvapivé, že má udávanú nižšiu spotrebu, čo by teoreticky naozaj mohlo byť inak nastavenou prevodovkou, aj keď o tom pochybujem. Nižšia spotreba sa totiž dosahuje predĺžením prevodov, čo u Scouta nedáva žiaden zmysel, u neho by som skôr očakával kratšie prevody. Pozeral si či je prepad v maximálke a rozdiel v spotrebe aj u 206 kW verzie Scouta, resp. Style a L&K Combi?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Delphin napsal:

Doky: Tohle už mi připadá, že to auto vyrobit nechcou. Nemáš ještě garantovanou kupní cenu? Pokud ano, zkus si dnes poskládat stejnou konfiguraci, o kolik šla nahoru. 

Jedná se o služební auto, přes leasingovou firmu, takže všechny komerční detaily neznám, ale garance ceny je snad jediné, co mě drží ve hře. Stejné auto pro porovnání nakonfigurovat a vyrobit už nelze, změnil se výrobní rok a produkční linky. Uvidíme co dorazí. Jako předvánoční dárek jsem teď dostal vylepšení termínu na 48.-50. týden 2022! Snad to dodrží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 23. 11. 2022 na 22:54, e1. napsal:

Predpokladám, že si pozeral kombíky. Scout je oplastovaný a má aj svetlú výšku jemne vyššiu, čo má negatívny dopad na aerodynamiku, a to hlavne pri vyšších rýchlostiach.
Ale je naozaj prekvapivé, že má udávanú nižšiu spotrebu, čo by teoreticky naozaj mohlo byť inak nastavenou prevodovkou, aj keď o tom pochybujem. Nižšia spotreba sa totiž dosahuje predĺžením prevodov, čo u Scouta nedáva žiaden zmysel, u neho by som skôr očakával kratšie prevody. Pozeral si či je prepad v maximálke a rozdiel v spotrebe aj u 206 kW verzie Scouta, resp. Style a L&K Combi?

U 2.0 TSI je rozdíl ve spotřebě a emisích v neprospěch Scouta. Maximálka a zrychlení stejné... Toto bych považoval za logické, ale ty rozdíly u TDI nechápu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máte někdo více informací ke zrušení bezdrátového SmartLinku? Tzn. žádné bezdrátové Android Auto nebo Car Play, vše hezky po kabelu, jako před lety. ŠA dá prý na již objednaná auta "slevu", to znamená, že to nechce / nelze dodatečně dodat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak můj poslední termín výroby se nakonec nezměnil a auto mi vyrobili ve 45. týdnu. Auto jsem si byl přebrat minulou středu. Jen tedy rekapitulace: Objednáno 10. 2. 2022 Combi L&K 206kw, první termín byl na 26.-28. týden, následoval 37.-39. týden a poslední posunutí na 45.-47. Výbava téměř plná (chybí panorama). Co jsem se ptal prodejce tak, že nejvíce se jim opožďují dražší specifikace. Ale to bude u každého prodejce předpokládám jiné.

Bezdrátový SmartLink naštěstí mám a zvykl jsem si na něj velmi rychle, zapnu motor a po chvilce mi automaticky začne hrát hudba ze spotify.

Editováno: , autor: PMichal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 27. 11. 2022 na 14:22, doky napsal:

Máte někdo více informací ke zrušení bezdrátového SmartLinku? Tzn. žádné bezdrátové Android Auto nebo Car Play, vše hezky po kabelu, jako před lety. ŠA dá prý na již objednaná auta "slevu", to znamená, že to nechce / nelze dodatečně dodat?

Ano,mal som odratane vo fakture 27 eur za kablovy smartlink...vraj kvoli chybajucemu polovodicu

20221128_165500.jpg

Editováno: , autor: Patrik1971
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, PMichal napsal:

Tak můj poslední termín výroby se nakonec nezměnil a auto mi vyrobili ve 45. týdnu. Auto jsem si byl přebrat minulou středu. Jen tedy rekapitulace: Objednáno 10. 2. 2022 Combi L&K 206kw, první termín byl na 26.-28. týden, následoval 37.-39. týden a poslední posunutí na 45.-47. Výbava téměř plná (chybí panorama). Co jsem se ptal prodejce tak, že nejvíce se jim opožďují dražší specifikace. Ale to bude u každého prodejce předpokládám jiné.

Bezdrátový SmartLink naštěstí mám a zvykl jsem si na něj velmi rychle, zapnu motor a po chvilce mi automaticky začne hrát hudba ze spotify.

Gratuluji a blednu závistí! 😀

Co ostatní věci, které odebírali kvůli změně MR? Jako např. žádná elektronická dětská pojistka, schránka před spolujezdcem bez chlazení, atd? Litá kola také dodána dle vašeho přání?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@dokyTak elektronickou dětskou pojistku mám, zrovna dnes jsem ji zapínal, protože mladej už šahal po dveřích. Schránka před spolujezdcem je bez chlazení, loketka chlazení má, ale nemá LED, prostě to samé co hlásili již ostatní přede mnou ve vlákně Škoda Superb III. facelift. Litá kola jsem dostal ta co jsem si objednal (byly snad případy, kdy je někdo nedostal?) 😀 Časem možná i vytvořím vlákno o mém autu s nějakýma fotkama (interiér cognac jsem tu například moc neviděl)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zakončuji svůj osmý měsíc čekání na šedivého sportlina. S dealerem jsme si jen potvrdili, že pod stromeček už nebude a mám zase zavolat v únoru. V systému prý vidí i historii vývoje předpokládaného termínu výroby. Pohybovalo se to od 10. do 30. týdne 2023, nyní je ustáleno na 25. týdnu. Budu hlavně rád, když se to nebude více protahovat. Do května už to nějak přežiju, ale nevím co je zrovna na tom mém tak speciálního, téměř základní sportline, kterého tady spousta lidí hlásila za těch cca 8, 9 měsíců.

Co mě taky zaujalo a potvrzují to i tvrzení zde na fóru, že prý jim škodovka spoustukrát pošle auto, které vůbec nečekají a o kterém ani nemají informaci že by mělo být vyrobeno. Kolegyni takhle nečekaně přivezli Karoqa style po 6-7 měsících i když jí říkali minimálně rok. Jiný kolega naopak už přes rok čeká na Octavii style a žádná indicie, že by se výroba a dodání mělo blížit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...