Přejít na obsah

Chyba P048 EGR + kontrolka žhavenia


skodabb

Doporučené příspěvky

Ahojte, prosím Vás, nestretol sa niekto s nasledujúcim problémom?

Najprv mi svietila kontrolka motora, vypísaná chyba P048E - následne bol vymenený EGR ventil, no po pár jazdách sa kontrolka motora (s rovnakou chybou + najnovšie pribudla aj chyba ohľadom vstrekovanie paliva alebo niečo podobné) ale aj kontrolka žhavenia (po naštartovaní blikala).

 

Príznaky s tým spojené:

- hard starting (po otočení kľúča motor naštartoval "až" po 2-3 sekundách, ledva sa rozbehol) - len ráno za studena

- pri kontrolke žhavenia raz fungovalo všetko a stačilo vypnúť zapnúť motor, druhýkrát však už nefungoval tempomat

 

Iné príznaky som nebadal, kontrolka motora vypisuje len chybu P048 pričom EGR bol menený - príznaky nebadám žiadne, to žhavenie je väčšia záhada, raz všetko funguje, raz nejde tempomat a takto sa to strieda.

 

V servise sú bezradní, vlastne v dvoch. Chcel by som sa spýtať, môžu tieto chyby navzájom súvisieť? Je to tým EGR ventilom alebo niečím iným? Vďaka za každý nápad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...