Přejít na obsah

Jsem exot nebo jsem koupil páteční směnu?


Marek Bačovský

Doporučené příspěvky

Zdravím, už jsem psal do 2 separátních témat, ale všechno se to tak nabaluje, že to shrnu tady v hospodě :-). Před měsícem jsem koupil roční Octavii 3 FL 2.0 TDI DSG. Je to bývalý soukromý služebák přímo ze Škody, dle Elzy nebourané ani neopravované, opticky v krásném stavu, najeto 20 000km, koupeno ve Škoda Plus

 

Po 2 týdnech vlastnictví jsem auto dal do AS na výměnu oleje mimo interval + se dělalo:

1) palubní deska - byla tam materiálová vada v pohledové části vepředu, Škoda uznala a vyměnila celou palubku

2) tuhá, vrzající ruční brzda - výměna lanka

3) praskající levé zrcátko při sklápění - opět výměna vnitřního mechanismu

4) všelijaké drnčení, lupání plastů v interiéru - v zásadě nevyřešeno

5) nesvítící zadní lampička - vyřešeno na 24 hodin, ale opět nesvítí

 

Co jsem objevil po dalších 2 týdnech po servisu:

1) Když DSG podřadí na 2ku nebo 3ku a přidám plyn, typicky kruhový objezd, tak se občas ozve klepnutí a jemně škubne (DQ381). Jinak řadí plynule a bez škubání

2) Levá přední pneumatika má sjetý vzorek o 3mm více než pravá přední. Nedokůžu si to vysvětlit, takže bude následovat kontrola přední nápravy

3) V otáčkách nad 3500 ot/min se ozývá silné drnčení z oblasti palubní desky (nově po výměně), takže opět se bude muset asi demontovat

4) pazvuky z interiéru přetrvávají i po odhlučnění schránky spolujezdce, budíků, zadního víka - je to jak 10 let staré auto

 

Buď jsem moc náročný perfekcionicista nebo tohle auto je páteční směna jak vyšitá :-)

 

Vtipný a zároveň smutný je, že sám ve Škodě pracuju a stejně nemám šanci s tím cokoli udělat, všechno řešit přes servis a jenom sledovat a čekat, co se zase objeví :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Škodovku mám první, doposud jsem měl Fordy. Nechal jsem se strhnout davem v práci a takhle to dopadlo :-)

 

Nečekal jsem 100% kvalitu, ale spíše mě překvapilo tolik problémů v jednom balení. Samozřejmě to budu tlačit většinově přes reklamace, ale je to otrava a očekávám nejistý výsledek.

 

Jinak pro "Bikes" v oddělení EPO (vývoj motoru).

Editováno: , autor: Marek Bačovský
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...