Přejít na obsah

Onboard kamera


Ran9

Doporučené příspěvky

U O IV mám USB u zrcátka a tak bez problému. U předešlé OIII jsem to vyřešil tak, že jsem si našel v pojistkové skříňce místo, kde nebyla z výroby pojistka a  zdířka byla pod napětím jen při zapnutém zapalování, do zdířky jsem zastrčil kablík a přes externí pojistku připojil napaječ dodaný s kamerkou. Kablík jde zastrčit pod čalounění okolo čelního okna.  Mínus "-"  se připojí pod nějaký vhodný šroubek.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Uvažuju o koupi palubní kamery.

Nemáte nějaké zaručené ověřené tipy?

Rád bych, aby byla schopná záznamu i při parkování, ale obávám se, že by se musela předělat elektroinstalace, protože USB v zrcátku se při parkování odpojuje.

Děkuji za každý názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukni na MIO MiVue 846, která má režim pasivního napájení, resp. je schopná na integrovanou baterku až 48 hodin hlídat zaparkované auto G senzorem. Bohužel na svoji O4 stále čekám, takže nemám v praxi odzkoušeno. 

Editováno: , autor: TorretoCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 31. 1. 2021 na 21:15, TorretoCZ napsal:

Koukni na MIO MiVue 846, která má režim pasivního napájení, resp. je schopná na integrovanou baterku až 48 hodin hlídat zaparkované auto G senzorem. Bohužel na svoji O4 stále čekám, takže nemám v praxi odzkoušeno. 

Koukal jsem na ni koukal, vypadá dobře.

Teď přemýšlím, nad připojením do zásuvky USB-C v zrcátku.

Kamera má připojení Mini-USB se zástrčkou do pravého úhlu, což je velké omezení při výběru náhrady kabelu.

Druhý konec má kamera do 12V zásuvky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, souhlasím, takový USB-C kabel, který by pasoval, není možné sehnat. Nezbývá než využít konektoru na kameře a ne na držáku. Výhodou pak je, že konektor kamery je hned naproti konektoru zrcátka (v případě umístění kamery napravo od něj). Ono sehnat kabel USB-C <-> Mini kratší 50cm je v Česku taky docela oříšek. Já objednával v Číně. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 2. 2. 2021 na 22:05, misor1994 napsal:

Akakolvek kamera bude nahravat, ked ju pripojis na stale napatie. Staci to urobit aj cez rozdvojku pre poistku a netreba nic bastlit v kabelazi. Najlepsie s "mudrou" krabickou, ktora kontroluje napatie v systeme.


Ty máš zkušenost jak to udělat u 4. Octavie? Mám USB-C v zrcátku, ale po vypnutí motoru tam neteče šťáva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě bych si potom pohlídal, aby to nevybilo úplně baterku, takže pokud si to auto neohlídá samo (nevím) tak tam dát relátko, které odpojí kameru pokud napětí na baterii poklesne pod X.y voltů. 

 

Zapojit to zvládne šikovnější elektrikář, hlavně žádný krutispoje a obyčejné izolačky, to je cesta do pekla ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty jo...... chtěl jsem prvně nějakou malou kameru, ale ta Mio nevypadá vůbec zle, hlavně ta kvalita večer.... Sice může být v autě, těch 48 hodin je super, ale jaká je větší pravděpodobnost? Že někdo na parkovišti nabourá auto nebo že se najde smažka, co kvůli tomu vymlátí okna?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...